«Найкращий книжковий дизайн−2022» приймає заявки

«Найкращий книжковий дизайн−2022» приймає заявки

У 2022 році Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» всьоме проводить конкурс «Найкращий книжковий дизайн». Про це повідомили на сайті фестивалю.

На конкурс можуть подати книжки видавництва, приватні особи, а також інституції та установи-ініціатори видання книжки. До участі у конкурсі можна подати до 5 книжок одного видавництва. 

 

Переможців визначатимуть у 5 категоріях:

 

  • книжки для читання (книжки, у яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
  • візуальна книжка (видання, у яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, графічні романи тощо);
  • дитяча книжка (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі графічні романи);
  • утилітарна (книга переважно прикладного характеру, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга тощо);
  • експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, графічні романи тощо).

 

Переможцями стануть 15 видань, по 3 у кожній категорії. Гран-Прі через повномасштабне російське вторгнення та спричинені ним труднощі для українських видавництв не присуджуватимуть.

 

«Ми вирішили провести конкурс, попри скасований 11-й Книжковий Арсенал, складні умови, в яких ми всі працюємо сьогодні, в яких створювали цьогоріч свої книжки українські видавці, книжкові дизайнери. Але цей складний рік стався з нами всіма, він мав свої втрати, але й свої здобутки. Ми хочемо відзначити найкращих, назвати їхні книжки та подякувати їм, а також не втратити можливість представити цього року український книжковий дизайн на світовому конкурсі Best Book Design from All Over the World у Німеччині», — наголосила Юлія Козловець, координаторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

 

Конкурс проводять у співпраці з Goethe-Institut в Україні, за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та Фонду Buchkunst.

 

«Попри надзвичайно складні умови, в яких опинилися видавці, книжкові дизайнери та поліграфісти через війну, проведення цьогорічного конкурсу на найкращий книжковий дизайн – це можливість вкотре нагадати світові про стійкість та наполегливість української культури», — зазначив Фабіан Мюльталер, Директор Goethe-Institut в Україні.

 

Дедлайн подання заявок та друкованих примірників книжок — 23 грудня включно. 

 

До участі прийматимуть книжки, які були надруковані в період з червня 2021 року по грудень 2022 року і не були заявлені до конкурсу раніше. Детально про умови подання тут.

 

Подати заявку можна за посиланням.

 

Нагадаємо, переможцями у 2021 році стали 5 видань.

 

 

Чільне зображення: Книжковий Арсенал

Оригінал статті на Suspilne: «Найкращий книжковий дизайн−2022» приймає заявки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"