Мовний омбудсмен повідомив про проєкт в українській «Вікіпедії» «Мовознай»

Мовний омбудсмен повідомив про проєкт в українській «Вікіпедії» «Мовознай»

Уповноважений із захисту державної мови України Тарас Кремінь повідомив 16 серпня про старт проєкту «Мовознай» – онлайн-марафону в українській «Вікіпедії».

Проєкт, організований за підтримки його офісу, має на меті поліпшувати статті в українській «Вікіпедії» з нагоди 30-річчя Незалежності України, повідомив Кремінь.

«Тижневий марафон #мовознай – це гарний привід перевірити своє володіння українською, збагатити свій словниковий запас. Дбаймо про чистоту української мови! Спільними зусиллями зробимо так, щоб грамотної української в «Вікіпедії» ставало більше», – наголосив він.

Як мовиться в повідомленні, до участі в марафоні запрошуються всі охочі зробити свій внесок у якість текстів статей «Вікіпедії» українською.

#мовознай триватиме з 16 по 24 серпня.

Для участі в марафоні потрібно:

⭐зареєструватися чи увійти в обліковий запис у «Вікіпедії»;

⭐внести виправлення до статті й зберегти своє редагування;

⭐додати в поле «короткий опис змін» гештеґ #мовознай.

Детальніша інформація про марафон, повідомив Кремінь, є за посиланням.

За даними самої «Вікіпедії», станом на 16 серпня її українськомовний розділ за кількістю статей перебуває на 17-му місці серед усіх розділів, на 10-му місці серед європейських розділів і на 3-му місці серед слов’янських.

Джерело: radiosvoboda.org.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Мовний омбудсмен повідомив про проєкт в українській «Вікіпедії» «Мовознай»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

У Києві вітрини закликають слухати реґі-альбом на вірші Григорія Сковороди

Маркетплейс українських брендів «Всі. Свої»  разом із Харківським літературним музеєм презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди. Про це Читомо пов

Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

2023 рік у дитячій літературі направду здивував: попри найпесимістичніші економічні прогнози та не найкращу статистику, галузь раптово зміцніла в інших аспектах. У чому саме та на які к

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.
«Це термін про те, що ми думаємо, пишем

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"