Набирає чинності закон, що збільшить кількість української у теле- і радіопрограмах

Набирає чинності закон, що збільшить кількість української у теле- і радіопрограмах

31 березня 2023 року набирає чинності Закон України «Про медіа», який посилить позиції української мови у цій галузі. Про це нагадали на сайті Уповноваженого з державної мови.

Чинна норма Закону України «Про телебачення і радіомовлення», яка невдовзі втратить чинність, дозволяє зараховувати до українськомовних програм ті, в яких українською послуговуються лише ведучі, та допускає спілкування учасникам програми іншими мовами без обов’язкового перекладу, дублювання і навіть без субтитрування.

 

З 31 березня українськомовною вважатиметься програма, якщо виступи ведучих програми та учасників виконані, перекладені із застосуванням синхронного або послідовного перекладу, дубльовані, озвучені українською мовою. Винятки стосуються лише мов корінних народів, коротких реплік і виступів в репортажах з місця подій, спонтанних реплік в живому ефірі, пісень, кліпів, коротких уривків об’єктів авторського права.

 

Мінімальна частка української мови на національному телебаченні зросте з 75% до 90% – і не в липні 2024-го, як планувалося раніше, а вже з 1 січня 2024 року.

 

Тимчасово до 17 липня 2024 року в живому ефірі українськомовної програми дозволятимуть використання інших мов у виступах, інтерв’ю, коментарях тощо учасників чи ведучих в обсязі, обумовленому творчим задумом програми.

 

Окрім того, з моменту набрання чинності закону фільми вважатимуться українськомовними, якщо звуковий ряд під час його демонстрування виконаний, дубльований, озвучений державною мовою.

 

Нагадаємо, за 2023 рік українці подали вже понад 450 скарг на порушення мовного закону.

 

 

Чільне зображення: bukinfo.com.ua

Оригінал статті на Suspilne: Набирає чинності закон, що збільшить кількість української у теле- і радіопрограмах

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі можуть з’явитися вулиці Майка Йогансена і Ґео Шкурупія

В Одесі перейменують топоніми, назви яких пов’язані з колоніальним минулим, зокрема створять мікрорайони «Видатних українських діячів» та «Індустріальний». Про це повідомили на офіційно

Жага справедливості у книжці ​​Олексія Зарецького «Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму»

Олексій Зарецький. Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму – Прометей, 2023 – 432 с.
 
Незабаром у видавництві «Прометей» вийде книжка, присвячена життю і творчості Алли Горсько

У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
 
Ініціатори пр

У Києві відкрилась виставка до 225-річчя «Енеїди» Котляревського

У Національному музеї історії України відкрилась виставка «Енеїда 225», присвячена твору Івана Котляревського. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної полі

Книжковий Арсенал-2023 оголошує набір волонтерів

XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує набір волонтерів. Про це йдеться на сайті події.
 
Волонтери фестивалю отримають можливість приєднатися до команди Мистецького арсе

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"