На Закарпатті контрабандисти намагалися вивезти за кордон 10 стародруків

На Закарпатті контрабандисти намагалися вивезти за кордон 10 стародруків

На митному посту «Дякове», що на кордоні з Румунією, запобігли вивезенню з України 10 старовинних книг, датованих XVIII-XX століттями. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Закарпатської митниці.

Видання намагалися вивезти вантажівкою. Водій, що повертався з України до Сербії,  у зоні митного контролю переміщував вантаж позначений як «особисті речі». 

 

У вантажному відсіку в коробці, окрім речей, заявлених у декларації, митники виявили 10 незадекларованих стародруків, створених у період з 1780 по 1942 роки, без будь-яких дозвільних документів на вивезення. 

 

Серед видань — 1 книга російського видавництва та 9 німецьких книг, датованих з 1780 по 1942 роки. Реальну вартість і цінність вилучених видань встановлять експерти, повідомляють у Закарпатській митниці.

 

 

За порушення митного законодавства інспектори склали протокол на порушника за статтею 471 Митного кодексу України.

 

Нагадаємо, у 2022 році до національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття повернули книгу «Діяння Апостолів», яку вважали втраченою 70 років тому. Раніше у Рівному оцифрували унікальний український стародрук XVIII століття

 

 

Світлини: фейсбук Закарпатської митниці

Оригінал статті на Suspilne: На Закарпатті контрабандисти намагалися вивезти за кордон 10 стародруків

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"