Музей Лесі Українки на Житомирщині отримав вишиту ікону бабусі письменниці
Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки у Новограді-Волинському на Житомирщині передали вишиту ікону Святого Петра, що належала бабусі поетеси.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.
“Цьогоріч в експозиції нашого музею з’явився новий експонат – вишита ікона Св. Петра (припускаємо, що це може бути Петро Могила). Тривалий час вона зберігалася у фондовій колекції Житомирського обласного краєзнавчого музею”, – йдеться у повідомленні.
У документах вказано, що ікона належала бабусі Лесі Українки (по батькові) – Марії Косач (з дому Чернявських) і передана Ніною Косач (місто Житомир).
У музеї зазначили, що Ніна Косач є троюрідною сестрою Лесі Українки. Більшість родинних речей, представлених в музейній експозиції, зберігалися саме у неї. Як вона написала в автобіографії, переданий музею вишитий одяг їй подарувала Леся Українка. Також йдеться про дерев’яний пенал для олівців, чашку, віяло, мушлю та інше.
Оригінал статті на Читомо: Музей Лесі Українки на Житомирщині отримав вишиту ікону бабусі письменниці
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.