Миші, мама Му й Миколай: 25 різдвяних новинок для дітей і підлітків
Історії про сміливих хлопчиків, дівчат і навіть звіряток, які у різний спосіб допомагають рятувати Різдво, – це нагадування про первинну основу цього свята. Розповіді про різноманітні зимові дивовижі й силу різдвяної магії, а також про магічних істот і чарівників-людей, які творять її, екскурсії до оселі Санти та ще багато інших читацьких насолод – все це можна відшукати у нових різдвяно-новорічних книжках, які вийшли в українських видавництвах. Тут є новинки й для малюків, і для школярів, і для підлітків.
Придивимося до них ближче?
Динослужба рятує Різдво
- Пенні Дейл ; пер. з англ. Володимира Чернишенка. – Київ : Артбукс, 2021. – 24 с.
Ця книжка поєднує те, що обожнюють малюки: динозаврів та різноманітну автотехніку. І, звісно, Різдво. Сюжет доволі простенький: у Санта-Клауса ламаються сани, тож на допомогу йому мчить Динослужба Порятунку. І з допомогою різноманітної зимової техніки (від снігомобілів і плужного снігоочисника до човна на повітряній подушці й гусеничного квадроцикла) рятує Санту, а заразом і Різдво. Історія оповідається у віршованій формі, римовані рядки гарно лягають на слух і легко запам’ятовуються.
Авторка розважає дітей веселою, захопливою історією і знайомить з різними видами динозаврів, а також різновидами рятувальної техніки, кожен з яких можна дуже добре роздивитися завдяки детальним малюнкам.
Купити книжку.
Шифті Вдаха і Сем Невловись. Сани Санта-Клауса
- Трейсі Кордерой ; пер. з англ. Ганни Яновської. – Харків : Жорж, 2021. – 32 с.
Весела віршована історія для малюків з елементами детективного екшену та кулінарної драми. Вона переносить читачів у засніжену Лапландію. Шифті Вдаха і Сем Невловись, колишні злодії, а нині неймовірні пекарі, запрошені, щоб приготувати бенкет для Санти і його ельфів. От тільки Святвечір тут усі зустрічають із тривожним настроєм: ельфи прихворіли. Ще й ведмедиця Сніжана, яка прибула їх лікувати, поклала око на чарівні летючі сани Санти. І невідомо, чим би все закінчилося, якби Сем і Шифті не переплутали на кухні цукор із чарівним летючим порошком.
Ця коротенька історія вміщає і напружені, і смішні моменти, захопливі пригоди і цінні уроки для малечі (наприклад, про те, що не варто брати чужі речі без дозволу). А неодмінний хепі-енд із маленьким жартиком наприкінці заряджає на гарний настрій.
Купити книжку.
Різдвяні історії для найменших
- Мірей Савер, Дельфіна Дюмушель, Елла Коулман, Корінн Машон, Клер Бертоле ; пер. з франц. Вероніки Галичиної. – Харків : Віват, 2021. – 180 с.
Де сховала собачка Карамелька різдвяні цукерки, куди зник мішок з подарунками, як врятувати білого ведмедя від спеки, про що перед Різдвом мріє добре чудовисько – про все це і не тільки йдеться у добрих, кумедних і трішки повчальних «Різдвяних історіях для найменших». І хоч великих симпатичних ілюстрацій тут більше, ніж тексту, це не класична книжка-картинка: вона вміщує чимало оповідок. Це повноцінні, хоч і коротенькі, оповідання, з яскравими персонажами, драматичними внутрішніми конфліктами та щасливими розв’язками.
Книжка знайомить малюків із такими важливими поняттями, як екосвідомість, благодійність, щедрість, показує приклади мудрих рішень, знайомить з народними прислів’ями й приказками і загалом перетворює читання на не лише приємний, але й пізнавальний процес.
Купити книжку.
А коли вже Новий рік?
- Джейн Чапмен ; пер. з англ. Марини Александрович. – Київ : Книголав, 2021. – 32 с.
