На двох українських маркетплейсах припинили продаж контрафактних книжок

На сервісах онлайн-торгівлі виявили і вилучили оголошення про продаж контрафактних книжок. Про це в ексклюзивному коментарі Читомо розповів Президент Української асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.
Нещодавно компанія ОLХ надіслала Олександру Афоніну лист-відповідь, де йдеться про виявлення і вилучення з їхнього сайту оголошень про торгівлю контрафактними книжками. Документ оприлюднили на фейсбук-сторінці асоціації.
«Ми поділяємо Ваше занепокоєння можливим розповсюдженням книжкової продукції, яка містить ознаки контрафактної. Сервіс ОLХ, як частина міжнародної групи компаній приділяє увагу проблемам інтелектуальної власності та готовий до діалогу із правовласниками профільними галузевими організаціями та іншими зацікавленими сторонами», − йдеться у листі.
У листі додали, що на сайті ОLХ можна скаржитись на оголошення щодо порушень інтелектуальної власності через форму зворотного зв’язку.
За словами Афоніна, спроби продавати контрафактну продукцію Асоціація виявила на трьох найбільших маркетплейсах України. Аналогічні оголошення вилучили також з сайту «Розетка».
«Ми виявляли і виявляємо їх досить давно на ОLХ, Prom і Розетка. Ми намагались зустрiтись із ними у Міністерстві культури. Ця зустріч відбулась у березні цього року. Ми хотіли порозмовляти з ними і знайти шляхи нормальної ділової комунікації, щоб зняти розміщення контрафактної продукції, зокрема російської, зокрема забороненої в Україні літератури. На жаль, на запрошення мінкульту відгукнулись лише ОLХ», − розповів Олександр Афонін.
Як стало відомо, контрафактні книжки, які намагались продавати через інтернет, нелегально завезли з Росії.
«Вони навіть не відповідають російським оригіналам. Тобто люди привласнили товар, змінили ISBN і так далі. Ми розіслали всім трьом маркетплейсам листи з вимогами: зняти оголошення і повідомити юридичних осіб, які розміщують цю літературу, бо не можемо достукатись і вони виглядають анонімними. Нам відповіла також «Розетка»: ми надаємо майданчик для торгівлі та не зобов’язані відстежувати як і що продають. Але «Розетка» надіслала нам адреси людей-продавців, які розміщують таку продукцію», − пояснив Президент Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів.
Він повідомив, що у планах − звернення у поліцію «аби за них взялись, і виносили у публічний простір інформацію про цих людей і чим вони займаються». Крім того, Асоціація хоче домовитись з усіма трьома маркетплейсами, щоб вони вимагали при оформленні документів з ФОПами чи юридичними особами, які збираються продавати книжкову продукцію, два документи: свідоцтво про реєстрації суб’єкта видавничої справи і договір з видавцем, книжкову продукцію якого він планує продавати на маркетплейсі, або угоду з імпортером, який легально завіз ці книжку в Україну.
«Можна довго вивчати сайти, шукати контрафактну продукцію, вести переписку з власниками, керівництвом маркетплейсів, але це даремна трата часу. Тому найпростіше взяти до уваги наше звернення, наше прохання про ці два документи», − стверджує Афонін.
Маркетплейси — різновид вебсайтів електронної комерції, де інформація про товар чи послугу надається кількома третіми сторонами. Маркетплейси характеризуються тим, що це спеціальна платформа для надання послуг електронної комерції, на якій розроблено інструменти для замовлення продукції, відгуків, огляд товару чи послуг, але найхарактернішою рисою є наявність багатьох продавців на одному ресурсі без наявності фактичного складу чи місця укладення угод між покупцями та продавцями.
Додамо, наприкінці 2019 року Асоціація книговидавців та книгорозповсюджувачів зверталась до тодішнього міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського з проханням про зустріч, присвячену актуальним для галузі питанням. Серед них була боротьба з торгівлею контрафактними книжками.
Крім того, нещодавно під час фестивалю «Зелена хвиля» в Одесі відбулась дискусія «Дамоклів меч української літератури: як контрафакт вбиває книжковий ринок».
Оригінал статті на Suspilne: На двох українських маркетплейсах припинили продаж контрафактних книжок
Блог
Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 рокуАнгломовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь
Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с.
У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт
УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитисяЗ 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я
Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір
У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.