Міста літератури ЮНЕСКО Вроцлав і Шарджа створили фонд допомоги українській літературній спільноті

Міста літератури ЮНЕСКО Вроцлав і Шарджа створили фонд допомоги українській літературній спільноті

За ініціативи міста літератури ЮНЕСКО Вроцлава та Шарджі створять фонд Stand With Ukrainian Writers Fund (Фонд «Підтримаймо українських письменників») для фінансової допомоги українським письменникам, перекладачам та іншим діячам книговидавничої галузі в Україні, які постраждали від війни. Про це повідомили на сайті Вроцлавського Будинку літератури.

 

Кошти, передані до фонду, віддадуть українським митцям. Крім того, з них спонсоруватимуть переклади української літератури. Фонд фінансуватиме стипендії та/або придбання авторських прав.

 

Фонд очолила Бодур Аль-Касімі, президентка Міжнародної асоціації видавців (IPA) з Шарджі.

 

Вона зазначила: «Мені дуже приємно бачити Stand With Ukrainian Writers Fund, охоплений перехресним вогнем конфлікту, нарешті створили. Зараз, як ніколи, нам потрібні слова, щоб зцілити, і книжки, щоб подолати прірву, щоб дати миру шанс. Я вважаю, що літературний світ відкриває шлях до миру, і наш колективний гуманітарний обов’язок як світової літературної спільноти – об’єднатися на підтримку цієї благородної ініціативи».

 

Фонд створили за підтримки та сприяння головного офісу Міжнародної книжкової столиці ЮНЕСКО Шарджі та Вроцлавськом Будинку літератури.

 

Директор Вроцлавського Будинку літератури Ірек Грін додав: «Ми закликаємо міжнародну літературну спільноту підтримати цей фонд. Усі пожертви будуть спрямовані на безпосередню підтримку авторів, ілюстраторів і перекладачів, а в майбутньому – на фінансування перекладів української літератури іншими мовами».

 

Вроцлавський Будинок літератури — це муніципальна культурна установа, яка займається презентацією Вроцлава як міста літератури ЮНЕСКО.

 

Як повідомлялося, Міжнародна асоціація видавців шукала способи підтримати українських видавців

 

Вроцлавський Будинок літератури збирає кошти на реалізацію проєкту «Книжки з дому» для українських дітей-біженців, у межах якого безкоштовно поширюватимуть українську літературу.

 

Чільне фото: Вроцлавський Будинок літератури

Оригінал статті на Suspilne: Міста літератури ЮНЕСКО Вроцлав і Шарджа створили фонд допомоги українській літературній спільноті

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"