Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотню років

Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотню років

У колекції Ковельського історичного музею з’явився ілюстрований літературно-мистецький журнал «Огоньок», який вийшов друком у 1917 році. Про це «Суспільному» в телефонному коментарі розповіла головна зберігачка фондів музею Мирослава Мороз.

У переданому музею виданні – вісім аркушів з ілюстраціями, шаржами, статтями, розповідями та замітками.

Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотня років

Фото: Мирослава Мороз

Зі слів музейниці, журнальне видання друком в області чи місті Ковель не виходило, проте на Волинь могло потрапити через приватні колекції.

«До нас журнал потрапив з особистого архіву ковельчанина, який не захотів називати своє ім’я. Спочатку він думав цей журнал продати, а потім передумав та передав у наш музей. І ми вдячні, що до нашого музею поставилися з довірою і передали видання на експозицію», – додала музейниця.

Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотня років

Фото: Мирослава Мороз

Поки в постійну експозицію журнал не виставляти, проте видання буде зберігатися у фондах музею та згодом буде доступне всім охочим для огляду.

Довідково: щотижневий ілюстрований літературно-мистецький журнал «Огоньок» почав друкуватися з 1899 року як додаток до газети «Біржові відомості», котру випускав у світ видавець Станіслав Максиміліанович Проппер, який після 1923 року виїхав до Німеччини. Свого часу журнал був дешевий і популярний, друкувався накладом у 120 тисяч примірників. Окремим виданням вийшли мемуари Станіслава Проппера німецькою мовою під назвою «Те, що не потрапило до друку».

Що відомо

  • У грудні минулого року в музеї Ковеля з’явилося поповнення у колекції старовинних меблів. У заклад передали італійські предмети інтер’єру: антикварні диван та два крісла у стилі бароко кінця 19 – початку 20 століття.
  • Влітку цього року колекцію монет Ковельського історичного музею поповнила рідкісна для області річ – монета Кримського ханства XVIII століття.

Лариса Літвицька
Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Музею на Волині передали журнальне видання, якому понад сотню років

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

ПЕН про рішення Куркова: Важливо не примножувати ворожості і ворогів

Володимир Єрмоленко, президент PEN Ukraine, повідомив, що не підтримує рішення Андрія Куркова, українського письменника, попереднього очільника PEN Ukraine, взяти участь у дискусії з ра

Під час розкопок у Туреччині виявили нову індоєвропейську мову

Під час розкопок руїн стародавнього міста Хаттуса біля підніжжя гори Амбарлікая у місті Богазкале у Туреччині виявили клинописну табличку з раніше невідомою індоєвропейською мовою. Про

Люди на каві й після відпустки — нова проза Мар’яни Савки

Мар’яна Савка. Люди на каві – Видавництво Старого Лева, 2023 – 224 с.
 
Люди на каві. Та про що вони лишень не говорять! Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подо

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя Стуса

На стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.
У стрічці можна побачи

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"