На відновлення пошкоджених бібліотек і музеїв потрібно майже пів мільярда гривень

На відновлення пошкоджених бібліотек і музеїв потрібно майже пів мільярда гривень

На відновлення Чернігівської центральної міської бібліотеки імені Михайла Коцюбинського та Харківської державної наукової бібліотеки імені Короленка потрібно 132,6 мільйона гривень. Про це повідомили на сайті проєкту «Збережіть українську культуру».

Ці бібліотеки внаслідок повномасштабного російського вторгнення пошкоджені. Про повністю зруйновані книгозбірні та вартість їхнього відновлення інформації наразі немає.

 

Водночас відомо, що повністю зруйновані Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Охтирський міський краєзнавчий музей, Музей українських старожитностей Василя Тарновського та Іванківський районний історико-краєзнавчий музей, у якому зберігалися роботи Марії Примаченко. На відновлення цих музеїв потрібно щонайменше 358,4 мільйона гривень.

 

Загальна вартість відновлення цих бібліотек і музеїв становить 491 мільйон гривень.

 

Сайт «Збережіть українську культуру» розробили за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та Vodafone Ukraine.

 

У майбутньому сайт матиме опис кожної культурної пам’ятки, яку зруйнувала російська армія, інформацію про масштаби пошкоджень та суму коштів, необхідну для її відновлення.  

 

Крім того, з допомогою сайту закликають фінансово допомогти збереженню української культурної спадщини. Пожертви збирають на спеціальному рахунку, відкритому МКІП в Національному банку, їх спрямують на охорону, евакуацію, захист і збереження культурних цінностей та підтримку діяльності закладів культури та мистецтва, що постраждали внаслідок бойових дій. Щоб стати патроном, звертайтеся на пошту: restore@mkip.gov.ua.

 

В цілому станом на 23 серпня росія пошкодила або зруйнувала 469 об’єктів культурної спадщини, а загальні збитки становлять сотні мільйонів гривень.

 

Нагадаємо, згідно з останніми даними, росія знищила чи пошкодила 44 бібліотеки та 34 музеї. Станом на 11 серпня зафіксували вже 464 епізоди воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини. 

 

 

Чільна світлина: Bobyr Valentyn

Оригінал статті на Suspilne: На відновлення пошкоджених бібліотек і музеїв потрібно майже пів мільярда гривень

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"