Міністерство культури та інформаційної політики України задокументувало 434 епізоди воєнних злочинів…

Міністерство культури та інформаційної політики України задокументувало 434 епізоди воєнних злочинів…

«Станом на 22 липня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 434 епізоди воєнних злочинів Росії проти української культурної спадщини», — йдеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зокрема, загалом унаслідок обстрілів окупантів зазнали руйнувань та пошкоджень 129 об’єктів культурної спадщини, серед них – 22 пам’ятки національного значення, 100 – місцевого значення та 7 – щойнововиявлені об’єкти культурної спадщини, також пошкоджено 105 об’єктів цінної історичної забудови.

За функціональним призначенням серед культурних об’єктів, які були знищені чи постраждали від окупантів: 149 релігійних споруд, із них 50 перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування або цінна історична забудова; 46 меморіальних пам’яток на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ століть; 33 музеї та заповідники; 41 бібліотека; 65 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших закладів культури.

Загалом злочини рф зафіксовано у 15 регіонах України: 99 – у Харківській області; 97 – у Донецькій; 79 – у Київській; 44 – у Луганській; 38 – у Чернігівській; 28 – у Сумській; 16 – у Запорізькій; 8 – у Миколаївській; 6 – у Житомирській; 5 – у Києві; 5 – у Херсонській; 4 – у Дніпропетровській області, 2 – в Одеській, 2 – у Вінницькій, 1 – у Львівській.

«Українській культурі та національній спадщині завдано збитків майже на EUR 6 млрд, і, судячи з дій та намірів, ця цифра лише збільшуватиметься», – наводить пресслужба відомства слова міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

interfax.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Міністерство культури та інформаційної політики України задокументувало 434 епізоди воєнних злочинів…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізують

Компанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школу

У Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"