Мінкультури дозволило реорганізацію або ліквідацію 603 бібліотек

Міністерство культури та інформаційної політики погодило реорганізацію або ліквідацію 603 бібліотек. Про це у блозі на «Українській правді» повідомила заступниця міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.
З 1 січня минулого року по 15 листопада цього року до МКІПу надійшло близько 400 листів щодо надання погодження реорганізації та ліквідації бібліотечних закладів та/або надання погодження на виключення з базової мережі закладів культури. Наразі МКІП погодило реорганізацію або ліквідацію 603 бібліотечних закладів, а також надало 463 погодження на виключення бібліотечних закладів з базової мережі закладів культури. Тако відомство відхилило запити щодо 352 бібліотечних закладів, а стосовно 233 бібліотек запитало додаткову інформацію.
Також міністерство провело серію роз’яснювальних нарад з представниками обласних управлінь культури, структурних підрозділів у сфері культури районних державних адміністрацій та територіальних громад, на яких пояснює процедури і умови реорганізації чи ліквідації закладів культури. За її словами, міністерство неодноразово наголошувало на необхідності обласних державних адміністрацій відстежувати і зупиняти випадки реорганізації чи ліквідації закладів культури, що відбуваються з порушенням законодавства.
Крім того, Мінкультури звернулося до органів прокуратури з проханням перевірити факти незаконної ліквідації та реорганізації закладів культури. Вони порушили судові справи щодо неправомірності ухвалених рішень, а також випадки скасування таких рішень у судовому порядку
За словами заступниці Лариси Петасюк, зараз проблема із закриттям бібліотек стоїть гостро. Вона зумовлена тим, що «у рамках реформи децентралізації об’єднані територіальні громади отримали більше прав та фінансових ресурсів». Серед них – управління та фінансування бібліотек. Посадовиця наголосила, що Міністерство культури та інформаційної політики виступає проти необґрунтованої ліквідації бібліотек та інших закладів культури
«Основне в цьому – все має бути законно. Соціальні і трудові права жодного з працівників бібліотечної сфери не мають бути порушені, жодна книжка не повинна зникнути. Якщо зміни відбуваються обґрунтовано і з дотриманням соціальних нормативів, то це призводить лише до оптимізації та наповнення закладів новим якісним змістом і навпаки має посилити культурну складову у регіонах. Оптимальна бібліотечна мережа – це не про кількість, а про якісний зміст і попит на нього», − пояснює Лариса Петасюк.
Зазначимо, реорганізацію та ліквідацію бібліотек регулюють Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» та Державні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками.
Нагадаємо, нещодавно директорка Українського інституту книги Олександра Коваль запропонувала вісім кроків для перезавантаження бібліотек. У вересні Верховна Рада підтримала зміни до закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу».
Оригінал статті на Suspilne: Мінкультури дозволило реорганізацію або ліквідацію 603 бібліотек
Блог
Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕНУ номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost
Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене
«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс
Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 роціУ 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом
Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету СШААмериканський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.