Мінкультури дозволило реорганізацію або ліквідацію 603 бібліотек

Мінкультури дозволило реорганізацію або ліквідацію 603 бібліотек

Міністерство культури та інформаційної політики погодило реорганізацію або ліквідацію 603 бібліотек. Про це у блозі на «Українській правді» повідомила заступниця міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.

З 1 січня минулого року по 15 листопада цього року до МКІПу надійшло близько 400 листів щодо надання погодження реорганізації та ліквідації бібліотечних закладів та/або надання погодження на виключення з базової мережі закладів культури. Наразі МКІП погодило реорганізацію або ліквідацію 603 бібліотечних закладів, а також надало 463 погодження на виключення бібліотечних закладів з базової мережі закладів культури. Тако відомство відхилило запити щодо 352 бібліотечних закладів, а стосовно 233 бібліотек запитало додаткову інформацію.

 

Також міністерство провело серію роз’яснювальних нарад з представниками обласних управлінь культури, структурних підрозділів у сфері культури районних державних адміністрацій та територіальних громад, на яких пояснює процедури і умови реорганізації чи ліквідації закладів культури. За її словами, міністерство неодноразово наголошувало на необхідності обласних державних адміністрацій відстежувати і зупиняти випадки реорганізації чи ліквідації закладів культури, що відбуваються з порушенням законодавства.

 

Крім того, Мінкультури звернулося до органів прокуратури з проханням перевірити факти незаконної ліквідації та реорганізації закладів культури. Вони порушили судові справи щодо неправомірності ухвалених рішень, а також випадки скасування таких рішень у судовому порядку

 

За словами заступниці Лариси Петасюк,  зараз проблема із закриттям бібліотек стоїть гостро. Вона зумовлена тим, що «у рамках реформи децентралізації об’єднані територіальні громади отримали більше прав та фінансових ресурсів». Серед них – управління та фінансування бібліотек. Посадовиця наголосила, що Міністерство культури та інформаційної політики виступає проти необґрунтованої ліквідації бібліотек та інших закладів культури

 

«Основне в цьому – все має бути законно. Соціальні і трудові права жодного з працівників бібліотечної сфери не мають бути порушені, жодна книжка не повинна зникнути. Якщо зміни відбуваються обґрунтовано і з дотриманням соціальних нормативів, то це призводить лише до оптимізації та наповнення закладів новим якісним змістом і навпаки має посилити культурну складову у регіонах. Оптимальна бібліотечна мережа – це не про кількість, а про якісний зміст і попит на нього», − пояснює Лариса Петасюк.

 

Зазначимо, реорганізацію та ліквідацію бібліотек регулюють Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» та Державні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками.

 

Нагадаємо, нещодавно директорка Українського інституту книги Олександра Коваль запропонувала вісім кроків для перезавантаження бібліотек. У вересні Верховна Рада підтримала зміни до закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу».

 

Оригінал статті на Suspilne: Мінкультури дозволило реорганізацію або ліквідацію 603 бібліотек

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"