Мінкульт збирає інформацію про пошкоджені культурні пам’ятки

Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило збір інформації щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України. Про це Міністерство написало на своєму сайті.
«Агресія росії супроводжується пересуванням важкої військової техніки, ракетними та авіаударами, артилерійськими обстрілами українських міст та сіл. Закликаємо свідків руйнування культурної спадщини з усіх регіонів України надіслати фото або відео докази до Міністерства культури та інформаційної політики через даний ресурс. Доступні для відкритого використання дані публікуватимуться на порталі. Надані верифіковані матеріали можуть бути передані Міжнародному кримінальному суді в Гаазі для проведення слідчих дій», — зазначили у Міністерстві.
Для належного документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією Росії, Мінкульт створили окремий ресурс.
Усі, хто мають докази злочинів, можуть надіслати фото та відео. Зусиллями Міністерства докази будуть передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
Як документувати воєнні злочини?
- Переконайтесь, що ситуація безпечна
- Зробіть фото та/або відео — зафіксуйте загальний вигляд пошкодженого об’єкта та обстановки навколо об’єкту, за змоги — конкретні пошкодження.
Що є воєнним злочином?
- Пошкодження старовинних будівель (пам´яток архітектури), історичних кладовищ, пам’ятників, релігійних споруд, творів мистецтва, пам’яток природи, будівель закладів культури — театрів, музеїв, бібліотек та ін.;
- Руйнування археологічних об’єктів — курганів, валів давніх земляних укріплень, місць розкопок та ін.;
- Факти поранення/загибелі цивільних осіб внаслідок застосування сили та зброї окупантом при спробі пошкодження культурних об´єктів;
- Захоплення майна, пограбування окупаційними силами музеїв, бібліотек та інших закладів культури.
Якщо ви маєте інформацію про воєнні злочини, відправити фото та відео можна тут.
Переглянути вже надіслані іншими докази — за посиланням.
Нагадаємо, що раніше внаслідок обстрілів постраждали Харківський художній музей та будинок письменників «Слово». У 30-х роках у ньому мешкали письменники й митці, серед яких Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Остап Вишня та багато інших класиків української літератури.
Крім того, з початку вторгнення Росії в Україну зруйновано або пошкоджено 211 шкіл.
Також раніше Читомо зібрали список культурних пам’яток, які зазнали знищення через повномасштабну ескалацію Росії в Україну.
Оригінал статті на Suspilne: Мінкульт збирає інформацію про пошкоджені культурні пам’ятки
Блог
Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,
Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мовуУ першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с
В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусіУ червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр
Від атаки рф на столицю пошкоджений склад «Нашого Формату»Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.