На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року

Х Книжковий Арсенал вшосте обрав переможців конкурсу “Найкращий книжковий дизайн-2021”. Гран-Прі конкурсу отримала творча майстерня “Аґрафка” за книжку “Куди і звідки” від Видавництва Старого Лева.
Ця ж книжка Романи Романишин та Андрій Лесів також перемогла у номінації “Дитяча книга”.

У номінації “Книга для читання” перемогу отримало видання “Як будувати на віки. Архітектура поза часом”. Автор Крістофер Александер. Видавництво “Основи”. Артдиректорка: Ганна Копилова. Дизайн і верстка: Дмитро Денищик, Катерина Смолярова.

У номінації “Візуальна книга” перемогу отримав “НАРБУТ. Студії. Спогади. Листи”. [Реконструкція знищеного 1933-го року “Нарбутівського Збірника”]. Видавництво: “РОДОВІД”. Дизайн: Numo Team (Саша Биченко, Олексій Сальников, Аліна Бєлова, Олег Шедловський).

Журі не визначило переможця в традиційних номінаціях “Експеримент” та “Утилітарна книга”, натомість присудило дві спецвідзнаки.
Перша “За фотокнигу” — книжці “Лілії”, автор Олександр Чекменьов, видавництво MOKSOP, дизайн Калін Крузе / ФЛУУТ Графік-Дизайн.

І друга “За культурологічне дослідження” — книжці “Польоти уві сні та наяву”. Видано: “Національний центр Олександра Довженка” (Довженко-Центр). Концепція видання, дизайн обкладинки, архітектоніка книжки, шрифтовий дизайн: Альона Соломадіна. Підбір ілюстрацій: Олена Гончарук, Марина Скирда. Верстка: Катерина Большакова.

До короткого списку також увійшли:
“Абетка від Маєчки”
Авторки: Іла Варіна, Ольга Штонда. Видавництво: Nebo BookLab Publishing. Дизайн обкладинки, ілюстрації, шрифтовий дизайн та архітектоніка: Ольга Штонда. Верстка: Антоніна Миколенко.
“Анґст”
Автор Сергій Рафальський. Видавництво: Addenda Press. Дизайн: Ярослава Ковальчук. Ілюстрації: Ярослав Футимський.
“Кураторський посібник”
За редакцією: О. Погребняк, Д. Чепурного, К. Яковенко. Видано: ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив. Дизайн: Катерина Лесів.
“KYIV by Sergiy Maidukov”
Автор: Сергій Майдуков. Видавництво: IST Publishing. Дизайн: Grafprom.
“Постійне місце проживання”
Автори: Павло Маков та Сергій Жадан. Видавництво: IST Publishing. Дизайн: 3Z Studio.
“Пристрасть”
Авторка: Джанет Вінтерсон. Видавництво: “Вавилонська бібліотека”. Концепція видання, дизайн обкладинки, ілюстрації, концепція: Богдана Давидюк. Архітектоніка книжки, верстка, шрифтовий дизайн: Володимир Гавриш.
“Продукування присутності. Що значення не може передати”
Автор: Ганс Ульрих Ґумберхт. Видавництво: IST Publishing. Дизайн обкладинки: 3Z Studio.
“Русла зап’ясть”
Авторка: Ольга Ольхова. Видавництво: “Видавництво “Саміт-Книга”. Дизайн і верстка: Романа Рубан. Світлини: плівка Юліана Паранько. Кураторка проєкту: Юлія Лактіонова.
“Як будувати на віки. Архітектура поза часом”
Автор: Крістофер Александер. Видавництво: “Основи”. Артдиректорка: Ганна Копилова. Дизайн і верстка: Дмитро Денищик, Катерина Смолярова.
Що відомо
- Всього на конкурс “Найкращий книжковий дизайн-2021” було подано 227 книжок. До складу журі цьогоріч увійшли: Ян Венцель (Лейпциг, Німеччина), Йонас Фьоґелі (Цюріх, Швейцарія), Оксана Баршинова, Варвара Перекрест, Кирило Ткачов, Ніна Кудінова, Гліб Капоріков (Україна).
- Церемонія нагородження відбулася на відкритті фестивалю Книжковий Арсенал у Києві, а також транслювалась онлайн.
- За правилами конкурсу, книжки-переможці матимуть змогу представляти Україну у світовому конкурсі книжкового дизайну Фонду “Buchkunst” та увійдуть до колекції “Найкрасивіші книги світу”.
Оригінал статті на Читомо: На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.