Міжнародна асоціація видавців оголосила лауреата премії Prix Voltaire-2021

Міжнародна асоціація видавців оголосила лауреата премії Prix Voltaire-2021

Міжнародна асоціація видавців оголосила ліванське видавництво “Дар Аль-Джадід” і його покійного співзасновника Локмана Сліма лауреатами премії Prix Voltaire 2021 року, про це повідомили на сайті організації. Видавця і активіста Локмана Сліма застрелили в його машині в лютому 2021 — він був відвертим критиком шиїтського руху Хезболла.

Бейрутське видавництво “Дар Аль-Джадід” стало переможцем премії за його “зразкову мужність”, адже видавництво працювало всупереч тиску і залякуванню влади. “Дар Аль-Джадід” отримає 10 000 швейцарських франків (10 760 доларів). Його співзасновниця Раша Аль Амір отримає премію під час церемонії на Міжнародному книжковому ярмарку у Гвадалахарі, Мексика 30 листопада.

Міжнародна асоціація видавців оголосила лауреата премії Prix Voltaire-2021

Видавництво “Дар Аль-Джадід” заснували Локман Слім і його сестра Раша Аль Амір у 2000 році для публікації культурних творів, вільних від ідеологічних конфліктів або партійності.

У лютому цього року співзасновника видавництва Локмана Сліма вбили після неодноразових погроз та залякування за його спроби підтримати свободу слова та відкритий діалог у Лівані. Він виступав за обмеження впливу Хезболли, проіранської та антиізраїльської політичної партії та збройного угруповання, яка має мільйони послідовників у Лівані, але яку в США, ЄС та інших країнах називають терористичною групою.

Видавництво Сліма отримало високу оцінку Міжнародної асоціації видавці за її “надихаючу хоробрість у відстоюванні свободи медіа”. Президент Міжнародної асоціації видавців Бодур Аль-Касімі також зазначив:

“За допомогою Prix Voltaire Міжнародна асоціація видавців підтримує людей та організації, які поділяють нашу прихильність і відданість свободі публікацій, як фундаментальному праву”.

Міжнародна асоціація видавців також оголосила спеціальну нагороду китайському письменнику Лі Лікну (псевдонім Лі Хуайцзи). Він був членом Китайського ПЕН-центру. 23 липня цього року він покінчив життя самогубством.

Міжнародна асоціація видавців оголосила лауреата премії Prix Voltaire-2021

“Комітет дає спеціальну нагороду Prix Voltaire тільки за випадки, що вважає особливо помітними. Зусилля Лі Лікена як письменника, політичного оглядача та громадського інтелектуала були широко відомими. Комітет має за честь визнати його роботу задля свободи слова”, − пояснила голова Комітету з питань свободи публікації IPA Крістен Ейнарссон.

Що відомо

  • Prix Voltaire − це нагорода для видавництв, організацій чи окремих осіб, які відстоюють свободу книговидання. Номінанти демонструють стійку відданість цінностям, публікують твори всупереч погрозам, залякуванню, репресіям чи утискам з різних сторін.
  • Раніше лауреатами нагороди стали: в’єтнамське видавництво “Ліберал” (2020), єгипетський видавець Халед Лотфі (2019), шведський видавець з Гонконгу Гуй Мінхай (2018), турецький видавець Турхан Гюнай та видавництво Evrensel (2017), саудівський блогер Раіф Бадаві (2016) та білоруський видавець Ігар Логвінау (2014).

Оригінал статті на Читомо: Міжнародна асоціація видавців оголосила лауреата премії Prix Voltaire-2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"