Найважливіші дитячі книжки 2022 року: на що звернути увагу

Найважливіші дитячі книжки 2022 року: на що звернути увагу

У грудні настає час підбивати книжкові підсумки року. Традиційно Читомо в цей час формує свій редакційний топ дитячих книжок. Ми акцентуємо увагу на виданнях для дітей і підлітків від українських авторів, що мають не лише високу естетичну вартість, але й порушують серйозні теми, впроваджують важливі наративи, презентують новаторські жанри й формати. Ми радимо не оминати цих книжок увагою, поповнювати ними бібліотеки, шкільні полички та домашні книгозбірні.

Ключовою темою книжкових новинок для дітей стала повномасштабна російсько-українська війна. Попри катастрофічні обставини, українським письменникам та ілюстраторам вдалося створити, а видавцям опублікувати вартісні історії про досвід війни, втрати, розлучення з домом і щоденний героїзм.

 

Не менш важливим акцентом стала психологічна підтримка: вийшли друком книжки, які допомагають дітям впоратися з негативними емоціями, відчаєм, руйнівними думками, підтримувати надію і віру в перемогу добра.

 

Історії, що осмислюють буденний, не-воєнний досвід, були не менш важливими. Ми акцентуємо увагу на якісних книжках-картинках та повістях, що допомагають розвивати емпатію або ж осмислюють комунікаційні виклики.

 

Насамкінець ми згадуємо найбільш помітні пізнавальні книжки, створені українськими авторами.

ДЛЯ НАЙМЕНШИХ

Сукня для Марусі

 • Грася Олійко. — Київ: Аба-ба-га-ла-ма-га, 2022. — 32 с.
 • 3-5+ 

Про що: удома в маленької Марусі почали зникати різні речі. Можна було б запідозрити крадіїв або й бешкети самої Марусі, та от лишень у крадіжках немає жодної логіки. Скажімо, навіщо злодієві три шкарпетки? Або дитячий нічник у вигляді зірки? А різдвяна гірлянда, адже надворі ще тільки осінь? Що ж, ця таємниця розкривається наприкінці, і вона змусить щеміти ваше читацьке серденько.

 

Чому ми радимо цю книжку: ілюстраторка Грася Олійко створила бездоганну у своїй простоті книжку-картинку для малят із чудовою інтригою. Книжку «Сукня для Марусі» вирізняє лаконічний і дотепний стиль розповіді, а також потужна етична складова. Ілюстрації — яскраві, але не перенасичені складними для сприйняття деталями, що важливо для дошкільнят. Кожна сторінка — це справжній сюрприз, адже ілюстраторка зображає не тільки те, що відбувається у книжці насправді, але й «додаткові» візуальні історії. Вони запрошують дітей розглядати, фантазувати й довигадувати, стаючи своєрідними співтворцями затишного Марусиного світу. 

Купити книжку. 

Я і мій тато / Я, тато і висока гора

 • Дмитро Кузьменко. Ілюстрації: Оксана Драчковська – Харків: Віват, 2022. – 64/64 с.
 • 3+

Про що: книжковий диптих «Я і мій тато» та «Я, тато і висока гора» зображає довірливі стосунки між маленьким хлопчиком і його татом. Сюжетно це набір побутових ситуацій із життя традиційної родини: мама-тато-дитина. Але увагу зосереджено саме на стосунках малюка з батьком — на тому, як тато бавиться із сином, ходить з ним на прогулянку, готує вечерю чи вкладає малюка спати. Хлопчик змальований дуже реалістично: він нерідко вередує та ще не вміє висловлювати й опановувати емоції. Автор показує, як родина дає собі раду з такими ситуаціями. Надзвичайно важлива складова книжок — довірливі розмови тата із сином, що пропонують позитивну модель комунікації в родині.