Вам знайома ота передсвяткова сверблячка-нетерплячка, коли хочеться вогників, свята і подарунків, а тут ще підлога не дометена і тортик недопечений? А тепер уявіть, як нестерпно все це для трирічки! Отакі ж емоції переживає ведмежа з книжки Джейн Чапмен, яке постійно набридає мамі-ведмедиці питанням «А коли вже Новий рік?». Мама з янгольським терпінням відповідає на його запитання, залучаючи до всіх необхідних етапів підготовки до свята – обгортання подарунків, випічки смаколиків, вибору і прикрашання ялинки. Звісно, не обходиться і без халеп, але хіба важливо, що святкове деревце недостатньо рівне, якщо його обирала і прикрашала така класна сімейна команда?
«А коли вже Новий рік?» – книжка весела, святково-атмосферна і така життєва, що у мам непосидюх-трирічок під час читання може почати нервово сіпатися око. Але діти точно будуть у захваті!
Купити книжку.
Ісус прийшов для мене
- Джаред Кеннеді ; пер. з англ. Христини Чолач. – Львів : Свічадо, 2021. – 18 с.
Різдво давно перетворилося на, так би мовити, попкультурне свято – з ялинками, блискітками, вогниками й імбирним печивом, за якими губиться власне історія про дивовижне народження Христа. Саме її у цій книжці-картинці для наймолодших розповідає Джаред Кеннеді, посилаючись на першоджерела – фрагменти зі Святого Письма. «Ісус прийшов для мене» – це розповідь про обітницю Захарії й про його сина Йоана, про народження Ісуса у вифлеємській стайні, про лихого царя Ірода і трьох мудреців, які не відкрили йому таємницю Божого Сина, а натомість поспішили до нього з дарами.
Природно, книжка не включає криваві фрагменти цієї історії (про побиття немовлят у Вифлеємі, наприклад), натомість містить пояснення про очікування, терпіння, віру, бажання ділитися доброю новиною і важливість Ісуса для християн. Тож для малюків, які виховуються у християнській традиції, книжка-картинка Джареда Кеннеді стане хорошою нагодою вперше серйозно і вдумливо поговорити про первинний сенс Різдва.
Купити книжку.
Лист Еміля
- Ігне Зарембайте ; пер. з литовськ. Беатріче Белянців. – Чернівці : Чорні вівці, 2021. – 64 с.
Не всі бажання дітей може виконати Різдвяний Дідусь. Скажімо, йому не під силу подарувати Емілю справжнього друга – на жаль, живих істот під ялинку класти не дозволено. Про це дізнається мишка Берта, яка працює на пошті й – так уже склалося! – читає листування Еміля та Різдвяного Дідуся. Але те, що Дідусю не під силу, може зробити одна завзята хвостата панянка. Берта вирішує самотужки відшукати друга для хлопчика.
«Лист Еміля» – це чудова історія про небайдужість, про те, що для того, аби створити диво, не обов’язково бути чарівником, і про те, що різдвяні бажання дітей мають збуватися.
Купити книжку.
Санта-Клаус і його ельфи
- Маурі Куннас ; пер. з англ. Д.П. Святенко. – Харків : Ранок, 2021. – 48 с.
Як живеться на Північному полюсі, у загальних рисах знають, певно, усі дітлахи. Але в загальних рисах. А от які предмети вивчають в ельфійській школі, що їдять ельфи на сніданок, а головне – чим займаються вранці на Різдво, коли доставлять до всіх адресатів подарунки, історія чомусь не розповідає. Чи то пак, не розповідала досі, адже в цій книжці можна знайти геть усі відповіді. Ще й роздивитися додаткові деталі на великих панорамних малюнках.
Книжка розповідає про побут ельфійської родини, знайомить з різноманітними професіями та ремеслами, без яких не виготовиш подарунки, а також традиціями, характерними для деяких країн. Не лише цікава, але й пізнавальна, вона особливо зацікавить тих дітей, які хотіли б більше дізнатися про життя та побут на Північному полюсі.
Купити книжку.
Мама Му, ворон і Різдво
- Юйя Вісландер ; пер. зі шведськ. Галини Кирпи. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. – 32 с.
