Національний музей літератури України спільно з Національною спілкою письменників України запрошують…

Любі друзі! Національний музей літератури України спільно з Національною спілкою письменників України запрошують на цікаві та важливі заходи.
https://www.facebook.com/share/p/nsmfSt5UFSF17VJv/
День народження та день перепоховання Тараса Шевченка давно стали для українців символічними. У нашій українській історії з ними пов’язано чимало і хороших, і сумних подій. Були часи, коли за бажання бути в такі дні біля пам’ятника Великому Генію українського народу арештовували, звільняли з роботи, виключали зі студентів… Шевченкове слово стало молитвою, до якої зверталися в усі часи. А з часом слово Великого Тараса набирає ще більшої сили. Нині, в час російсько-української війни, Шевченкове слово стало потужною зброєю у боротьбі з ворогом, зброєю, якої так сильно боїться ворог, що намагається цілити навіть у пам’ятники Великому Українцеві. «Кобзар» читають наші воїни на передовій. Його вірші звучать з уст наших маленьких українських патріотів – наших дітей. Його «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає…» гартує дух кожного з нас.
21 травня о 13 годині Національний музей літератури України запрошує на літературно-мистецький захід «Учи неложними устами сказати правду…» до Дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі. Акцію організовано спільно з Національною спілкою письменників України в рамках музейної Шевченківської програми «Борітеся – поборете!»
У програмі заходу – літературно-мистецька композиція «Вінок слави для Тараса Шевченка» від учнів початкових класів Спеціалізованої школи №92 імені Івана Франка, «Шевченко і музика» від музикантів камерного ансамблю бандуристів «LiRA» Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського (художній керівник – доцент кафедри бандури Галина Савчук) та патріотична поезія сучасних українських письменників.
Запрошуються всі охочі!
https://www.facebook.com/share/p/n174du6LT76BdSzE/
21 травня о 16 годині у рамках музейної програми «Україна-Світ: діалог культур» відбудеться презентація багатотомного видання художньої спадщини видатного німецько-швейцарського письменника, лауреата Нобелівської премії, одного з найбільш читаних авторів ХХ століття Германа Гессе. У програмі заходу – слово про письменника, його творчість та переклади українською від перекладача Івана Мегели, про реалізацію проєкту багатотомного видання художньої спадщини розповість директор Видавництво Фоліо (Харків) Олександр Красовицький. До участі запрошені науковці, перекладачі, шанувальники творчості письменника.
Слово Германа Гессе українською звучатиме у виконанні акторів театру «Колесо» (художній керівник – народна артистка України Ірина Кліщевська).
Ведучий – журналіст, телеведучий Андрій Куликов.
Долучайтеся!
Оригінал статті на НСПУ: Національний музей літератури України спільно з Національною спілкою письменників України запрошують…
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.