 

Чому ми звертаємо увагу на цю книжку: в Україні досі спостерігається диспропорція між книжками про буденне життя дівчаток/ хлопчиків. Останніх значно менше. Геть небагато сучасних вітчизняних книжок і про стосунки дитин-тато. Так само небагато ми маємо сучасних позитивних, але при цьому реалістичних (не ідеалізованих) моделей комунікації дитина-дорослий. Книжки Дмитра Кузьменка — якісна відповідь на ці запити. Видання не тільки розважать і заспокоять малюка, але й матимуть терапевтичний і дидактичний вплив.

Купити книжку.

Наймоїша мама

 • Галина Кирпа. Ілюстрації: Грася Олійко. – Харків: Крокус, 2022. – 36 с.
 • 4+

Про що: проста, але естетично довершена і зворушлива розповідь дівчинки про свою родину — маму, тата та братика, на якого вони всі чекають. Це вербально-візуальний вир наїву, легкості та глибини водночас.

 

Чому ми звертаємо увагу на цю книжку: як і книжки Дмитра Кузьменка, «Наймоїша мама» Галини Кирпи зображає позитивну модель комунікації в сучасній родині, сповнену тепла, любові та взаємопідтримки. Письменниця тримається реалізму, уникає ідеалізації та надмірної солодкавості. Текст Галини Кирпи створено в найкращих традиціях європейської реалістичної прози для дітей, представленої такими майстрами, як Ульф Старк, Рус Лаґеркранц чи Марія Парр. Така книжка добре підходить для читання вголос та допоможе дитині осмислювати стосунки в родині.

Купити книжку.

Диктувала це сорока, а записував їжак

 • Сашко Подоляк. Ілюстрації: Катерина Рейда. – Харків: Крокус, 2022. – 36 с.
 • 6+

Про що: «Диктувала це сорока, а записував їжак» — це збірка доброї і дотепної поезії про тварин і людей, збудована на каламбурах, грі слів, жартах і словесних бешкетах. Краще зацитуймо:

 

Хто образив дикобраза?

Хтось, либонь, його образив!

Він тепер не голиться,

Ходить тільки колеться.

 

Або:

 

Візьміть мене в Австралію,

В Австралію кортить

Там качкодзьоб коаліє,

Коала кенгурить…

 

Чому ми звертаємо увагу на цю книжку: Сашко Подоляк римує і грається словами так майстерно, що хочеться сказати: хутчіш, хутчіш хапайте цю книжку в книгарні й нізащо не відпускайте. Бо це – вибухова порція гумору, заряд доброго настрою та креативності для всієї родини. Серед величезної кількості вторинних, а то й геть маловартісних «віршиків» для малечі на полицях книгарень це справжня перлина. Нагадаймо також, що якісна поезія — це чи не найбільш корисна та «вдячна» література для дошкільнят, що допомагає розвивати пам’ять, відчуття ритму, мовні та комунікаційні навички.

Купити книжку.  

КНИЖКИ НА ТЕМУ ВІЙНИ

Битва за місто

 • Володимир Чернишенко / Ілюстрації: Тетяна Копитова. — Київ: Artbooks, 2022. — 36 с.
 • 3+

Про що: головні персонажі «Битви за місто» — Самоскид, Тракторинка та інші мешканці будівельного автопарку. Ці машини, іграшковими версіями яких так люблять бавитися діти, побудували красиве, зелене, сучасне місто із широкими рівними дорогами, парками й мостами. Його мальовничо змальовує ілюстраторка Тетяна Копитова. Аж тут приїхали ворожі танки, БТР-и й «Гради» — і почалися руйнування. На допомогу місту прилітає «срібний диво-птах» — легендарний Привид.  

 

Здійнявся Привид понад Танком,

Жбурнув у злодія болванку.

Бабах! Відпала башта геть!

«Героям слава! Зайдам — смерть!»

 

Чому ми звертаємо увагу на цю книжку: «Битва за місто» — це яскрава, захоплива і вправно написана книжка про відвагу й героїзм, яка транслює малятам важливі заспокійливі та обнадійливі меседжі: зло неодмінно буде покарано, улюблене місто стане ще кращим, ніж було, а герої — не вмирають.

