Наталка Білоцерківець – у короткому списку поетичної премії США

Наталка Білоцерківець – у короткому списку поетичної премії США

Українська поетеса Наталка Білоцерківець потрапила до короткого списку The Derek Walcott Prize for Poetry 2022 зі збіркою Eccentric Days of Hope and Sorrow  (Ексцентричні дні надії та скорботи). Про це повідомляють на сайті премії. 

Видання переклали Алі Кінселли та Дзвіні Орловскі для видавництва Lost Horse Press

 

Інші фіналісти премії: 

 

 • Саймон Армітаж, The Owl and the Nightingale, Faber & Faber;
 • Шері Беннінг, Field Requiem, Carcanet Press;
 • Дженні Бойчук, Antonyms for Daughter, Véhicule Press/Signal Editions;
 • Марк Калланан, Romantic, Biblioasis;
 • Джеймс Карут, Speechless at Inch, The Poetry Business;
 • Найван Дарвіш, Exhausted on the Cross, Translated by Kareem James Abu-Zeid, NYRB;
 • Садік Дзюкоджі, Your Crib, My Qibla, University of Nebraska Press;
 • Лорна Гудісон, Mother Muse, Carcanet Press;
 • Вікторія Кеннефік, Eat Or We Both Starve, Carcanet Press;
 • Ерік Лінднер, Words are the Worst, Translated by Francis R. Jones, Véhicule Press/Signal Editions;
 • Карола Лютер, On the Way to Jerusalem Farm, Carcanet Press.

 

Цьогоріч переможця премії оголосять 13 жовтня. 

 

Наталія Білоцерківець – українська поетеса, перекладач та літературознавець, член Національної спілки письменників України, авторка поетичних збірок «Підземний вогонь» (1984), «Листопад» (1989), «Алергія» (1999), «Готель Централь» (2004) тощо. Крім того, поетеса написала поезію «Ми помрем не в Парижі», яку виконав гурт «Мертвий Півень».

 

The Derek Walcott Prize for Poetry вручається щорічно видавництвом Arrowsmith Press у партнерстві з Фестивалем Дерека Волкотта та Бостонським театром драматургів. Премія присуджується за опубліковану попереднього року збірку віршів живого поета, який не є громадянином США. Книжка має бути англійською мовою або в англійському перекладі.

 

Приз включає грошову винагороду в розмірі 1000 доларів США, а також читання в Бостонському театрі драматургів, публікацію обмеженого тиражу в Arrowsmith Press та тижневу резиденцію в будинку Дерека Волкотта в Сент-Люсії або в Порт-оф-Спейн, Тринідад, під час фестивалю Волкотта. Якщо книжка перекладна, грошовий приз розподіляється між поетом і перекладачем.

 

Дерек Волкотт (1930 – 2017) – карибський англомовний поет, драматург, письменник та художник. У свої роботах порушував питання наслідків колоніалізму. Лавреат Нобелівської премії з літератури 1992 року.

 

Нагадаємо, що до фіналістів цієї премії у 2020 році потрапив Сергій Жадан. 

 

Як відомо, українські письменники Василь Махно та Олег Поляков потрапили до довгого списку літературної премії «Ангелус».

Оригінал статті на Suspilne: Наталка Білоцерківець – у короткому списку поетичної премії США

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"