Міжнародна асоціація видавців виступила проти екстрадиції свого колеги до Туреччини

Міжнародна асоціація видавців виступила проти екстрадиції свого колеги до Туреччини

Міжнародна асоціація видавців (IPA) закликала не екстрадувати турецького видавця і правозахисника Рагіпа Зараколу у межах домовленості між Туреччиною та Швецією щодо вступу останньої до НАТО. Про це повідомили на сайті IPA.

Крістенн Ейнарссон, голова Комітету з питань свободи друку Міжнародної асоціації видавців, повідомила: «Рагіп Зараколу — турецький видавець, який висловив давню прихильність свободі публікацій». Вона наголосила, що свобода видавця у Швеції має бути захищена, а не використана як пішак у міжнародній дипломатії.

 

Рагіп Зараколу — турецький правозахисник і видавець, який зіштовхнувся з юридичними утисками за публікацію книжок на суперечливу тематику в Туреччині, зокрема про права людини. Співзасновник видавництва Belge, лавреат премії IPA Prix Voltaire 2008, з 2012 року проживає в еміграції у Швеції.

 

 Рагіп Зараколу не став відмовлятися від своєї кампанії за свободу думки, прагнучи «щоб повага до різних думок і культур стала широко поширеною в Туреччині». Протягом багатьох років звинувачення, висунуті турецькою владою проти Зараколу та його дружини, призвели до ув’язнення, конфіскації його пенсії, конфіскації та знищення книжок, а також накладення великих штрафів, що поставило під загрозу виживання видавництва Belge.

 

У жовтні 2011 року  Зараколу та його син Деніз були заарештовані та звинувачені в «керуванні збройною організацією» та «керуванні терористичною організацією» відповідно до Кримінального кодексу Туреччини та антитерористичного закону країни в межах придушення дій проти видавців, письменників і журналістів, яких вважали пов’язаними з прокурдською Партією миру та демократії (BDP).

 

Міжнародна асоціація видавців (IPA) — міжнародна федерація видавничої галузі національних видавничих асоціацій, що представляють книговидання. Некомерційна та неурядова організація, заснована в 1896 р.

 

Нагадаємо, Міжнародна книговидавнича спільнота, зокрема й IPA, висловлювали стурбованість цензурою в білорусі.

 

 

Чільне фото: BIA News Desk

Оригінал статті на Suspilne: Міжнародна асоціація видавців виступила проти екстрадиції свого колеги до Туреччини

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Instagram відновив сторінку Асоціації родин захисників «Азовсталі»

Instagram повернув доступ до сторінки Асоціації родин захисників «Азовсталі» через добу після блокування. Про це повідомила представниця асоціації родин захисників Ганна Науменко.
З кіл

TikTok просуває російський контент попри власну заборону

У TikTok з’являється новий контент для російських користувачів попри заборону самої соцмережі. Про це повідомляють у звіті некомерційної організації Tracking Exposed.
Згідно з політикою

В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

Відкриття виставки відбудеться 12 серпня о 15:00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.

Шандор Балог народився 13 серпня 1947 року в селі Великі Геївці. У 1965 році закінчив

Українські юристи закликали Зеленського підписати закон про заборону імпорту російських книжок

Українські правники закликали президента України підписати закон 2309-ІХ, що забороняє імпорт книжок з росії та білорусі та передбачає, що в Україні книжки видаватимуть в перекладі укра

Понад 50 тисяч учнів в Уганді, Гані та Зімбабве отримають доступ до книжок у школах

У межах програми «Африканська скринька історій» (“African Story Box”) благодійна організація Book Aid International передає книжки до 76 шкіл Уганди, Гани та Зімбабве. Про це повідомили

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"