Привітати себе самого – це єдиний спосіб отримати подарунки. Так вважає Ворон, та не отримує від цього багато задоволення. Та корівка Мама Му подбала і про нього й разом з іншими мешканцями ферми підготувала розкішний сюрприз – прикрасила вогниками ялинку. Розчулений птах знаходить доречний і красивий подарунок і для мами Му. І так, споглядаючи ялинку, що сяє посеред зимового лісу, вони затишно зустрічають Різдво.
Святвечір – це особливий день, який так добре розділити з кимось близьким і дорогим. І хоч дбати про себе теж важливо, та ніщо не зрівняється з відчуттям, коли даруєш і отримуєш подарунки від щирого серця. Саме про це розповідає дітям ця святкова історія.
Купити книжку.
Зимові казки
- Дон Кейсі ; пер. з англ. Віти Левицької. – Київ : Книголав, 2021. – 96 с.
Дон Кейсі зібрала чарівні казки різних народів світу із зимовим настроєм і переказала їх в авторському викладі з цікавими коротенькими передмовами. Тут є і відомі історії, що мають численні варіації та екранізації, такі як норвезька «Король Білий Ведмідь» та білоруська «Дванадцять місяців», і літературні «Снігова королева» Андерсена та «Лускунчик» Гофмана, і навіть знайома усім українським дітлахам «Рукавичка». Є й досить екзотичні – «Мати моря», що примандрувала з Гренландії, «Діти і сонце» з пустелі Калахарі, «Пуансетія» з Мексики, польсько-єврейська «Накидка для місяця»… Загалом аж 18 історій, оздоблених дивовижними ілюстраціями, які підкреслюють казковість оповіді.
Окрім по-різному вираженої зимово-різдвяної тематики їх об’єднує щедра порція добра, тепла і затишку, якими авторка приправила кожну історію. Це саме ті казки, з яких виростають найчарівніші спогади дитинства, які так приємно перечитувати згодом, дорослішаючи, які перетворять спільне читання батьків із дітьми у неоціненний досвід і зігріють найхолоднішу зиму.
Купити книжку.
Вінстон повертається додому на Різдво
- Алекс Т. Сміт ; пер. з англ. Г.Яновської. – Харків : Жорж, 2021. – 176 с.
Від захопливих і в буквальному сенсі карколомних пригод мишеняти Вінстона у засніженому передріздвяному місті минув рік. Увесь цей час Вінстон жив у ляльковому будиночку свого друга Олівера – у затишку, теплі, турботі й при ділі. Цікава робота в іграшковій крамничці, душевні вечори з читанням пригодницьких книжок, щотижневі посиденьки з друзями – чого б іще бажати? Та одного вечора, коли до Різдва лишалося п’ять днів, Вінстон почув мелодію дзвонів, що сколихнула в його серці призабутий і неясний, проте ніжний і щемкий спогад. Так, ніби щось чи хтось втрачений озвався до нього крізь роки. І Вінстон зробив крок назустріч новій Великій Пригоді, яка занесла його аж до Парижа, щоб віднайти те рідне, чого йому так бракує. Щоб віднайти свій дім.
Бентежне солодке відчуття ностальгії, чарівна атмосфера різдвяної пори, готовність пірнати у захопливий вихор пригод, нові знайомства і важливі осяяння – усе це наповнює нову історію про Вінстона отими блискітками магії, що буквально затягують читачів у книжку. Але вона особлива ще й тим, що допомагає наблизити Різдво день за днем: після кожного розділу є завдання для виготовлення різдвяної прикраси чи листівки, рецепт нескладної ароматної випічки чи поради, виконавши які, можна наповнити своє серце і свій дім святковим настроєм.
Купити книжку.
Татомамасніг. Книжка-сніжка зимових дивовиж
- Юлія Ілюха, Сергій Пантюк, Ольга Мігель, Сергій Гридін, Юліта Ран, Марко Терен, Дмитро Журавель, Юлія Баткіліна. – Харків : АССА. – 2021, 144 с.
До чемних і не дуже, але загалом добрих, щирих і допитливих дітей іноді приходять різні казкові істоти: чоловічок Ладик, що допомагає лагодити поламані речі, або леді Колдноус, яка торкається холодними пальцями дитячих носиків, коли помагає Санті розносити подарунки. А часом такі діти втрапляють у суперсекретне шпигунське завдання або ж ідуть ловити золоту рибку, щоб здійснити дуже особливе бажання. Або з ними стається безліч інших захопливих і несподіваних зимових дивовиж.
