Мовний омбудсмен повідомив про проєкт в українській «Вікіпедії» «Мовознай»

Мовний омбудсмен повідомив про проєкт в українській «Вікіпедії» «Мовознай»

Уповноважений із захисту державної мови України Тарас Кремінь повідомив 16 серпня про старт проєкту «Мовознай» – онлайн-марафону в українській «Вікіпедії».

Проєкт, організований за підтримки його офісу, має на меті поліпшувати статті в українській «Вікіпедії» з нагоди 30-річчя Незалежності України, повідомив Кремінь.

«Тижневий марафон #мовознай – це гарний привід перевірити своє володіння українською, збагатити свій словниковий запас. Дбаймо про чистоту української мови! Спільними зусиллями зробимо так, щоб грамотної української в «Вікіпедії» ставало більше», – наголосив він.

Як мовиться в повідомленні, до участі в марафоні запрошуються всі охочі зробити свій внесок у якість текстів статей «Вікіпедії» українською.

#мовознай триватиме з 16 по 24 серпня.

Для участі в марафоні потрібно:

⭐зареєструватися чи увійти в обліковий запис у «Вікіпедії»;

⭐внести виправлення до статті й зберегти своє редагування;

⭐додати в поле «короткий опис змін» гештеґ #мовознай.

Детальніша інформація про марафон, повідомив Кремінь, є за посиланням.

За даними самої «Вікіпедії», станом на 16 серпня її українськомовний розділ за кількістю статей перебуває на 17-му місці серед усіх розділів, на 10-му місці серед європейських розділів і на 3-му місці серед слов’янських.

Джерело: radiosvoboda.org.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Мовний омбудсмен повідомив про проєкт в українській «Вікіпедії» «Мовознай»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Книжки Катерини Міхаліциної і Сашка Дерманського переклали словацькою і англійською

У Словаччині вийшла друком книжка Катерини Міхаліциної з ілюстраціями Грасі Олійко «Яків та мокрий вечір». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Словаччині книжка в

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"