Міський транспорт Риму перетворився на безплатну електронну бібліотеку

Мережа громадського транспорту Риму (ATAC) запустила проєкт “+Viaggi +Leggi” (“+Подорожі + Читання”), що дозволяє усім її користувачам безплатно завантажувати електронні та аудіокниги, а також музичні треки необмежену кількість разів. Про це повідомляється на сайті міської ради столиці Італії.
Доступ до електронних книг та аудіофайлів забезпечують понад 18 тис QR-кодів, розміщених на автобусних зупинках, на борту деяких поїздів метро, на спеціальних дошках оголошень в метро, а також в зоні доступу до станцій метро та автовокзалів. Кожен такий код – вхід до віртуальної бібліотеки, якою можна скористатися за допомогою смартфона або планшета.
Наразі віртуальна бібліотека ATAC містить сотні різних книжок і музичних записів. У ній представлений широкий вибір найменувань і розділів на будь-який смак і вік: італійська література, класика з усього світу, дитяча класика, розділ, присвячений жіночій літературі, поезія, драматургія, аудіокниги, симфонічна і камерна музика, мистецтво і подорожні нариси. Передбачається, що через пів року бібліотека оновить свою колекцію.

На залізничному вокзалі “Терміні” можна отримати доступ до двох спеціальних розділів. Один з них присвячений творчості Данте, а інший – поетам, які писали на столичному діалекті, відомому як “романеско”.
Ще два розділи віртуальної бібліотеки ATAC також мають свою специфіку. Один з них називається “Книги для пасажирів” – у нього завантажені твори, час прочитання яких приблизно відповідає часу поїздки по місту (для кожної книги вказується час її читання у хвилинах).
Другий розділ – “Книги на іноземних мовах” для туристів з інших країн, які все частіше користуються римським громадським транспортом. Вони написані англійською, французькою, іспанською, бенгальською та румунською мовами, які були обрані після вивчення національного складу пасажирів римського метро.
За словами Вірджинії Раджі, нинішнього мера італійської столиці, спочатку проєкт “+ Viaggi + Leggi” випробували в районі Тор Белла Монако, де віртуальна бібліотека відкрилася в лютому, і досвід був визнаний вдалим.
Спільний проєкт з ATAC – частина більш амбітної програми міської ради Риму під назвою “e-L.OV. Leggere Ovunque” (“Читання всюди”). Він здійснюється за підтримки Національної центральної бібліотеки Риму та інших культурних інститутів.
Оригінал статті на Читомо: Міський транспорт Риму перетворився на безплатну електронну бібліотеку
Блог
ПЕН про рішення Куркова: Важливо не примножувати ворожості і ворогівВолодимир Єрмоленко, президент PEN Ukraine, повідомив, що не підтримує рішення Андрія Куркова, українського письменника, попереднього очільника PEN Ukraine, взяти участь у дискусії з ра
Під час розкопок у Туреччині виявили нову індоєвропейську мовуПід час розкопок руїн стародавнього міста Хаттуса біля підніжжя гори Амбарлікая у місті Богазкале у Туреччині виявили клинописну табличку з раніше невідомою індоєвропейською мовою. Про
Люди на каві й після відпустки — нова проза Мар’яни СавкиМар’яна Савка. Люди на каві – Видавництво Старого Лева, 2023 – 224 с.
Люди на каві. Та про що вони лишень не говорять! Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подо
В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.
Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.
«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя СтусаНа стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.
У стрічці можна побачи
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.