Напередодні Всесвітнього дня письменника Секретаріат НСПУ звернувся з вимогою до Міносвіти

Напередодні Всесвітнього дня письменника Секретаріат НСПУ звернувся з вимогою до Міносвіти

Напередодні Всесвітнього дня письменника Секретаріат Національної спілки письменників України оприлюднив заяву з приводу вилучення Міністерством освіти і науки України з переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту історії України і питань з української літератури.

Секретаріат Національної спілки письменників України висловлює глибоке занепокоєння з приводу вилучення Міністерством освіти і науки України з переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту історії України і питань з української літератури як предметів, обов’язкових для вивчення і складання.

Як відомо, міністр освіти Сергій Шкарлет нещодавно повідомив, що національний мультипредметний тест тепер складатиметься з двох обов’язкових предметів: української мови та математики, при цьому історія України стає необов’язковим предметом для абітурієнтів, які планують вступати у навчальні заклади вищої освіти.

Ще раніше з переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту були вилучені питання з української літератури.

Ми, українські письменники, не можемо залишатися байдужими й стояти осторонь щодо цього, оскільки цілковито переконані, що історія України і українська література як предмети мають бути обов’язковими при складанні подібних іспитів, а також бути чільними предметами в програмах шкільної світи.

Подібні ініціативи під час жорстокої війни, яку чинить росія на українських землях, викликають подив та обурення і служать не на користь українському народу, оскільки нівелюють героїчну і трагічну історію України та її унікальну національну культуру. Тому ми не маємо права відмовлятися від нашої багатющої історичної спадщини й нівелювати її, а навпаки – впроваджувати всюди, де є українська думка і б’ється українське серце.

Усі ми зараз, на жахливому прикладі війни, яку розв’язала росія проти України, бачимо, до чого призводить нехтування культури, незнання історії або ж її хибне тлумачення комусь на догоду.

Ми, представники української інтелігенції, звертаємося до керівництва Міністерства освіти і науки України з вимогою додати до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту історію України і українську літературу як обов’язові предмети.

Слава воїнам ЗСУ! Слава Україні!

Секретаріат Національної спілки письменників України

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Напередодні Всесвітнього дня письменника Секретаріат НСПУ звернувся з вимогою до Міносвіти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"