Мінкульт шукає способи запровадити сертифікати на придбання книжок — Ткаченко
Міністерство культури розглядає питання створення сертифікатів для задоволення культурних потреб, а запровадження сертифікатів на книжки обговорюється. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів в інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна».
«У президента була зустріч з митцями, де обговорювалося питання необхідності поновлення фінансування й УІК, і УКФ, зокрема прозвучала теза стосовно поновлення роботи сертифікатів на культурні послуги, які ми використовували під час ковіду. Сертифікати на книжки тощо», — повідомив Ткаченко.
За його словами, міністерство культури подало до уряду пропозиції про додаткове фінансування сертифікатів на різні культурні потреби: відвідини театрів, музеїв тощо. «Я сподіваюся, що вистачить політичної можливості, і ці кошти, попри те, що половину бюджету фінансують наші партнери, знайдуть з точки зору розуміння потреби населення в культурних послугах», — додав міністр.
Як відомо, президент України підписав закон, що зобов’язує державу з 2023 року компенсувати видатки на оренду книгарням, які продають книжки українською мовою, а також запровадити сертифікати на придбання книжок для дітей і підлітків ще в липні 2022 року. Номінал цільового сертифіката мав становити 30% прожиткового мінімуму. У 2022 році ця сума склала б 717 гривень, на початку 2023 вона відповідно становила б 805 грн.
Водночас Український інститут книги заявив, що повернеться до розгляду реалізації програм з надання субсидій книгорозповсюджувачам та сертифікатів на купівлю книжок після закінчення воєнного стану в Україні через відсутність коштів.
«У період дії воєнного стану економіка України функціонує в умовах безпрецедентних викликів і наявні фінансові ресурси держави насамперед спрямовуються на виконання завдань щодо відсічі збройної агресії, безперебійного функціонування бюджетної сфери та життєво необхідних потреб жителів територіальних громад, реалізації заходів територіальної оборони і захисту безпеки населення», — зазначали в УІК.
Наразі в Українському інституті книги наголошують: співпраця Мінкульту й УІК — один механізм. Щойно міністерство культури зможе знайти можливості реалізувати цей закон, він буде реалізований через УІК.
Детально про позицію УІК щодо книжкових сертифікатів читайте тут.
Чільне зображення: depositphotos
Оригінал статті на Suspilne: Мінкульт шукає способи запровадити сертифікати на придбання книжок — Ткаченко
Блог
Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможцівМіжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра
Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое
Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу СШААвдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме
Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 рокуСловник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ
Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.