Оповідання з цієї збірки розповідають про звичайних дітлахів, які користуються смартфонами, люблять збирати «лайки», залипають у цікавих відео й іноді чубляться з друзями. Словом, таких самих, як і ті, хто буде цю книжку читати. Але з книжковими героями стаються різноманітні дива. І це вселяє читачам надію: можливо, зимові дивовижі чекатимуть і на них?
Купити книжку.
Емі і таємний клуб супердівчат. Свята наближаються!
- Агнєшка Мєлех ; пер. з польськ. Дзвінки Матіяш. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 208 с.
Свята без напрягів – чи можливі вони? Так, якщо за справу береться Емі і Таємний клуб супердівчат (та одного суперхлопця). Вони складають план, як звільнити батьків (та й себе) від виснажливих передноворічних закупів і багатогодинного стояння біля плити й отримати від Різдва максимум веселощів і задоволення. Замість дорогих подарунків – ексклюзивні вироби DIY, замість фаршированого карпа та інших традиційних страв польського Різдва – мініпіци з крамнички напівфабрикатів, яблучний крамбл і гарячий шоколад (з обов’язковою дегустацією напередодні). І ось уже підготовка до свят перетворюється на цікавий, смачний і веселий, але ненапряжний процес! Хоч, звісно, не обходиться без сюрпризів.
«Свята наближаються!» – шоста книжка із суперпопулярної серії «Емі і таємний клуб супердівчат». Вона заряджає передноворічним настроєм і надихає бодай раз провести свята так, щоб розслабитися при цьому. А допоможуть читачам втілити такий план детальні інструкції з виготовлення діайвай подарунків та нескладні рецепти святкової смакоти, подані наприкінці книжки.
Купити книжку.
Різдво у часі
- Саллі Ніколз ; пер. з англ. Юлі Садохи. – Харків : Ранок, 2021. – 208 с.
Рубі й Алекс вже не вперше подорожують у часі крізь магічне дзеркало-портал. Цього разу воно відкривається якраз напередодні Різдва, і діти опиняються в домі своїх предків Пілігримів у ХІХ столітті. У них є важлива місія: врятувати маленьку Ідит, яку батько (з найкращих міркувань!) хоче віддати до закритої школи. Рубі й Алекс з історії знають, що діти там масово помирали від голоду і хвороб, тож повинні переконати чоловіка змінити своє рішення. А ще в мандрівників у часі є унікальна нагода відсвяткувати Різдво у вікторіанську епоху.
Авторка докладно знайомить читачів з побутом і традиціями того часу: від детального опису всіх елементів і шарів одягу, який носили взимку дівчата, до ігор, якими діти й дорослі любили розважатися на свята, та різдвяних подарунків, якими зазвичай обмінювалися в родинах. Тож хоч «Різдво у часі» – книжка насамперед пригодницька, вона також надзвичайно пізнавальна.
Купити книжку.
Правдива Піксі
- Метт Гейг ; пер. з англ. Галини Яновської. – Харків : Жорж, 2021. – 128 с.
Ця віршована розповідь знайомить читачів із мешканкою Північного Полюса – піксі, яка мала особливість, що завдавала їй неабияких труднощів у комунікації. Ця піксі завжди, всім і всюди говорила тільки правду. Саме тому її називали Правдивою і намагалися уникати – ну бо кому приємно чути про себе геть усю правду? Через це у Правдивої Піксі не було друзів і загалом вона намагалася не показувати носа з дому: ще бува? зустрінеш якогось троля, висловиш йому все по-чесному, а він тебе шпурне за тридев’ять земель. Зрештою саме так і сталося: Правдива Піксі після неприємної зустрічі з тролем опинилася аж у Гельсінкі, у дівчинки Аади. І зненацька дізналася, що відверта правда може бути цілющою.
Історія Правдивої піксі надихає не лише говорити правду, а й не соромитися особливостей свого характеру і тих чеснот, які комусь можуть видаватися незручними. Адже точно є люди, які їх оцінять.
