Міжнародна премія FrankoPrize назвала цьогорічних номінантів
Міжнародна премія FrankoPrize назвала цьогорічних номінантів. Свої експертні оцінки винесли 43 вчених з 9 країн. Про це повідомляє пресслужба Міжнародного фонду Івана Франка.
Премія присуджується за вагомий особистий внесок у розвиток україністики чи соціально-гуманітарних наук, видатний твір чи конкретне наукове відкриття, що є вагомим внеском у світову науку й культуру. За результатами оцінювання найвищі бали цього року отримали три праці:
“На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі”
Колективна монографія за редакцією Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса (Литва) та Ігоря Скочиляса (Україна). Подання Українського католицького університету (м. Львів, Україна).
“Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти”
Авторка -– Оксана Кісь (Україна). Подання Українського наукового інституту Гарвардського університету (Кембридж, США).
“Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)”
Автор – Леонід Тимошенко (Україна). Подання Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (Дрогобич, Україна).
Нагадаємо, що у цьому році на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка було подано 26 наукових робіт.
Ім’я лауреата Премії буде оголошене під час урочистої церемонії нагородження, яка відбудеться на батьківщині Франка, у Дрогобичі, 27 серпня – у 165-ту річницю від дня його народження.
Що відомо
Міжнародну премію імені Івана Франка присуджують щорічно з 2016 року. Лауреати Премії отримують грошову винагороду та золотий знак.
У 2016 році Премію здобув Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви.
У 2020 році лауреатом став професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка Ігор Сердюк.
Оригінал статті на Читомо: Міжнародна премія FrankoPrize назвала цьогорічних номінантів
Блог
США запроваджують імпортні обмеження, щоб захистити культурну спадщину УкраїниЗаступник державного секретаря США Річард Верма оголосив про запровадження Сполученими Штатами надзвичайних імпортних обмежень на культурні цінності з України.
Про це він заявив під час урочистостей до
Українсько-єврейська премія «Зустріч»-2024 оголосила переможцяПремія «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія» 2024 року оголосила переможця 2024 року. Оголошення відбулося під час пресконференції, що транслювалася на YouTube-каналі Ukrin
УКФ назвав кандидаток на посаду виконавчої директоркиНаглядова рада Українського культурного фонду назвала імена чотирьох кандидаток на посаду виконавчої директорки установи. Про це повідомили на офіційному сайті установи.
Конкурсний доб
Премію імені Василя Стуса-2024 отримала директорка Харківського літературного музею Тетяна Пилипчук. Про це повідомили під час церемонії нагородження у Києві, передає кореспондент Читом
Помер британський журналіст Девід Ноулз, який створив подкаст про УкраїнуУ віці 32 роки помер журналіст британської газети The Telegraph Девід Ноулз, який створив щоденний подкаст «Ukraine: The Latest». Про це повідомили на сайті видання.
Він пішов з життя
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.