Наталя Ворожбит стала лауреаткою Премії імені Довженка

Наталя Ворожбит стала лауреаткою Премії імені Довженка

Режисерка, сценаристка та драматургиня Наталя Ворожбит отримала Премію імені Олександра Довженка. Про це йдеться в указі Володимира Зеленського про присудження премії, який опублікували на сайті президента.

У документі зазначається, що премію присудили Ворожбит за «видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва», а сума грошової винагороди у 2021 році складає 200 тисяч гривень.

 

Наталя Ворожбит — режисерка, сценаристка та драматургиня. За її сценаріями створені фільми «Кіборги», «Дике поле», а також телевізійний серіал «Спіймати Кайдаша».

 

У 2020-му Ворожбит випустила перший фільм як режисерка – стрічка «Погані дороги» отримала відзнаку на «Тижні критики» Венеціанського кінофестивалю і три нагороди української премії кінокритиків «Кіноколо». Також Наталя Ворожбит стала лауреаткою премії Women In Arts у 2020 році.

 

Цього року у «Видавництві Анетти Антоненко» також вийшла друком п’єса Ворожбит «Погані дороги».

 

Державна премія України імені Олександра Довженка — нагорода, яка присуджується за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Премія заснована з нагоди 100-річчя від дня народження письменника та режисера Олександра Довженка.

 

Як відомо, минулого року Премія Довженка не присуджувалась, а у 2019-му році її лауреатом став кінорежисер Сергій Лозниця за створення фільму «Донбас».

 

Раніше повідомлялося, що фільм Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав гран-прі журі в категорії документального кіно 47-го Міжнародного кінофестивалю в Сіетлі (SIFF).

 

Чільне фото: elle.ua

Оригінал статті на Suspilne: Наталя Ворожбит стала лауреаткою Премії імені Довженка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Києві зводять ЖК «Тургеневъ» на місці знесеної історичної садиби. Яка позиція держустанов й активістів?

У центрі Києва на місці знищеної історичної садиби Зеленських, яка офіційно визнана памʼяткою архітектури, компанія-забудовник планує звести житловий комплекс із назвою «Тургеневъ». 

Ч

Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’яті

Ім’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві

Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництва

Внаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару

Адміністрація Трампа закриває Центр протидії іноземній дезінформації

У США розформували відділ боротьби з іноземним інформаційним втручанням при Держдепартаменті — Центр глобальної взаємодії (Global Engagement Center, GEC). Про це повідомив держсекретар

Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана Попова

Пішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"