На відновлення пошкоджених бібліотек і музеїв потрібно майже пів мільярда гривень

На відновлення пошкоджених бібліотек і музеїв потрібно майже пів мільярда гривень

На відновлення Чернігівської центральної міської бібліотеки імені Михайла Коцюбинського та Харківської державної наукової бібліотеки імені Короленка потрібно 132,6 мільйона гривень. Про це повідомили на сайті проєкту «Збережіть українську культуру».

Ці бібліотеки внаслідок повномасштабного російського вторгнення пошкоджені. Про повністю зруйновані книгозбірні та вартість їхнього відновлення інформації наразі немає.

 

Водночас відомо, що повністю зруйновані Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, Охтирський міський краєзнавчий музей, Музей українських старожитностей Василя Тарновського та Іванківський районний історико-краєзнавчий музей, у якому зберігалися роботи Марії Примаченко. На відновлення цих музеїв потрібно щонайменше 358,4 мільйона гривень.

 

Загальна вартість відновлення цих бібліотек і музеїв становить 491 мільйон гривень.

 

Сайт «Збережіть українську культуру» розробили за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та Vodafone Ukraine.

 

У майбутньому сайт матиме опис кожної культурної пам’ятки, яку зруйнувала російська армія, інформацію про масштаби пошкоджень та суму коштів, необхідну для її відновлення.  

 

Крім того, з допомогою сайту закликають фінансово допомогти збереженню української культурної спадщини. Пожертви збирають на спеціальному рахунку, відкритому МКІП в Національному банку, їх спрямують на охорону, евакуацію, захист і збереження культурних цінностей та підтримку діяльності закладів культури та мистецтва, що постраждали внаслідок бойових дій. Щоб стати патроном, звертайтеся на пошту: restore@mkip.gov.ua.

 

В цілому станом на 23 серпня росія пошкодила або зруйнувала 469 об’єктів культурної спадщини, а загальні збитки становлять сотні мільйонів гривень.

 

Нагадаємо, згідно з останніми даними, росія знищила чи пошкодила 44 бібліотеки та 34 музеї. Станом на 11 серпня зафіксували вже 464 епізоди воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини. 

 

 

Чільна світлина: Bobyr Valentyn

Оригінал статті на Suspilne: На відновлення пошкоджених бібліотек і музеїв потрібно майже пів мільярда гривень

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"