Купити книжку. 

Півник

 • Зоряна Живка / Ілюстрації: Оля Гайдамака. — Львів: «Видавництво Старого Лева», 2022.
 • 5+

Про що: у давнину жила собі самотня жінка, що не мала дітей. Натомість вона стала дбати про маленького, хворого, чорного півника — захищала його від сумної долі навіть тоді, коли місто взяли в облогу вороги. Усім жителям загрожувала страшна смерть, але невідь-звідки прийшов герой — Чорний козак, який пообіцяв усіх врятувати.

 

Чому ми звертаємо увагу на цю книжку: Зоряна Живка створює чарівну в усіх сенсах казку, що апелює до найкращих класичних традицій і може слугувати актуальною алегорією. Текст має потужну культурологічну основу, містить численні фольклорні (і навіть попкультурні) коди, а також побудований на знакових для української культури образах, таких як трепетні стосунки матері й сина. Ілюстрації Олі Гайдамаки теж заслуговують численних компліментів. Одночасно і лаконічні, і складні у своїй багатошаровості, вони апелюють і до барокових, і до романтичних, і до народно-декоративних образів. Але при цьому залишаються на диво сучасними та актуальними. Читати й розглядати «Півника», помічаючи за позірною простотою глибину, універсальність і багатий культурний бекграунд, — це справжнє задоволення. 

Купити книжку. 

Жовтий метелик

 • Олександр Шатохін. — Львів: «Видавництво Старого Лева», 2022.
 • 7+

Про що: головна героїня, тендітна дівчинка, тікає від жахливого, моторошного павука, тенета якого більше нагадують колючий дріт концтаборів. У мить, коли, здається, усе втрачено, у цьому безбарвному світі спалахує крихітний вогник надії — жовтий метелик. Він виводить дівчинку з темряви, повз картини руйнації та всілякі небезпеки, до інших людей з такими ж метеликами у грудях і головах — тендітними, але живими попри все. 

 

Чому ми звертаємо увагу на цю книжку: сайлентбук (тобто книжка без слів) від одного з найцікавіших сучасних українських ілюстраторів — це пронизлива метафорична візуальна розповідь про почуття, які в умовах війни переживаємо ми всі. Книжка про страх і звільнення, про безвихідь і свободу, про самотність і єдність, про загрозу і надію, а також про інші обставини війни є напрочуд сильною візуальною реплікою, що не потребує перекладу. Вона розповідатиме про український досвід далеко за межами України. А ми радимо батькам і вчителям влаштовувати з нею сторітайми вдома та на уроках. 

Купити книжку.

Абрикоси зацвітають уночі

 • Оля Русіна. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2022. – 144 с.
 • 9+

Про що: 2022 рік іще не почався, але на Сході України вже триває війна. Ще раніше Устим і його мама домовилися: «Жити так, щоб завжди було цікаво». Та життя поблизу окупованих територій вимагає низки складних рішень. Тож сім’я Устима одного разу наважується на переїзд. Але хлопцеві важливо запам’ятати своє місто і розказати про нього іншим. Головними героями цієї дбайливої історії стають не тільки Устим, але й нічийний, дещо фантасмагоричний дрон, а також загублена-і-віднайдена собака Жменька. Усі ці персонажі, як і багато юних і дорослих читачів, вчаться жити так, щоб наповнювати добром і любов’ю кожен день. 

 

Чому ми звертаємо увагу на цю книжку: тонка, повільно-вдумлива, лірична повість торкнеться серця навіть найприскіпливіших читачів, адже вона про ті реалії, які близькі сьогодні всім українським родинам, а також про наші спільні мрії про мирне майбутнє. Оля Русіна створює глибоке, метафоричне, навіть філософське плетиво тексту, дещо меланхолійне, але від того не менш чарівне. Щиро аплодуємо за семантичну щільність тексту, таку нечасту в українських книжках для дітей середнього шкільного віку. 

