Московський PEN: Без незалежної України не може бути вільної і демократичної Росії

Московський PEN: Без незалежної України не може бути вільної і демократичної Росії

Напередодні повномасштабного вторгнення Росії московський PEN заявив, що стурбований заявами Владіміра Путіна про визнання так званих «Л/ДНР». Заяву опублікували на сайті Міжнародного PEN-y.

 

«Ми, письменники та журналісти московського PEN-у, відчуваючи себе заручниками рішень російської влади щодо України, висловлюємо вкрай стурбованість політикою відторгнення частини українських територій та визнанням Росією сепаратистських формувань ДНР і ЛНР незалежними державами», — ідеться у зверненні.

 

За словами письменників московського PEN-у, російська влада продовжила лінію на відродження СРСР та оточила себе таким чином відокремленими супутниками (Абхазія, Південна Осетія, Придністров’я), що призвело до величезних людських катастроф і культурної катастрофи і є значною загрозою миру в Європі. Також у заяві анексію АР Крим назвали «включенням до складу Російської Федерації».

 

«Світ стоїть на порозі глобальної трагедії: новий конфлікт у центрі Європи може призвести до непоправних наслідків і загибелі сотень тисяч невинних людей. Без незалежної України не може бути вільної і демократичної Росії. Ми говоримо «НІ» війні», — написали у зверненні.

 

Заяву підписала Наталія Іванова, президентка Московської ради PEN.

 

Як повідомлялося, напередодні повномасштабного вторгнення Національна спілка письменників України закликала російських письменників засудити агресивні наміри путінського режиму. Українські письменники теж закликали світових лідерів до миру.

 

Чільне фото: журнал «Журналист»

Оригінал статті на Suspilne: Московський PEN: Без незалежної України не може бути вільної і демократичної Росії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Січеславські письменники пропагують здоровий спосіб життя

Бернард Шоу був непоганим тенісистом і захоплювався водними видами спорту, Ернест Геменгвей та Артур Конан Дойл полюбляли бокс, а  Дніпропетровська обласна організація НСПУ як соціально відповідальна гр

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"