Найпрестижнішу літературну нагороду Франції цьогоріч отримав письменник з Сенегалу

Найпрестижнішу літературну нагороду Франції цьогоріч отримав письменник з Сенегалу

Гонкурівську премію цього року отримав Мохамед Мбугар Сарр, 31-річний письменник з Сенегалу, про це пише.

Сарр отримав цю нагороду за роман “Найтаємніша пам’ять людей” (“La plus secrète mémoire des hommes”). За словами літературних критиків, ця книга розповідає “про колоніальну епоху, Першу світову війну, Голокост, в якій правда переплітається з вигадкою”.

“Я, безперечно, дуже щасливий, це велика честь для мене. Гонкурівська академія посилає дуже сильний сигнал багатьом людям, насамперед, звичайно, французькому літературному світу, але також і всім франкомовним літературним світам”, — поділився Мохамед Мбугар Сарр.

Що відомо

  • Сарр народився в Дакарі у 1990 році. Згодом він переїхав до Франції та навчався у Парижі. Це вже четвертий його роман. У творах письменника ідеться про бойові дії в Західній Африці та життя мігрантів у Франції.
  • Гонкурівська премія – це французька літературна премія, яку присуджують авторам для відзначення прозових творів, написаних французькою мовою. Премія присуджується щорічно з 1903 року за рішенням Гонкурівської академії, до складу якої входять відомі французькі літератори.
  • Незважаючи на те, що грошова винагорода за премію носить символічний характер — чек на €10, вона відкриває перед лауреатом шлях не лише до визнання, а й до гарантовано високих тиражів.
  • Згідно зі статутом, Гонкурівська премія може присуджуватися автору лише один раз у житті. Єдиним письменником, який отримав Гонкурівську премію двічі, був Ромен Гарі. Першийц раз він отримав нагороду за роман “Обіцянка на світанку”, другий — за книгу “Все життя попереду”, опубліковану під псевдонімом Еміль Ажар. Обман розкрився лише після смерті письменника.

Оригінал статті на Читомо: Найпрестижнішу літературну нагороду Франції цьогоріч отримав письменник з Сенегалу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"