Напередодні Всесвітнього дня письменника Секретаріат НСПУ звернувся з вимогою до Міносвіти

Напередодні Всесвітнього дня письменника Секретаріат НСПУ звернувся з вимогою до Міносвіти

Напередодні Всесвітнього дня письменника Секретаріат Національної спілки письменників України оприлюднив заяву з приводу вилучення Міністерством освіти і науки України з переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту історії України і питань з української літератури.

Секретаріат Національної спілки письменників України висловлює глибоке занепокоєння з приводу вилучення Міністерством освіти і науки України з переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту історії України і питань з української літератури як предметів, обов’язкових для вивчення і складання.

Як відомо, міністр освіти Сергій Шкарлет нещодавно повідомив, що національний мультипредметний тест тепер складатиметься з двох обов’язкових предметів: української мови та математики, при цьому історія України стає необов’язковим предметом для абітурієнтів, які планують вступати у навчальні заклади вищої освіти.

Ще раніше з переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту були вилучені питання з української літератури.

Ми, українські письменники, не можемо залишатися байдужими й стояти осторонь щодо цього, оскільки цілковито переконані, що історія України і українська література як предмети мають бути обов’язковими при складанні подібних іспитів, а також бути чільними предметами в програмах шкільної світи.

Подібні ініціативи під час жорстокої війни, яку чинить росія на українських землях, викликають подив та обурення і служать не на користь українському народу, оскільки нівелюють героїчну і трагічну історію України та її унікальну національну культуру. Тому ми не маємо права відмовлятися від нашої багатющої історичної спадщини й нівелювати її, а навпаки – впроваджувати всюди, де є українська думка і б’ється українське серце.

Усі ми зараз, на жахливому прикладі війни, яку розв’язала росія проти України, бачимо, до чого призводить нехтування культури, незнання історії або ж її хибне тлумачення комусь на догоду.

Ми, представники української інтелігенції, звертаємося до керівництва Міністерства освіти і науки України з вимогою додати до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту історію України і українську літературу як обов’язові предмети.

Слава воїнам ЗСУ! Слава Україні!

Секретаріат Національної спілки письменників України

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Напередодні Всесвітнього дня письменника Секретаріат НСПУ звернувся з вимогою до Міносвіти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

УІК: У 2025 році інститут потребуватиме понад 1,4 млрд грн

Потреба Українського інституту книги у фінансуванні на 2025 рік становить 1 442 мільйони гривень. Про це повідомили під час презентації «Державна підтримка книжкової галузі: виклики 202

У серпні рф продовжила вбивати журналістів при виконанні редакційних завдань

У серпні Інститут масової інформації зафіксував в Україні 28 випадків порушення свободи слова, серед них 19 російських злочинів. Про це свідчать дані щомісячного моніторингу ІМІ «Бароме

Люба-Параскевія СТРИНАДЮК. Роди неоднакі

Єв падати з сил, голодніти, облизував губи, солоні, впрілі, шукав очима коритця на полонині з водицею свіжою, холодною, головички, б’ючої з-під землі, дзюркотливої. Розстелив кожух єрований, приліг обік

Боротьба за свободу, маркери нації і поліські болота: новий український нон-фікшн

З нагоди Національного тижня читання нон-фікшну, ініційованого Українським інститутом книги, зібрали дуже різні новинки від українських авторів. Літературознавство, осмислення війни, пі

Більшість читачів книжок у Megogo — чоловіки

33,93% власників акаунтів медіасервісу Megogo читають книжки щодня. Про це йдеться в дослідженні читацьких звичок користувачів Megogo «Книжки в епоху стрімінгів».
Megogo опитало майже 6

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"