Міносвіти не вилучатиме Булгакова та Ільфа й Петрова зі шкільної програми

Міносвіти не вилучатиме Булгакова та Ільфа й Петрова зі шкільної програми

У програмі зарубіжної літератури залишаться російські письменники, творчість яких або вони самі тісно пов’язані з Україною. Про це в ефірі телемарафону єдиних новин повідомив керівник Управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

«Серед тих, чию творчість не вилучать із програми, — Микола Гоголь, фактично український письменник, який дуже багато зробив для української культури. Або Володимир Короленко, так само залишать твори Михайла Булгакова «Собаче серце» та Анатолія Кузнецова «Бабин Яр». Не вилучатимуть і  «12 стільців» Ільфа та Петрова», — розповів Кононенко.

 

«12 стільців» та «Собаче серце» були у списку додаткової літератури для 11 класу та обов’язкової для 9 відповідно.

 

Він нагадав, що протягом літа в МОН працювала робоча група щодо оновлення деяких навчальних програм деяких шкільних предметів, зокрема, з історії України, всесвітньої історії, зарубіжної літератури, географії, захисту України. Після висновків робочої групи програму також розглядала науково-методична комісія МОН. Відбулася і нарада, яку очолив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

 

Кононенко також зазначив, що включати в програму зарубіжної літератури велику кількість нових творів не будуть.

 

«Якщо говорити зовсім про нове, то це Йозеф Рот, чию творчість вивчатимуть на зарубіжній літературі», — додав він.

 

Нагадаємо, зі шкільної програми зарубіжної літератури збиралися вилучити твори російських і радянських авторів, а Гоголя перенести до української літератури. МОН також планує змінити вимоги щодо методології викладання історії України та всесвітньої історії.

 

Оригінал статті на Suspilne: Міносвіти не вилучатиме Булгакова та Ільфа й Петрова зі шкільної програми

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"