Купити книжку.

Це тиха ніч, мій астронавте

 • Оксана Лущевська, Це тиха ніч, мій астронавте – Книголав, 2022 – 40 с.
 • 5+

Про що: семирічна дівчинка Ія описує досвід своєї родини під час перших десяти днів повномасштабної війни: сирени, звуки бомбардувань, ночівлі в бомбосховищах чи коридорах, зрештою – евакуація. Світ довкола обертається на оглушний хаос, і в ньому єдиним прихистком стають не стільки подвійні стіни, скільки створений найближчими людьми рятівний мікрокосм, у якому відчуття безпеки для дитини, передане метафорою тиші, конструюється постійними маленькими зусиллями. Ія – дитина, якій страшно, проте вона збирається на силі. Не в останню чергу – завдяки вірі у свого вигаданого друга, суперсильного астронавта, який бачить згори все-все, що відбувається на Землі.

 

Чому ми звертаємо увагу на цю книжку: це вдалий і нетравматичний для сприйняття приклад застосування казкової матриці для розповіді про війну, орієнтованої на найменших читачів. Діти потребують осмислення свого досвіду війни, як і будь-якого іншого досвіду.Звісно ж, у делікатній та максимально адаптованій для їхнього віку форм. Книжка Оксани Лущевської з дбайливими ілюстраціями Катерини Степаніщевої, спираючись на архетипні моделі боротьби добра і зла, створює таку можливість. Вона наповнена вербальними та візуальними метафорами світла, любові й турботи. 

Купити книжку.  

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА

Таємні історії маленьких і великих перемог

 • Таня Стус. Голос проєкту: співачка Alyosha
 • 6+

Про що: нову книжку Тані Стус присвячено темі долання в дітей страху, відчуття безпорадності, відчаю, туги та інших негативних емоцій і станів. У книжці 10 історій-оповідей. Їх оповідають незвичні персонажі, такі як годинник, мамин рюкзак, сирена, автівка і навіть уламок ракети. Рюкзак, приміром, непокоїться, зачувши про невідому «колегу» – тривожну валізку. Можливо, він почувається трішки зрадженим, адже завжди дбав про родину – йому довіряли найцінніші речі. Але ви вже здогадалися, що зрештою саме він і виявляється «тривожною валізкою». Його нутро напхом напхане важливих для виживання речей, серед яких подарована татом іграшка не менш цінна за ліки чи павербанк. І як на помах чарівної палички, бентежний концепт тривожної валізки обертається на квінтесенцію любові й турботи одне про одного, а відчуття неспокою персонажів заміщується прагненням дбати про найближчих.

 

Чому ми радимо цю книжку: як слушно означує у передмові дитяча сімейна психологиня Світлана Ройз, це «книжка для зцілення». За допомогою казкових історій Стус пропонує дієві й делікатні для дітей патерни усвідомлення непростих емоцій та трансформації їх на цілющі думки чи продуктивну поведінку. Вдумливі, метафоричні, семантично щільні історії Тані Стус можна радити і дітям, і дорослим не тільки як терапевтичне, але і як певною мірою філософське читання.

 

Наразі книжка доступна тільки в аудіоваріанті з озвучуванням співачки Alyosha. У паперовій версії вона вийде друком за кілька місяців у видавництві «Книголав».

Слухати книжку.

Ключі сили

 • Cвітлана Ройз. Ілюстрації: Марія Чайка. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2022. – 72 с.
 • 8+

Про що: Юний герой спілкується зі своїм дядьком, який має яскраву вдачу та вміє прояснити будь-яку ситуацію. Так хлопчик вчиться не лише майструвати ловця снів і малювати чоловічків і смайлики, але й знаходить ключі до своїх емоцій. 

