Міжнародна премія FrankoPrize назвала цьогорічних номінантів

Міжнародна премія FrankoPrize назвала цьогорічних номінантів. Свої експертні оцінки винесли 43 вчених з 9 країн. Про це повідомляє пресслужба Міжнародного фонду Івана Франка.
Премія присуджується за вагомий особистий внесок у розвиток україністики чи соціально-гуманітарних наук, видатний твір чи конкретне наукове відкриття, що є вагомим внеском у світову науку й культуру. За результатами оцінювання найвищі бали цього року отримали три праці:
“На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі”
Колективна монографія за редакцією Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса (Литва) та Ігоря Скочиляса (Україна). Подання Українського католицького університету (м. Львів, Україна).
“Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти”
Авторка -– Оксана Кісь (Україна). Подання Українського наукового інституту Гарвардського університету (Кембридж, США).
“Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)”
Автор – Леонід Тимошенко (Україна). Подання Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (Дрогобич, Україна).
Нагадаємо, що у цьому році на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка було подано 26 наукових робіт.
Ім’я лауреата Премії буде оголошене під час урочистої церемонії нагородження, яка відбудеться на батьківщині Франка, у Дрогобичі, 27 серпня – у 165-ту річницю від дня його народження.
Що відомо
Міжнародну премію імені Івана Франка присуджують щорічно з 2016 року. Лауреати Премії отримують грошову винагороду та золотий знак.
У 2016 році Премію здобув Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви.
У 2020 році лауреатом став професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка Ігор Сердюк.
Оригінал статті на Читомо: Міжнародна премія FrankoPrize назвала цьогорічних номінантів
Блог
Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голосУкраїнський письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж
Куратор Словенії — країни-почесної гості Франкфуртського книжкового ярмарку про те, якою буде програмаСловенія, почесна гостя Франкфуртського книжкового ярмарку 2023 року, кілька років готувалася представити свою програму «Стільники слів». Про хід підготовки, політичний тиск на організа
Мінкульт ініціює демонтаж пам’ятників ПушкінуМіністерство культури та інформаційної політики України ініціює урядове рішення, яке дозволить вилучити пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухом
На Міжнародному гірському кінофестивалі в Ужгороді покажуть 36 фільмівНа Закарпатті відбудеться міжнародний гірський кінофестиваль CMIFF, глядачам представлять 36 стрічок про гори та гірських жителів.
Про це повідомила у Фейсбуку Закарпатська
Книжки українською можна знайти і в південнокорейських бібліотекахУ Південній Кореї посол України Дмитро та його дружина Олена Пономаренко, а також директорка бібліотеки «Бедарі» в місті Пхьонтек Ю Хьон Мі урочисто відкрили українську книжкову поличку
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.