Найпрестижнішу літературну нагороду Франції цьогоріч отримав письменник з Сенегалу

Найпрестижнішу літературну нагороду Франції цьогоріч отримав письменник з Сенегалу

Гонкурівську премію цього року отримав Мохамед Мбугар Сарр, 31-річний письменник з Сенегалу, про це пише.

Сарр отримав цю нагороду за роман “Найтаємніша пам’ять людей” (“La plus secrète mémoire des hommes”). За словами літературних критиків, ця книга розповідає “про колоніальну епоху, Першу світову війну, Голокост, в якій правда переплітається з вигадкою”.

“Я, безперечно, дуже щасливий, це велика честь для мене. Гонкурівська академія посилає дуже сильний сигнал багатьом людям, насамперед, звичайно, французькому літературному світу, але також і всім франкомовним літературним світам”, — поділився Мохамед Мбугар Сарр.

Що відомо

  • Сарр народився в Дакарі у 1990 році. Згодом він переїхав до Франції та навчався у Парижі. Це вже четвертий його роман. У творах письменника ідеться про бойові дії в Західній Африці та життя мігрантів у Франції.
  • Гонкурівська премія – це французька літературна премія, яку присуджують авторам для відзначення прозових творів, написаних французькою мовою. Премія присуджується щорічно з 1903 року за рішенням Гонкурівської академії, до складу якої входять відомі французькі літератори.
  • Незважаючи на те, що грошова винагорода за премію носить символічний характер — чек на €10, вона відкриває перед лауреатом шлях не лише до визнання, а й до гарантовано високих тиражів.
  • Згідно зі статутом, Гонкурівська премія може присуджуватися автору лише один раз у житті. Єдиним письменником, який отримав Гонкурівську премію двічі, був Ромен Гарі. Першийц раз він отримав нагороду за роман “Обіцянка на світанку”, другий — за книгу “Все життя попереду”, опубліковану під псевдонімом Еміль Ажар. Обман розкрився лише після смерті письменника.

Оригінал статті на Читомо: Найпрестижнішу літературну нагороду Франції цьогоріч отримав письменник з Сенегалу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"