 

Чому ми радимо цю книжку: Проговорювання емоцій – серцевина сучасної психології. Та перш ніж їх проговорити, треба усвідомити, який емоційний пласт ми переживаємо. Нерідко це челендж навіть для дорослого, а що вже казати про дітей? «Ключі сили» – книжка про розпізнавання, усвідомлення, проговорювання та пропрацьовування емоцій. Страх темряви? Чому б із нею не подружитися? Злість? Чому б не дати їй «правильний» вихід? Сум і печаль? Чому б не побути з ними? Сором? А, може, є шляхи його подолання? Радість? Де її шукати? 

 

Ця книжка – мастрід для дорослих і малих, адже в умовах війни в нашій країні нам доводиться переживати різкі емоційні зміни. Буде добре, коли ми, розуміючи емоції, допомагатимемо одне одному, здобуваючи «ключі сили».

Купити книжку. 

НОН-ФІКШН

Скарбничка історій

 • Володимир Арєнєв. Ілюстрації, дизайн: Сашко Ком’яхов, Наталя Ком’яхова. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2022. – 360 с.
 • 12+

Про що: перед нами і підлітковий фентезійний роман, і довідник з письменницької майстерності одночасно. За форматом це гібрид художньої та пізнавальної книжки. Автор створює динамічний сюжет про самостійну і кмітливу дівчинку Урсулу з яскравим характером. У пошуках подарунка вона знаходить чарівний артефакт, який відкриває їй двері у світ чарів, проклять і міфічних створінь. Це драйвова і сповнена таємниць пригодницька історія, яка подобається шанувальникам трилогії про Бартеміуса, «Школи добра і зла» чи пригод Морріґан Кроу.

 

Чому ми радимо цю книжку: наразі це один з найкращих довідників з письменницької майстерності на українському ринку для підлітків і дорослих. Фантаст Володимир Арєнєв роками читає лекції з письменницької майстерності. Він виклав у книжці свій величезний досвід та напрацюваний матеріал, відразу ж переконливо проілюструвавши його захопливою історією. Автор лаконічно, доступно, але ґрунтовно пояснює основи конструювання сюжету, характерів, описуваного світу, вибудовування динаміки та інтриги, ефектної кульмінації та фіналу. 

Купити книжку.

Соня та гра кольорів

 • Юлія Стахівська. — Київ: Дух і Літера, 2022. — 44 с.
 • 9+

Про що: «Соня та гра кольорів» — це охудожнена біографія української художниці та дизайнерки єврейського походження Соні Делоне, ім’я якої називають одним із перших серед художників світового авангарду. Засновниця симультанізму та орфізму свою любов до яскравих фарб і впізнаваної геометрії черпала з дитячих вражень — українського ужиткового мистецтва. «Це фарби мого дитинства, фарби України», — писала вона у книжці спогадів «Ми йдемо до сонця». Книжка проілюстрована роботами то фотографіями мисткині.

 

Чому ми радимо цю книжку: робіт Соні Делоне в Україні не залишилося, проте, вона поступово повертається в освітні дискурси й наративи. Зокрема, й завдяки таким мистецьким альбомам для дітей. Лаконічний текст зосереджується на вирішальних подіях і враженнях у житті художниці, але робить це не схематично, як шкільна біографія, а легкими імпресіоністичними мазками. Якісний і вдумливий зразок для початкового знайомства з мисткинею.

Купити книжку. 

Пізнавальні книжки для дітей від МАНу

 • 8-9+

 

«Мала академія» – це нове видавництво, що є підрозділом державної освітньої структури, Національного центру «Мала академія наук України». МАН плекає майбутніх науковців, а цікава науково-популярна література заохочує юних дослідників. Наразі вийшли друком три книжки видавництва. 

 

«Роботу зробить робот» від інженера й письменника Петра Яценка розповідає про історію та сучасний стан робототехніки. Авторові допомагає робот Чіпка, зібраний з кухонного блендера. 

 

«Фотофан» від письменниці та фотографки Валентини Вздульської — це, напевно, перший власне український посібник для дітей з мистецтва фотографії, який пояснює основи композиції, роботи з кольором і тоном, перспективою, світловим малюнком тощо. Книжка містить екскурси в історію фотографії, поради від найвидатніших майстрів фотографії та численні вправи.

