На Болдиній горі провели пам’ятний захід із нагоди 109 річниці з…
![На Болдиній горі провели пам’ятний захід із нагоди 109 річниці з… На Болдиній горі провели пам’ятний захід із нагоди 109 річниці з…](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2022/04/1650949786_1-1-696x522.jpg)
З ініціативи обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка співробітники літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» та просвітяни на Болдиній горі провели пам’ятний захід із нагоди 109 річниці з дня смерті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського (1864-1913).
Учасники заходу поклали квіти до могил Михайла Коцюбинського та його дружини Віри Коцюбинської, які за їхніми заповітами були поховані у мальовничій і священній місцевості поблизу Антонієвих печер та Іллінської церкви. Потім ведучий заходу – заслужений артист України Олексій Биш процитував спогади рідного брата письменника Хоми Коцюбинського про останні місяці життя великого Сонцепоклонника.
Ігор Коцюбинський – правнук письменника, учасник російсько-української війни, директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, згадав важливі сторінки творчої біографії письменника та розповів, якої шкоди завдали нещодавні березневі російські обстріли музею. Зокрема, десятки ворожих осколків пошкодили меморіальний будинок, у якому мешкав письменник. Андрій Глухенький, завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», голова Чернігівського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, нагадав, що Михайло Коцюбинський був ініціатором створення та протягом 1906-1908 рр. першим головою Чернігівського товариства «Просвіта», аж поки представники російської імперської влади не виключили його з «Просвіти» через активне відродження української культури.
Також виступили представники Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко і Сергій Горобець, які відзначили, що потужна праця Михайла Коцюбинського сприяла відродженню української державності та мала значний вплив на учасників національно-визвольних змагань нашого народу у 1917-1921 рр. Окрім того, до присутніх звернувся громадський діяч та поет Юрій Соколов, який наголосив на необхідності гідного пошанування видатних українців. Завершився захід патріотичними віршами у виконанні заслуженого артиста України Олексія Биша та урочистим виконанням всіма присутніми Державного Гімну України.
Василь ЧЕПУРНИЙ
Чернігів
Фото Олександра Дульцева
Оригінал статті на НСПУ: На Болдиній горі провели пам’ятний захід із нагоди 109 річниці з…
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.