На Болдиній горі провели пам’ятний захід із нагоди 109 річниці з…

З ініціативи обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка співробітники літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» та просвітяни на Болдиній горі провели пам’ятний захід із нагоди 109 річниці з дня смерті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського (1864-1913).
Учасники заходу поклали квіти до могил Михайла Коцюбинського та його дружини Віри Коцюбинської, які за їхніми заповітами були поховані у мальовничій і священній місцевості поблизу Антонієвих печер та Іллінської церкви. Потім ведучий заходу – заслужений артист України Олексій Биш процитував спогади рідного брата письменника Хоми Коцюбинського про останні місяці життя великого Сонцепоклонника.
Ігор Коцюбинський – правнук письменника, учасник російсько-української війни, директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, згадав важливі сторінки творчої біографії письменника та розповів, якої шкоди завдали нещодавні березневі російські обстріли музею. Зокрема, десятки ворожих осколків пошкодили меморіальний будинок, у якому мешкав письменник. Андрій Глухенький, завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», голова Чернігівського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, нагадав, що Михайло Коцюбинський був ініціатором створення та протягом 1906-1908 рр. першим головою Чернігівського товариства «Просвіта», аж поки представники російської імперської влади не виключили його з «Просвіти» через активне відродження української культури.
Також виступили представники Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко і Сергій Горобець, які відзначили, що потужна праця Михайла Коцюбинського сприяла відродженню української державності та мала значний вплив на учасників національно-визвольних змагань нашого народу у 1917-1921 рр. Окрім того, до присутніх звернувся громадський діяч та поет Юрій Соколов, який наголосив на необхідності гідного пошанування видатних українців. Завершився захід патріотичними віршами у виконанні заслуженого артиста України Олексія Биша та урочистим виконанням всіма присутніми Державного Гімну України.
Василь ЧЕПУРНИЙ
Чернігів
Фото Олександра Дульцева
Оригінал статті на НСПУ: На Болдиній горі провели пам’ятний захід із нагоди 109 річниці з…
Блог
Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. РильськогоДержавний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на щорічну премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського. Про це повідомили на сайті Держкомтел
В Україні планували замах на медійника і здійснювали наклеп у телеграміУ червні 2025 року експерти Інституту масової інформації зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні. Про це йдеться у щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».
І
Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
Тараса Кременя звільнили з посади мовного омбудсменаКабінет Міністрів звільнив Тараса Кременя із посади Уповноваженого із захисту державної мови через закінчення строку призначення. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив постійний представник Кабм
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.