Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотню років

У колекції Ковельського історичного музею з’явився ілюстрований літературно-мистецький журнал «Огоньок», який вийшов друком у 1917 році. Про це «Суспільному» в телефонному коментарі розповіла головна зберігачка фондів музею Мирослава Мороз.
У переданому музею виданні – вісім аркушів з ілюстраціями, шаржами, статтями, розповідями та замітками.

Фото: Мирослава Мороз
Зі слів музейниці, журнальне видання друком в області чи місті Ковель не виходило, проте на Волинь могло потрапити через приватні колекції.
«До нас журнал потрапив з особистого архіву ковельчанина, який не захотів називати своє ім’я. Спочатку він думав цей журнал продати, а потім передумав та передав у наш музей. І ми вдячні, що до нашого музею поставилися з довірою і передали видання на експозицію», – додала музейниця.

Фото: Мирослава Мороз
Поки в постійну експозицію журнал не виставляти, проте видання буде зберігатися у фондах музею та згодом буде доступне всім охочим для огляду.
Довідково: щотижневий ілюстрований літературно-мистецький журнал «Огоньок» почав друкуватися з 1899 року як додаток до газети «Біржові відомості», котру випускав у світ видавець Станіслав Максиміліанович Проппер, який після 1923 року виїхав до Німеччини. Свого часу журнал був дешевий і популярний, друкувався накладом у 120 тисяч примірників. Окремим виданням вийшли мемуари Станіслава Проппера німецькою мовою під назвою «Те, що не потрапило до друку».
Що відомо
- У грудні минулого року в музеї Ковеля з’явилося поповнення у колекції старовинних меблів. У заклад передали італійські предмети інтер’єру: антикварні диван та два крісла у стилі бароко кінця 19 – початку 20 століття.
- Влітку цього року колекцію монет Ковельського історичного музею поповнила рідкісна для області річ – монета Кримського ханства XVIII століття.
Лариса Літвицька
Джерело: suspilne.media.
Оригінал статті на НСПУ: Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотню років
Блог
ПЕН про рішення Куркова: Важливо не примножувати ворожості і ворогівВолодимир Єрмоленко, президент PEN Ukraine, повідомив, що не підтримує рішення Андрія Куркова, українського письменника, попереднього очільника PEN Ukraine, взяти участь у дискусії з ра
Під час розкопок у Туреччині виявили нову індоєвропейську мовуПід час розкопок руїн стародавнього міста Хаттуса біля підніжжя гори Амбарлікая у місті Богазкале у Туреччині виявили клинописну табличку з раніше невідомою індоєвропейською мовою. Про
Люди на каві й після відпустки — нова проза Мар’яни СавкиМар’яна Савка. Люди на каві – Видавництво Старого Лева, 2023 – 224 с.
Люди на каві. Та про що вони лишень не говорять! Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подо
В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.
Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.
«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя СтусаНа стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.
У стрічці можна побачи
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.