Нам потрібно полюбити орків!

Нам потрібно полюбити орків!

Нам потрібно полюбити орків!

Орки прекрасні! Весь негатив, що на них сьогодні проливають мене обурює. Як можуть люди з інтелектом так агресивно реагувати на орочу культуру? Я задаюсь цим питанням вже багато тижнів. А відповідь лише одна. Люди підсвідомо продукують расизм до зовсім невідомої їм народності.

Як наративний дизайнер однієї української інді гри, мені довелося створити ще одних орків. Це лише одна з фентезійних рас, які мені довелося створювати. Були ще гноми, дворфи, ельфи, люди і те чим я пишаюся найбільше — ґраендхуни. абсолютно авторська і ексклюзивна раса для цього проекту.

Насправді і в моєму авторському світі під назвою Ґлор теж є орки, але я ще не брався за їх розкриття.

Мої орки походять від ельфів. Згідно лору світу проекту, для якого я створював раси, Ельфи-науковці досліджували нижні прошарки магічної матерії і накликали на себе прокляття, яке змінило не тільки їх зовнішність, але й характер. Душу, якщо бажаєте.

Я наділив їхнє суспільство культурою і традиціями. Орки боролися за свою незалежність і намагалися довести всім іншим, що вони не монстри, якими здаються. Адже зовнішність орків відрізняється від людської. І не дивлячись на людиноподібну форму тіла, вони мають інший колір шкіри, велетенські ікла і обличчя більше схоже на кабаняче рило. Хоча глибоко під грубою зовнішністю заховане щось “людське”, в загальному розумінні.

Я був би не я, якби не спробував створити орочу мову. Вже для своєї книги. В епілозі навіть є орк і він розмовляє рідною мовою.

— Тна́ до́прен о́рка до́трен ману́ мер го́рес та рво́нер ва́гра та́да горес бо́ер Мо́рна.

— Ти попросив орка принести звіра, який прийде до червоного дерева, коли зійде великий Місяць.

І в цьому місці я отримав просвітлення про важливість мови. Як важко використовувати мову, якою ніхто не спілкується, яка не розвивається.

Щоб не було зайвих думок, мов я просто написав якісь слова і “придумав мову”, я коротко розкажу про цей нетривіальний процес.

Все почалося з іменників. В будь-якій мові, окрім значення ще є побудова слова. тож я придумав правило для утворення іменників. Далі пішли прикметники і дієслова. І найважче було з дієсловами утвореними від прикметників та іменників. Це була проблема орочого словникового запасу. На сьогодні я маю словник з тридцяти слів орочою мовою і числівники до ста.

Якби створення мови не приносило стільки задоволення, то клянуся — це найважче, що я коли-небудь робив.

Загалом моя ороча мова звучить як Толкінівська ельфійська, але наче говорить хтось з німецьким акцентом.

Орки одна з найкрутіших фентезійних рас, на мою думку. Тому дуже прошу — полюбіть орків, як полюбив їх я. Вони не заслужили, щоб їх порівнювали з тими покидьками. Орки прекрасні, чуттєві, хоробрі і просто лапочки.

Дякую за увагу! 😉

Оригінал статті на Букнет: Нам потрібно полюбити орків!

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"