Міжнародна асоціація видавців виступила проти екстрадиції свого колеги до Туреччини

Міжнародна асоціація видавців виступила проти екстрадиції свого колеги до Туреччини

Міжнародна асоціація видавців (IPA) закликала не екстрадувати турецького видавця і правозахисника Рагіпа Зараколу у межах домовленості між Туреччиною та Швецією щодо вступу останньої до НАТО. Про це повідомили на сайті IPA.

Крістенн Ейнарссон, голова Комітету з питань свободи друку Міжнародної асоціації видавців, повідомила: «Рагіп Зараколу — турецький видавець, який висловив давню прихильність свободі публікацій». Вона наголосила, що свобода видавця у Швеції має бути захищена, а не використана як пішак у міжнародній дипломатії.

 

Рагіп Зараколу — турецький правозахисник і видавець, який зіштовхнувся з юридичними утисками за публікацію книжок на суперечливу тематику в Туреччині, зокрема про права людини. Співзасновник видавництва Belge, лавреат премії IPA Prix Voltaire 2008, з 2012 року проживає в еміграції у Швеції.

 

 Рагіп Зараколу не став відмовлятися від своєї кампанії за свободу думки, прагнучи «щоб повага до різних думок і культур стала широко поширеною в Туреччині». Протягом багатьох років звинувачення, висунуті турецькою владою проти Зараколу та його дружини, призвели до ув’язнення, конфіскації його пенсії, конфіскації та знищення книжок, а також накладення великих штрафів, що поставило під загрозу виживання видавництва Belge.

 

У жовтні 2011 року  Зараколу та його син Деніз були заарештовані та звинувачені в «керуванні збройною організацією» та «керуванні терористичною організацією» відповідно до Кримінального кодексу Туреччини та антитерористичного закону країни в межах придушення дій проти видавців, письменників і журналістів, яких вважали пов’язаними з прокурдською Партією миру та демократії (BDP).

 

Міжнародна асоціація видавців (IPA) — міжнародна федерація видавничої галузі національних видавничих асоціацій, що представляють книговидання. Некомерційна та неурядова організація, заснована в 1896 р.

 

Нагадаємо, Міжнародна книговидавнича спільнота, зокрема й IPA, висловлювали стурбованість цензурою в білорусі.

 

 

Чільне фото: BIA News Desk

Оригінал статті на Suspilne: Міжнародна асоціація видавців виступила проти екстрадиції свого колеги до Туреччини

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"