Міфи Украіни. Короткий огляд. Богиня Лада

Міфи Украіни. Короткий огляд. Богиня Лада

Міфи Украіни. Короткий огляд. Богиня Лада

Доброго дня, шановні читачі. Відсьогодні я розпочинаю нову серію блогів у якої я спробую донести інформацію стосовно української міфології. Стародавніх богів, міфічних істот і, навіть, демонів.

Лада

Праматір Всесвіту. Першоджерело всього сущого. Богиня світової гармонії, краси та любові. Також, богиня шлюбу та веселощів. Берегиня усього живого.

Існує повір’я, що Лада після смерті збирає душі праведників, які стали іскрами, і йде у людський світ, вкладаючи їх у лоно жінкам, які прагнуть дитини.

Символіка Лади: засіяне поле у вигляді ромба (Бережа), дерево життя, жінка з піднятими до неба руками (образ Берегині-Оранти).

Хочу відразу попередити, що українська міфологія не має читкої визначеної структури. Багато дослідників сперечаються між собою та часто видають ледь не протилежні пояснення. До того ж і я не професійний дослідник, тому можу помилятися.

Якщо ви, дорогі читачі, помітили помилку, або маєте додаткову інформацію, буду дуже вдячна, якщо поділитесь нею у коментарях.

І ще невеличке попередження. Блоги про міфологію України будуть виходити не кожен день, адже потребують доволі багато кропіткої праці. Проте, дуже сподіваюсь, що інформація про міфічних істот України буде для вас цікавою та корисною. Не все ж мавкою єдине (^.~)☆

 

Ну і як завжди, не забувайте підписуватись на автора (тиснути тут), аби не пропустити нові блоги та поповнення книг.

Оригінал статті на Букнет: Міфи Украіни. Короткий огляд. Богиня Лада

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"