Нам потрібно полюбити орків!
Нам потрібно полюбити орків!
Орки прекрасні! Весь негатив, що на них сьогодні проливають мене обурює. Як можуть люди з інтелектом так агресивно реагувати на орочу культуру? Я задаюсь цим питанням вже багато тижнів. А відповідь лише одна. Люди підсвідомо продукують расизм до зовсім невідомої їм народності.
Як наративний дизайнер однієї української інді гри, мені довелося створити ще одних орків. Це лише одна з фентезійних рас, які мені довелося створювати. Були ще гноми, дворфи, ельфи, люди і те чим я пишаюся найбільше — ґраендхуни. абсолютно авторська і ексклюзивна раса для цього проекту.
Насправді і в моєму авторському світі під назвою Ґлор теж є орки, але я ще не брався за їх розкриття.
Мої орки походять від ельфів. Згідно лору світу проекту, для якого я створював раси, Ельфи-науковці досліджували нижні прошарки магічної матерії і накликали на себе прокляття, яке змінило не тільки їх зовнішність, але й характер. Душу, якщо бажаєте.
Я наділив їхнє суспільство культурою і традиціями. Орки боролися за свою незалежність і намагалися довести всім іншим, що вони не монстри, якими здаються. Адже зовнішність орків відрізняється від людської. І не дивлячись на людиноподібну форму тіла, вони мають інший колір шкіри, велетенські ікла і обличчя більше схоже на кабаняче рило. Хоча глибоко під грубою зовнішністю заховане щось “людське”, в загальному розумінні.
Я був би не я, якби не спробував створити орочу мову. Вже для своєї книги. В епілозі навіть є орк і він розмовляє рідною мовою.
— Тна́ до́прен о́рка до́трен ману́ мер го́рес та рво́нер ва́гра та́да горес бо́ер Мо́рна.
— Ти попросив орка принести звіра, який прийде до червоного дерева, коли зійде великий Місяць.
І в цьому місці я отримав просвітлення про важливість мови. Як важко використовувати мову, якою ніхто не спілкується, яка не розвивається.
Щоб не було зайвих думок, мов я просто написав якісь слова і “придумав мову”, я коротко розкажу про цей нетривіальний процес.
Все почалося з іменників. В будь-якій мові, окрім значення ще є побудова слова. тож я придумав правило для утворення іменників. Далі пішли прикметники і дієслова. І найважче було з дієсловами утвореними від прикметників та іменників. Це була проблема орочого словникового запасу. На сьогодні я маю словник з тридцяти слів орочою мовою і числівники до ста.
Якби створення мови не приносило стільки задоволення, то клянуся — це найважче, що я коли-небудь робив.
Загалом моя ороча мова звучить як Толкінівська ельфійська, але наче говорить хтось з німецьким акцентом.
Орки одна з найкрутіших фентезійних рас, на мою думку. Тому дуже прошу — полюбіть орків, як полюбив їх я. Вони не заслужили, щоб їх порівнювали з тими покидьками. Орки прекрасні, чуттєві, хоробрі і просто лапочки.
Дякую за увагу! 😉
Оригінал статті на Букнет: Нам потрібно полюбити орків!
Блог
На фронті загинув військовий і оператор Павло ПархоменкоНа фронті загинув військовослужбовець та телеоператор каналу «Прямий» Павло Пархоменко. Про це повідомили в етері телеканалу «Прямий».
«Павло Пархоменко був не лише талановитим медійник
В Ужгороді запрацювала нова книжкова крамниця всеукраїнської мережі книгарень «КнигоЛенд». Про це Читомо повідомили у мережі.
Крамниця розташована за адресою Проспект Свободи, 29.
Книгарня пропонує широк
У 2025 році італійський медіахолдинг Linkiesta у співпраці з Європейським Союзом та Українським ПЕН створять нове видавництво української та італійської літератури під назвою Vika. Про
У США видадуть роман «Хто ти такий» Артема ЧехаВосени 2024 року американське видавництво Seven Stories Press випустить англомовний переклад роману «Хто ти такий» (Rock, Paper, Grenade) українського письменника Артема Чеха. Про ц
США запроваджують імпортні обмеження, щоб захистити культурну спадщину УкраїниЗаступник державного секретаря США Річард Верма оголосив про запровадження Сполученими Штатами надзвичайних імпортних обмежень на культурні цінності з України.
Про це він заявив під час урочистостей до
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.