На Житомирщині відбудеться міжнародне свято літератури й мистецтв «Лесині джерела»

На Житомирщині відбудеться міжнародне свято літератури й мистецтв «Лесині джерела»

У Звягелі на Житомирщині, де народилася Леся Українка, 27-30 липня проходитиме міжнародне свято літератури та мистецтв «Лесині джерела».

Як передає Укрінформ, про це у фейсбуку повідомляє Звягельська міська рада.

У день відкриття свята, 27 липня, запланована акція «Одягнемо Лесю у вишиванку» та всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Утвердження української національної ідеї у творчості і громадсько-політичній діяльності Лесі Українки, Олени Пчілки, Михайла Драгоманова та інших видатних особистостей України на теренах Волині-Полісся».

У п’ятницю, 28 липня, відбудуться виставка «Місця натхнення Лесі Українки», театралізована екскурсія «Лесиними стежками», вистава «Кам’яний господар».

У програмі свята на суботу, 29 липня, — всеукраїнський конкурс автентичної пісні «Животоки», авторська екскурсія «Я – Леся», дитяча театралізована пізнавально-ігрова програма «На свято до Мавки», всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова імені Лесі Українки.

У неділю, 30 липня, пройде презентація музичних творів на слова Лесі Українки.

Упродовж 28-30 липня також триватимуть книжковий ярмарок видавництва «Ранок», краєзнавча екскурсія «Лесина спадщина», виставковий проєкт «Музей 6.0» до 60-річчя створення Літературно-меморіального музею Лесі Українки.

Українська письменниця, перекладачка, фольклористка, культурна діячка Леся Українка (справжнє ім’я – Лариса Петрівна Косач) народилася 25 лютого 1871 року у Звягелі. У місті функціонують літературно-меморіальний музей Лесі Українки та Музей родини Косачів.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: На Житомирщині відбудеться міжнародне свято літератури й мистецтв «Лесині джерела»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"