Національна премія України імені Тараса Шевченка вручатиметься в семи номінаціях

Національна премія України імені Тараса Шевченка вручатиметься в семи номінаціях

Президент Володимир Зеленський установив, що Національна премія України імені Тараса Шевченка вручатиметься в семи номінаціях, і доручив Кабінету Міністрів опрацювати збільшення її грошового розміру.

Відповідний Указ №293/2021 від 14 липня опублікований на сайті глави держави.

Документ передбачає, що премія присуджується творцям (авторам, виконавцям) нових оригінальних творів, опублікованих (випущених у світ) протягом останніх п’яти років (але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Національної премії), у таких номінаціях:

♦ література;

♦ літературознавство і мистецтвознавство;

♦ публіцистика, журналістика;

♦ музичне мистецтво;

♦ театральне мистецтво;

♦ кіномистецтво;

♦ візуальні мистецтва.

Щорічно може бути присуджено не більше семи премій, а на її здобуття не можуть бути висунуті наукові твори, монографії, підручники чи посібники, а також альбоми-каталоги.

Зазначається, що якщо в результаті голосування у третьому турі в одній із номінацій жодний твір не набрав трьох четвертих голосів членів Комітету, які взяли участь у голосуванні, Комітетом, як виняток, може бути прийнято рішення про проведення в іншій номінації повторного обговорення і таємного голосування щодо твору, який серед інших творів набрав найбільшу кількість голосів, або щодо творів, які набрали найбільшу і водночас однакову кількість голосів членів Комітету, які взяли участь у голосуванні

Крім того, змінами встановлено, що засідання Комітету для прийняття рішення у першому турі конкурсу за наявності технічних засобів може бути проведено дистанційно в режимі відеоконференції.

Також Президент доручив уряду опрацювати питання щодо збільшення розміру грошової частини Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Нагадаємо, 20 травня відбулося вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка. Лауреатів визначено у шести номінаціях.

Так, у номінації «Публіцистика, журналістика» лауреатом став Станіслава Асєєва за роботу «В ізоляції»; у номінації «Кіномистецтво» – лауреат Валентин Васянович із фільмом «Атлантида»; у номінації «Візуальні мистецтва» – Борис Михайлов із проєктом «Випробування смертю»; у номінації «Література» цьогоріч обрано переможницею Оксану Луцишину з романом «Іван і Феба»; у номінації «Музичне мистецтво» — Олександра Андрусик (директорка агенції), Євген Шимальський (співзасновник агенції), Катерина Сула (виконавча продюсерка), музичне агентство «УХО» – цикл «Архітектура голосу» та в номінації «Театральне мистецтво» – Олександр Бегма (композитор), вистава «Verba» за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. 

Джерело: ukurier.gov.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Національна премія України імені Тараса Шевченка вручатиметься в семи номінаціях

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Рада ухвалила закон про книжкові сертифікати і субсидії для книгарень

Верховна рада України ухвалила закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"