Міністерство юстиції США блокує злиття двох великих видавництв

Міністерство юстиції США блокує злиття двох великих видавництв

Міністерство юстиції США подало до суду позов про блокування купівлі видавництвом Penguin Random House видавництва Simon & Schuster. Про це йдеться на сайті міністерства.

Міністерство юстиції США подало цивільний антимонопольний позов, щоб заблокувати заплановане видавництвом Penguin Random House придбання конкурента − видавництва Simon & Schuster. Як йдеться у позові, поданому до суду округу Колумбія, це придбання дозволить Penguin Random House «мати величезний вплив на те, які книги публікують у Сполучених Штатах і скільки авторам платять за роботу». Як припустили у відомстві, створення нового видавництва Behemoth зашкодить авторам і споживачам.

 

У позові зазначено вартість ймовірної купівлі − 2,175 мільярда доларів. Придбання дозволить Penguin Random House контролювати майже половину ринку прав на видання. У документах, доданих до позову, стверджують, що Penguin Random House розглядає видавничий ринок США як «олігополію», а його майбутнє придбання Simon & Schuster має на меті «закріпити позицію» домінуючого у країні видавця.

 

«Скарга, подана з метою забезпечення чесної конкуренції у видавничій галузі США, є крайньою демонстрацією прихильності Міністерства юстиції шукати справедливість за допомогою антимонопольного захисту. Якщо найбільшому у світі видавцю дозволять придбати одного зі своїх головних конкурентів, він отримає безпрецедентний контроль над цією важливою галуззю. Американські автори та споживачі заплатять за таке злиття, зрештою, стане менше книжок і менше різноманітності для споживачів», – пояснив генеральний прокурор Меррік Гарленд.

 

Видавничий ринок США контролюють видавництва, відомі як «Велика п’ятірка»: Hachette, HarperCollins, Macmillan, Simon & Schuster та Penguin Random House. Більшість авторів у США прагнуть продавати свої права одному з цих видавництв.

 

Наразі найбільше видавництво США Penguin Random House і четверте за величиною Simon & Schuster,  змагаються за придбання прав на рукописи, пропонуючи авторам вищі гонорари, кращі послуги та вигідніші умови контракту. Як стверджують автори позову, внаслідок злиття може зникнути конкуренція між Penguin Random House і Simon & Schuster, що призведе до менших доходів авторів та інших наслідків.

 

Penguin Random House заснували у 2013 році внаслідок злиття Penguin Group та Random House, має штаб-квартиру у Нью-Йорку. Воно публікує щороку 2000 нових книжок. У 2019 році видавництво повідомило про дохід від видавничої діяльності у США в розмірі 2,4 мільярда доларів.

 

Simon & Schuster заснували у 1924 році, також має штаб-квартиру у Нью-Йорку. Воно публікує щороку 1000 нових книжок. У 2019 році видавництво повідомило про дохід від видавничої діяльності у США в розмірі 760 мільйонів доларів. Торік стало відомо про рішення власників продати його.

 

Додамо, нещодавно на найбільший онлайн-магазин Amazon i найбільші видавництва США подали до суду через ймовірну домовленість у встановленні цін на електронні книжки.

 

Оригінал статті на Suspilne: Міністерство юстиції США блокує злиття двох великих видавництв

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"