Найбільшими викликами журналісти вважають небезпеку на роботі й звуження тем — ІМІ

Найбільшими викликами журналісти вважають небезпеку на роботі й звуження тем — ІМІ

Станом на серпень 2022 року для понад 50% українських журналістів найбільшим викликом є зростання навантаження. Про це свідчать результати анонімного адресного опитування*, що провів Інститут масової інформації в серпні 2022 року.

За результатами опитування, протягом пів року повномасштабної війни в Україні п’ять найбільших професійних наслідків для медійників виглядають так: 

 

  • зростання навантаження (вказали 56% опитаних ІМІ журналістів); 
  • проблеми з доступом до інформації (51% респондентів); 
  • звуження вибору тем, про які є можливість писати (48%); 
  • зростання небезпек під час роботи журналістом (34%); 
  • скорочення колективу внаслідок війни (пішли до ЗСУ / ТрО / виїхали) (28%).

 

Серед інших професійних ускладнень — закриття медіа, припинення роботи, переїзди в інший регіон та звільнення.

 

 

Окрім того, 86% журналістів відчувають зростання  навантаження через те, що доводиться більше турбуватися про родину, фінанси й майбутнє загалом. 57% опитаних журналістів вказали, що тепер їм потрібно постійно хвилюватися за свою безпеку та безпеку рідних. 

 

30% журналістів зазначили, що їм складно спланувати день і тримати його в межах плану, і у 21% стало більше навантаження через облаштування нового побуту у війні.

 

Водночас переважна більшість (86%**) опитаних журналістів вважає, що основним викликом для української медіасфери є економічний та фінансовий. 

 

Іншим тривожним показником серед викликів для медійників є психологічне виснаження, неможливість відпочити, постійний стрес. Про це вказують 69%** опитаних — найбільший показник з початку військових дій на території України, із 2014 року.

 

Серед інших викликів для української медіасфери гостро стоять проблеми російської дезінформації, зростання популярності телеграм-каналів з маніпуляціями та погіршення комунікації з держорганами – 45 та 42% відповідно **.

 

Нагадаємо, три четвертих редакцій локальних медіа потребують додаткового фінансування в умовах повномасштабної війни. У 74% журналістів з лютого суттєво погіршився фінансовий стан.

 

*Дослідження проводилося методом анонімного адресного онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою. Посилання на анкету надсилали потенційним респондентам – журналістам і редакторам. Усього отримано 230 відповідей, з них 13 респондентів не працюють у сфері медіа та журналістики тому аналізувалися 217 відповідей від медійників. 29% – респонденти з центральних регіонів України, 21% з південних, 19% із західних, 12% з північних, 11% зі східних та 8% з міста Києва. 64% жінок, 35% чоловіків, 1% іншої статі. Дослідження проводилося протягом серпня 2022 року.

 

** Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати кілька з них.

Оригінал статті на Suspilne: Найбільшими викликами журналісти вважають небезпеку на роботі й звуження тем — ІМІ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"