На двох українських маркетплейсах припинили продаж контрафактних книжок

На двох українських маркетплейсах припинили продаж контрафактних книжок

На сервісах онлайн-торгівлі виявили і вилучили оголошення про продаж контрафактних книжок. Про це в ексклюзивному коментарі Читомо розповів Президент Української асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

Нещодавно компанія ОLХ надіслала Олександру Афоніну лист-відповідь, де йдеться про виявлення і вилучення з їхнього сайту оголошень про торгівлю контрафактними книжками. Документ оприлюднили на фейсбук-сторінці асоціації.

 

«Ми поділяємо Ваше занепокоєння можливим розповсюдженням книжкової продукції, яка містить ознаки контрафактної. Сервіс ОLХ, як частина міжнародної групи компаній приділяє увагу проблемам інтелектуальної власності та готовий до діалогу із правовласниками профільними галузевими організаціями та іншими зацікавленими сторонами», − йдеться у листі.

 

У листі додали, що на сайті ОLХ можна скаржитись на оголошення щодо порушень інтелектуальної власності через форму зворотного зв’язку.

За словами Афоніна, спроби продавати контрафактну продукцію Асоціація виявила на трьох найбільших маркетплейсах України. Аналогічні оголошення вилучили також з сайту «Розетка».

 

«Ми виявляли і виявляємо їх досить давно на ОLХ, Prom і Розетка. Ми намагались зустрiтись із ними у Міністерстві культури. Ця зустріч відбулась у березні цього року. Ми хотіли порозмовляти з ними і знайти шляхи нормальної ділової комунікації, щоб зняти розміщення контрафактної продукції, зокрема російської, зокрема забороненої в Україні літератури. На жаль, на запрошення мінкульту відгукнулись лише ОLХ», − розповів Олександр Афонін.

 

Як стало відомо, контрафактні книжки, які намагались продавати через інтернет, нелегально завезли з Росії.

 

«Вони навіть не відповідають російським оригіналам. Тобто люди привласнили товар, змінили ISBN і так далі. Ми розіслали всім трьом маркетплейсам листи з вимогами: зняти оголошення і повідомити юридичних осіб, які розміщують цю літературу, бо не можемо достукатись і вони виглядають анонімними. Нам відповіла також «Розетка»: ми надаємо майданчик для торгівлі та не зобов’язані відстежувати як і що продають. Але «Розетка» надіслала нам адреси людей-продавців, які розміщують таку продукцію», − пояснив Президент Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів.

 

Він повідомив, що у планах − звернення у поліцію «аби за них взялись, і виносили у публічний простір інформацію про цих людей і чим вони займаються». Крім того, Асоціація хоче домовитись з усіма трьома маркетплейсами, щоб вони вимагали при оформленні документів з ФОПами чи юридичними особами, які збираються продавати книжкову продукцію, два документи: свідоцтво про реєстрації суб’єкта видавничої справи і договір з видавцем, книжкову продукцію якого він планує продавати на маркетплейсі, або угоду з імпортером, який легально завіз ці книжку в Україну.

 

«Можна довго вивчати сайти, шукати контрафактну продукцію, вести переписку з власниками, керівництвом маркетплейсів, але це даремна трата часу. Тому найпростіше взяти до уваги наше звернення, наше прохання про ці два документи», − стверджує Афонін.

 

Маркетплейси — різновид вебсайтів електронної комерції, де інформація про товар чи послугу надається кількома третіми сторонами. Маркетплейси характеризуються тим, що це спеціальна платформа для надання послуг електронної комерції, на якій розроблено інструменти для замовлення продукції, відгуків, огляд товару чи послуг, але найхарактернішою рисою є наявність багатьох продавців на одному ресурсі без наявності фактичного складу чи місця укладення угод між покупцями та продавцями.

 

Додамо, наприкінці 2019 року Асоціація книговидавців та книгорозповсюджувачів зверталась до тодішнього міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського з проханням про зустріч, присвячену актуальним для галузі питанням. Серед них була боротьба з торгівлею контрафактними книжками.

 

Крім того, нещодавно під час фестивалю «Зелена хвиля» в Одесі відбулась дискусія «Дамоклів меч української літератури: як контрафакт вбиває книжковий ринок».

Оригінал статті на Suspilne: На двох українських маркетплейсах припинили продаж контрафактних книжок

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Книжки Катерини Міхаліциної і Сашка Дерманського переклали словацькою і англійською

У Словаччині вийшла друком книжка Катерини Міхаліциної з ілюстраціями Грасі Олійко «Яків та мокрий вечір». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Словаччині книжка в

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"