Назвали перелік пам’ятників, які мають бути демонтовані

Назвали перелік пам’ятників, які мають бути демонтовані

В Україні склали перелік з 20 пам’ятників, які потрібно демонтувати, та 10 таких пам’ятників у Києві. Про це повідомили під час пресконференції, присвяченій проміжним підсумкам та проблемам виконання закону України про деколонізацію в Києві, Одесі, Полтаві та Дніпрі.

На пресконференції озвучили 20 найбільш одіозних пам’ятників, які мають бути демонтовані, а також виокремили список 10 пам’ятників, які потребують демонтажу в Києві, і 10 вулиць, які варто перейменувати.

«Деколонізація в Україні все-таки стартувала, але вона вже відстає від тих термінів, які передбачені законом. Більшість народних депутатів є байдужими до питань перейменувань. Зволікання парламенту з питанням перейменувань населених пунктів спонукало блокування реалізацію закону про деколонізацію на місцях. Наприклад, у Полтаві досі існують монумент Слави на честь перемоги російської зброї пам’ятники Олексію Келіну та “на місці відпочинку Петра І”», — сказав історик і народний депутат Володимир В’ятрович.

 

За підрахунками ініціативи «Деколонізація. Україна», з 24 лютого 2022 р. в усіх областях перейменували 35 тис. вулиць та інших об’єктів топоніміки. Не менше 50% вулиць отримали нейтральні назви. Також з публічного простору усунули 1550 пам’ятників, меморіальних дощок та елементів оздоблення.

 

«Основною проблемою є те, що Міністерство культури дуже повільно виводить об’єкти з Державного реєстру нерухомих пам’яток України і деякі громади чекають цього вже 2 роки. Також хочу окремо звернути увагу щодо спроби реваншу — скасування перейменування вулиць у м. Дніпрі, де міськрада вже підготувала відповідний проєкт рішення», — наголосив Вадим Поздняков, співзасновник проєктів «Деколонізація. Україна».

 

Цього року Львівщина стала першою областю, яка повністю очистилась від російсько-радянських вулиць та пам’ятників. Згідно даних ініціативи “Декомунізація Львівщини”, протягом 2022-24 рр. в області вдалось демонтувати 314 об’єктів та перейменувати 250 топонімів.

 

Нагадаємо, що у Кам’янець-Подільській громаді перейменували 18 вулиць та 6 скверів, що були пов’язані з радянським минулим. На Житомирщині у місті Коростень перейменували 85 вулиць міста, що були названі на честь російських і радянських діячів.

 

Чільне фото: kashtan.media

Оригінал статті на Suspilne: Назвали перелік пам’ятників, які мають бути демонтовані

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"