 

«Історія на 14-й колії» Насті Музиченко — це художньо-пізнавальна книжка про історію залізничного транспорту в Україні. Її персонажі — «мешканці» виставки історичних локомотивів і вагонів на київському вокзалі. Історія кожного з них тісно переплетена з історією України і Європи загалом.

 

Коротка історія українського фемінізму

 • Микола Ябченко, Юлія Вус, Іван Кипібіда. — Київ: «Видавництво», 2022. — 108 с.
 • 14+

Про що: «Коротка історія українського фемінізму» — це пізнавальний мальопис для широкого читача, який доступно узагальнює ключові зміни щодо «жіночого питання», які сталися в Україні за останні 150 років. Головну увагу в коміксі приділено зусиллям таких діячок і діячів, як  Наталя Кобринська, Уляна Кравченко, Леся Українка, Іван Франко, Мілена Рудницька, Соломія Павличко, Оксана Забужко та багатьох інших, які боролися (чи борються нині) за покращення економічного становища жінок, розвиток жіночої освіти, належне висвітлення гендерних питань в науці тощо. Комікс також описує та спростовує найпоширеніші в Україні стереотипи щодо жінок і приділяє немалу увагу важливим сучасним ініціативам і подіям, таким як підписання Стамбульської конвенції про запобігання насильству проти жінок чи соціальна акція #яНеБоюсьСказати в соцмережах.

 

Чому ми радимо цю книжку: в Україні вийшло друком декілька ґрунтовних праць на тему історії жіночого руху, якими послуговуються передусім дослідники, правозахисники, журналісти. Натомість «Коротку історія українського фемінізму» створено для якнайширшого читача з просвытницькою метою. Хоча мальопис створено з думкою про дорослих читачів, підліткам він теж буде цікавим і корисним. Радимо також послуговуватися книжкою у школі — на уроках з історії та правознавства. 

Купити книжку. 

ПРО ПРАВА ТВАРИН

Крапочка і Латочка

 • Настя Мельниченко. Ілюстрації: Аня Гаврилюк. – Вінниця: Теза, 2022. – 72 с.
 • 9+

Про що: Крапочці (у минулому – Баронові) не пощастило: його виховали для собачих боїв, а коли пітбуль відслужив своє, постарів і захворів – просто викинули під колеса авто. На щастя, поруч опинилися Латочка та її господиня Марина. Вони підібрали скаліченого пса і спробували зробити його частиною своєї родини.

 

Чому ми радимо цю книжку: нехитра історія про «собачу» правду життя розчулює до сліз: ми із завмиранням серця стежимо за тим, як зранений зовні, а ще більше всередині пес поступово призвичаюється до нормального життя, вчиться розуміти ласку і доброту, та потихеньку розкривається. Книжка зворушить і дітей, і дорослих, допоможе розвинути емпатію, а також розуміння того, що ситуацію завжди можна змінити на краще. Головне – діяти і не здаватися. 

Купити книжку.

 

Ще більше вартісних дитячих книжок 2022 року — у наших оглядах:

 • Від книжок-картинок до казок про світло: найпомітніший дитліт листопада
 • Друзі, перемоги й скарби: 5 новинок жовтня для дітей та підлітків
 • Тьотя Суп і півники-герої: огляд найцікавіших книжкових новинок для дітей у вересні
 • Розлюблені абрикоси, метро і Кобилянська в новому серпневому дитліті
 • Півріччя у дитячих книжках-2022: чорниці, партизани й Мрія 

 

Оригінал статті на Suspilne: Найважливіші дитячі книжки 2022 року: на що звернути увагу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Книжки Катерини Міхаліциної і Сашка Дерманського переклали словацькою і англійською

У Словаччині вийшла друком книжка Катерини Міхаліциної з ілюстраціями Грасі Олійко «Яків та мокрий вечір». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Словаччині книжка в

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"