Найбільшими викликами журналісти вважають небезпеку на роботі й звуження тем — ІМІ

Станом на серпень 2022 року для понад 50% українських журналістів найбільшим викликом є зростання навантаження. Про це свідчать результати анонімного адресного опитування*, що провів Інститут масової інформації в серпні 2022 року.
За результатами опитування, протягом пів року повномасштабної війни в Україні п’ять найбільших професійних наслідків для медійників виглядають так:
- зростання навантаження (вказали 56% опитаних ІМІ журналістів);
- проблеми з доступом до інформації (51% респондентів);
- звуження вибору тем, про які є можливість писати (48%);
- зростання небезпек під час роботи журналістом (34%);
- скорочення колективу внаслідок війни (пішли до ЗСУ / ТрО / виїхали) (28%).
Серед інших професійних ускладнень — закриття медіа, припинення роботи, переїзди в інший регіон та звільнення.
Окрім того, 86% журналістів відчувають зростання навантаження через те, що доводиться більше турбуватися про родину, фінанси й майбутнє загалом. 57% опитаних журналістів вказали, що тепер їм потрібно постійно хвилюватися за свою безпеку та безпеку рідних.
30% журналістів зазначили, що їм складно спланувати день і тримати його в межах плану, і у 21% стало більше навантаження через облаштування нового побуту у війні.
Водночас переважна більшість (86%**) опитаних журналістів вважає, що основним викликом для української медіасфери є економічний та фінансовий.
Іншим тривожним показником серед викликів для медійників є психологічне виснаження, неможливість відпочити, постійний стрес. Про це вказують 69%** опитаних — найбільший показник з початку військових дій на території України, із 2014 року.
Серед інших викликів для української медіасфери гостро стоять проблеми російської дезінформації, зростання популярності телеграм-каналів з маніпуляціями та погіршення комунікації з держорганами – 45 та 42% відповідно **.
Нагадаємо, три четвертих редакцій локальних медіа потребують додаткового фінансування в умовах повномасштабної війни. У 74% журналістів з лютого суттєво погіршився фінансовий стан.
*Дослідження проводилося методом анонімного адресного онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою. Посилання на анкету надсилали потенційним респондентам – журналістам і редакторам. Усього отримано 230 відповідей, з них 13 респондентів не працюють у сфері медіа та журналістики тому аналізувалися 217 відповідей від медійників. 29% – респонденти з центральних регіонів України, 21% з південних, 19% із західних, 12% з північних, 11% зі східних та 8% з міста Києва. 64% жінок, 35% чоловіків, 1% іншої статі. Дослідження проводилося протягом серпня 2022 року.
** Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати кілька з них.
Оригінал статті на Suspilne: Найбільшими викликами журналісти вважають небезпеку на роботі й звуження тем — ІМІ
Блог
У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіноРік історичного кіно стартував у Закарпатському краєзнавчому музеї 27 січня. Розпочали із перегляду стрічки «Крути 1918», режисера Олексія Шапарєва, розповіла виконувачка обов’язків директора Закарпатсь
Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив найкращі мальописиМіжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив лавреатів своїх офіційних нагород. Про це повідомляється на сайті події.
Приз Fauve d’Or за найкращий альбом отримав швейцарський авт
Netflix випустив серіал, знятий за романами Джонатана СтраудаНа Netflix вийшов серіал Lockwood & Co, знятий за мотивами пригодницьких романів британського письменника Джонатана Страуда.
У стрічці йдеться про світ, охоплений привидами. Найкращою
Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
МОН закликають повернути історію України до обов’язкових предметів НМТМіністерство освіти і науки України закликали повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту (НМТ). З такою ініціативою виступила коа
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.