Міжнародне літературне агентство заснувало стипендію для літагентів

Міжнародне літературне агентство заснувало стипендію для літагентів

Міжнародне літературне агентство Andrew Nurnberg Association заснувало щорічну стипендію для літагентів на честь Анни Друмєвої. Про це йдеться на сайті агентства.

Анна Друмєва померла на початку цього року. Вона народилася у Болгарії, де і працювала директоркою представництва агентства Andrew Nurnberg Association. Їй вдалось розширити діяльність організації у Румунії та країнах Балканського півострова, а саме у Сербії, Албанії, Македонії. Вона допомогла багатьом літагентам з цих країн отримати глибше розуміння галузі, дала своїм клієнтам новий погляд на країни Балкан та їх видавничі особливості.

«Перебування поруч з Анною, коли вона розвивала агентство у Софії, було як задоволенням, так і привілеєм. Я впевнений, що дізнався від неї більше, ніж вона від мене: про Белград і Бухарест, Скоп’є і Тірану. Ми страшенно сумуємо за Анною, але ми благословенні теплотою та рішучістю, які були у її житті та кар’єрі. Разом із Miрою ми створюємо цю щорічну нагороду на честь Анни, щоб дозволити комусь у нашій галузі налагодити важливі професійні зв’язки через подорожі, які вони інакше не змогли б організувати», − прокоментував засновник агенства Andrew Nurnberg Associates Ендрю Нюрнберг.

 

Стипендію надаватимуть міжнародним агентам з прав на переклад. Переможець конкурсу на стипендію отримає 2500 фунтів стерлінгів (2965 євро) «для глибшого розуміння ринку перекладів і книжкову культуру, відмінну від їхньої».

 

Стипендіата(-ку) обиратимуть щорічно з-поміж кандидатів, які описують, як вони використали б стипендію для відвідування міжнародних книжкових ярмарків та/або іншим чином сплатили витрати на проходження стажування/роботу у видавництві, літературному агентстві чи скаутському агентстві у країні, відмінна від тої, де вони зазвичай проживають.

 

Заявки розглядатимуть директор ANA International Дауг Воллес та літагентка, дочка Анни Друмєвої Міра Друмєва, яка разом із матір’ю багато років була співдиректоркою ANA у Софії.

 

Кінцевий термін подачі заявки на конкурс − 31 січня 2022 року. Кожен охочий може заповнити онлайн-заявку особисто. Більш детальну інформацію щодо аплікантів можна знайти на сайті агентства.

 

Andrew Nurnberg Associates заснували у Лондоні в 1977 році. Організація представляє авторів різних жанрів літератури з усього світу. Деякі з них отримали престижні нагороди, серед яких від Міжнародна премія арабської художньої літератури, Гонкурівська. Агенство має свої територіальні підрозділи у різних країнах Європи і Азії: Туреччина, Китай, Росія, Тайвань. З українськими видавцями співпрацює Балтійська філія агенства, директорка − Татьяна Зольднере.

 

Більше про роботу агентства в Україні читайте у інтерв’ю з Татьяною Зольднере.

 

Оригінал статті на Suspilne: Міжнародне літературне агентство заснувало стипендію для літагентів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"