Міжнародний кінофестиваль «Бруківка» оголосив переможців

Міжнародний кінофестиваль «Бруківка» оголосив переможців

Оголосили переможців VI міжнародного кінофестивалю «Бруківка», який проходив з 8 по 16 вересня в Україні, Німеччині, Польщі та Таїланді.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив режисер, засновник, організатор та генеральний директор кінофестивалю Андрій Заєць.

Гран-прі, за його словами, отримав фільм «Маріуполь. Сто ночей» (режисерка Софія Мельник), який нагороджений статуеткою та 15 тис. грн. Найкращим фільмом Міжнародної конкурсної програми стала стрічка «Наші чоловіки і жінки» (Ахмед Алесір, Йорданія), а Національної конкурсної програми – «ГКЧП» (Аркадій Непиталюк).

Спеціальні відзнаки журі Міжнародної конкурсної програми здобули фільми «Торговці льодом» (Жоау Гонcалеc, Португалія/Великобританія/Франція) «За за майстерну анімаційну поетику та довершений центральний образ», «Джордан’96» (Катерина Лесик) «За достовірність відтворення епохи, що минула, та пронизливу данину пам’яті тим, хто не зміг її пережити», «Літургія протитанкових перешкод» (Дмитро Сухолиткий-Собчук) «За бачення прекрасного в деталях в найтрагічніші часи, за віру та надію», «Згасаюче світло» (Іван Орленко) «За поетичне розкриття позачасового характеру трагедій, що їх переживає людство, і життєствердне зображення того, як жах буття упокорюється перед його красою», «Це побачення» (Надія Парфан) «За лаконічне відтворення українського «carpe diem»».

Переможці також отримали дипломи та спеціальні згадки журі Спілки кінокритиків України. Так, найкращим фільмом Міжнародної конкурсної програми став «Наші чоловіки і жінки» (Ахмед Алесір, Йорданія).

Спеціальну згадку журі Міжнародної конкурсної програми здобула стрічка «Торговці льодом» (Жоау Гонcалеc, Португалія/Велика Британія/Франція) «За збереження європейської традиції анімації та майстерне нагадування про силу родинних зв’язків – навіть над прірвою і в оточенні криги».

Найкращими фільмами Національної конкурсної програми №1 став «Маріуполь. Сто ночей» (Софія Мельник), №2 – «Літургія протитанкових перешкод» (Дмитро Сухолиткий-Собчук).

Спеціальну згадку журі Національної конкурсної програми отримали фільми «Джордан’96» (Катерина Лесик» «За правдиву рефлексію над важливим періодом в історії незалежності України», «ГКЧП» (Аркадій Непиталюк) «За іронічну, і водночас інтимну, історію початку незалежності України», «Капітан Бровари» (Едуард Нечмоглод) «За мистецьке декодування супергероїзму в сучасній Україні».

Спеціальними відзнаками від команди кінофестивалю нагороджені фільми «Свята вода» (Андрій Куціла, Україна/Польща) «За нагадування про часи «до війни», «Літо 94-го» (Олівер Шварц і Басті Шварц, Німеччина) «За віру в дитячі фантазії та їхнє втілення», «Варґан» (Тарас Лащак та Олександр Яцько) «За нагадування про те, що мрія та справжнє захоплення улюбленою справою – це важливо», «Шампур» (Олексій Боряк) «За іронічність та сміливість».

Заєць додав, що під час кінофестивалю зібрали близько ₴38 тисяч на підтримку ЗСУ.

Як повідомляв Укрінформ, на VI Кам’янець-Подільський міжнародний кінофестиваль «Бруківка» подали понад 200 фільмів.

Міжнародний кінофестиваль «Бруківка» — незалежний фестиваль, який у 2017 році заснував у місті Кам’янець-Подільський режисер Андрій Заєць. Під час фестивалю проходять покази фільмів конкурсної програми, зустрічі з відомими режисерами, різноманітні воркшопи, виступи музичних гуртів та вечірки.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Міжнародний кінофестиваль «Бруківка» оголосив переможців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"