Нацбанк уводить в обіг пам’ятну монету “Василь Стефаник”

Нацбанк уводить в обіг пам’ятну монету “Василь Стефаник”

Національний банк України з 12 травня 2021 року вводить в обіг пам’ятну монету з нейзильберу номіналом 2 гривні із зображенням відомого прикарпатського письменника Василя Стефаника, пишуть Версії з посиланням на сайт НБУ.

Присвячена 150-річчю від дня народження талановитого українського письменника-новатора, неперевершеного майстра експресіоністичної новели, поета, громадського діяча та політика. Художні твори прозаїка вміщуються в одному томику, але його ім’я стоїть поряд з іменами найвидатніших новелістів світу, вони вражають своєю виключною правдивістю, справжньою оригінальністю і художньою досконалістю. Збірка новел “Синя книжечка” стала помітною віхою в розвитку української прози. Вона принесла В. Стефанику загальне визнання та була зустрінута захопленими відгуками І. Франка, Лесі Українки, М. Коцюбинського, О. Кобилянської, а збірка “Камінний хрест” сприйнята як визначна літературна подія.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, по обидва боки від якого – 2021; у центрі – стилізовану композицію: на тлі вікна сільської хати – портрет Василя Стефаника, праворуч від якого – колосок, що символізує письменницьке перо; написи: УКРАЇНА (над портретом), номінал – 2 (праворуч), ГРИВНІ (півколом праворуч), ВАСИЛЬ СТЕФАНИК 1871–1936 (унизу півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч між написами).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено самотню фігуру людини, яка зібралася в далеку путь, на передньому плані – кам’яний хрест, праворуч і ліворуч від якого колоски, по обидва боки від фігури – стилізовані птахи.

Джерело: versii.if.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Нацбанк уводить в обіг пам’ятну монету “Василь Стефаник”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

ПЕН про рішення Куркова: Важливо не примножувати ворожості і ворогів

Володимир Єрмоленко, президент PEN Ukraine, повідомив, що не підтримує рішення Андрія Куркова, українського письменника, попереднього очільника PEN Ukraine, взяти участь у дискусії з ра

Під час розкопок у Туреччині виявили нову індоєвропейську мову

Під час розкопок руїн стародавнього міста Хаттуса біля підніжжя гори Амбарлікая у місті Богазкале у Туреччині виявили клинописну табличку з раніше невідомою індоєвропейською мовою. Про

Люди на каві й після відпустки — нова проза Мар’яни Савки

Мар’яна Савка. Люди на каві – Видавництво Старого Лева, 2023 – 224 с.
 
Люди на каві. Та про що вони лишень не говорять! Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подо

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя Стуса

На стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.
У стрічці можна побачи

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"