Музей Лесі Українки на Житомирщині отримав вишиту ікону бабусі письменниці

Музей Лесі Українки на Житомирщині отримав вишиту ікону бабусі письменниці

Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки у Новограді-Волинському на Житомирщині передали вишиту ікону Святого Петра, що належала бабусі поетеси.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

“Цьогоріч в експозиції нашого музею з’явився новий експонат – вишита ікона Св. Петра (припускаємо, що це може бути Петро Могила). Тривалий час вона зберігалася у фондовій колекції Житомирського обласного краєзнавчого музею”, – йдеться у повідомленні.

У документах вказано, що ікона належала бабусі Лесі Українки (по батькові) – Марії Косач (з дому Чернявських) і передана Ніною Косач (місто Житомир).

У музеї зазначили, що Ніна Косач є троюрідною сестрою Лесі Українки. Більшість родинних речей, представлених в музейній експозиції, зберігалися саме у неї. Як вона написала в автобіографії, переданий музею вишитий одяг їй подарувала Леся Українка. Також йдеться про дерев’яний пенал для олівців, чашку, віяло, мушлю та інше.

Оригінал статті на Читомо: Музей Лесі Українки на Житомирщині отримав вишиту ікону бабусі письменниці

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"