Наступного року можуть розпочатися зйомки фільму за ідеями Миколайчука

Наступного року можуть розпочатися зйомки фільму за ідеями Миколайчука

Зйомки фільму, який за життя не встиг зрежисувати Іван Миколайчук, можуть початися вже наступного року – наразі готовий сценарій і команда в пошуку режисера.

Про це в інтерв’ю Суспільному розповів Сергій Тримбач — український кінокритик і чинний голова Національної спілки кінематографістів України, а також друг Миколайчука. 

За його словами, сценарію фільму «Тисяча снопів вітру» не залишилось, Миколайчук про нього дуже багато розповідав. На папері мало що залишилось, але його оператор Юрій Гармаш, який знімав обидва його режисерські фільми «Вавилон ХХ» і «Така пізня, така тепла осінь», ці історії запам’ятав і виклав на папері.

«Я долучився як редактор. Запросили ще відомого драматурга і сценариста Павла Ар’є. Зараз вони написали дуже непоганий на мій погляд сценарій. Це Миколайчук. Тому я думаю, я сподіваюсь, що не пізніше наступного року почнуться зйомки. Проблема з режисером зараз. Щоб оцей світ миколайчуковий утілити на екрані, треба бути трохи Миколайчуком. Я маю на увазі світоглядно. Так відчувати світ, як Миколайчук», — зазначив Тримбач.

Про сам фільм Сергій Тримбач розказав таке: «Він (Іван Миколайчук – авт.), народився в Чорториї на Буковині. Там буквально у 3-4 км є село Башківці. Там із давніх-давен 13 січня відзначають Меланку. Свято переберії. Переберія — це перевдягання, карнавал, ярмарок. Іван виріс у такому середовищі народного театру.

Щось гоголівське було в Миколайчукові. Його омріяний проєкт «Тисяча снопів вітру» весь був вибудуваний на цій міфології народного життя. Всі ці вірування, обряди. Що таке «Тіні забутих предків»? Він (фільм) же складений з обрядів – похорон, весілля, поминки. От в цій традиції, яка розвивається, жив і мислив себе Миколайчук».

У 2019 році відбулася презентація проєкту «Тисяча снопів вітру», його продюсерка – Ольга Сергієнко. Проєкт підтримав Український культурний фонд.

Джерело: galinfo.com.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Наступного року можуть розпочатися зйомки фільму за ідеями Миколайчука

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"