Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотню років

Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотню років

У колекції Ковельського історичного музею з’явився ілюстрований літературно-мистецький журнал «Огоньок», який вийшов друком у 1917 році. Про це «Суспільному» в телефонному коментарі розповіла головна зберігачка фондів музею Мирослава Мороз.

У переданому музею виданні – вісім аркушів з ілюстраціями, шаржами, статтями, розповідями та замітками.

Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотня років

Фото: Мирослава Мороз

Зі слів музейниці, журнальне видання друком в області чи місті Ковель не виходило, проте на Волинь могло потрапити через приватні колекції.

«До нас журнал потрапив з особистого архіву ковельчанина, який не захотів називати своє ім’я. Спочатку він думав цей журнал продати, а потім передумав та передав у наш музей. І ми вдячні, що до нашого музею поставилися з довірою і передали видання на експозицію», – додала музейниця.

Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотня років

Фото: Мирослава Мороз

Поки в постійну експозицію журнал не виставляти, проте видання буде зберігатися у фондах музею та згодом буде доступне всім охочим для огляду.

Довідково: щотижневий ілюстрований літературно-мистецький журнал «Огоньок» почав друкуватися з 1899 року як додаток до газети «Біржові відомості», котру випускав у світ видавець Станіслав Максиміліанович Проппер, який після 1923 року виїхав до Німеччини. Свого часу журнал був дешевий і популярний, друкувався накладом у 120 тисяч примірників. Окремим виданням вийшли мемуари Станіслава Проппера німецькою мовою під назвою «Те, що не потрапило до друку».

Що відомо

  • У грудні минулого року в музеї Ковеля з’явилося поповнення у колекції старовинних меблів. У заклад передали італійські предмети інтер’єру: антикварні диван та два крісла у стилі бароко кінця 19 – початку 20 століття.
  • Влітку цього року колекцію монет Ковельського історичного музею поповнила рідкісна для області річ – монета Кримського ханства XVIII століття.

Лариса Літвицька
Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотню років

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"