Купити книжку.
Різдвозавр та список нечемнюхів
- Том Флетчер ; пер. з англ. Марти Сахно. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 432 с.
Улюбленець дітлахів і дорослих Різдвозавр повертається, а з ним і нова – вже третя у різдвозаврячій серії – історія про порятунок Різдва. На Північному Полюсі Санта звіряє списки чемних дітей та нечемнюхів, тривожачись, що другий переважує перший: адже коли він критично перевершить список чемнюсиків, Різдво просто зникне! Та головна несподіванка попереду: у списку тих, хто поводився неналежно, є ім’я Вільяма Трандла, хлопчика, який врятував Різдво (двічі!). Просто так викреслити його Санта не може, але у хлопчини, як і у всіх інших фігурантів списку, ще є час виправитися. Тож Різдвозавр, взявши в зуби грубенький фоліант, вилітає у важливу місію, щоб допомогти Вільяму і багатьом іншим дітлахам у цьому.
Ця традиційно весела й захоплива історія – про те, що немає абсолютно «хороших» і «поганих» дітей. Навіть герої роблять помилки, а ті вчинки, які приводять у список нечемнюхів, можуть бути продиктовані найкращими намірами. Іноді для того, щоб виправитися, дитині потрібен зовсім маленький поштовх (або дружнє, але переконливе «Ррррр!» від Різдвозавра).
Купити книжку.
Агата Містері. Спецвипуск 2. Різдвяний квест у Містері-Хаузі
- Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимира Чайковського. – Київі : Рідна мова, 2021. – 160 с.
Різдвяний спецвипуск із циклу книжок італійського письменника Стіва Стівенсона про юну детективку Агату Містері запрошує читачів на вишукану вечерю з елементами квесту. В родинному особняку Містері-Хауз Агата і її кузен Ларрі, який вчиться на детектива, зустрічають родичів на Святвечір. До столу з креветковим супом і фаршированою індичкою вони додають «перчинку» – кілька загадкових історій, свідками яких вони стали. І пропонують Агаті та Ларрі їх розгадати. Інформації, до речі, загалом достатньо, щоб читачі спробували знайти відгадку швидше за персонажів, що неабияк пожвавить читання.
З наповненого святковою атмосферою «Різдвяного квесту у Містері-Хаузі» можна позичити ідею розваги для родинного застілля на Новий Рік чи Різдво і розбавити його розгадування логічних загадок і головоломок. А ще в цій книжці є чимало інформації про детективів, реальних чи літературних, та методи їхньої роботи й інструменти, що можуть їм знадобитися.
Купити книжку.
Хлопчик на ім’я Різдво / Батечко Різдво і я / Дівчинка, яка врятувала Різдво
- Метт Гейг ; пер. з англ. Ярини Чорногуз. – Харків : Жорж
«Вічнозелена й безсмертна», за словами Стівена Фрая, історія про хлопчика, на ім’я Різдво актуалізувалася завдяки екранізації, прем’єра якої відбулася наприкінці листопада цього року, тож не можемо оминути увагою цю та інші споріднені з нею зимово-різдвяні книжки Метта Гейга.
«Хлопчик, на ім’я Різдво» відкриває читачам таємницю походження того, кого в різних країнах називають по-різному: Батечком Різдвом, Пер Ноелем чи Санта-Клаусом. Важко повірити, та він колись був хлопчиком Ніколасом, який зумів подолати складну дорогу, подружитися з оленем, перебороти чимало небезпек і перешкод і силою своєї віри запалити магію Різдва.
Однак щоб магія Різдва жила, самої іскри замало – вона наснажується дитячою вірою. От тільки ця віра слабне в часи, коли дитячі будні стають важкими та безпросвітними – як то було у «дікенсівській» Англії ХІХ століття. Батечко Різдво береться рятувати свято, але йому це вдається зробити лише завдяки Амелії – «Дівчинці, яка врятувала Різдво».
Рятівниці Різдва, яка тепер мешкає в Ельфгельмі й вчиться в тамтешній школі, доведеться ще раз виконати нелегку місію. До того ж в час, коли вона майже опустила руки через невдачі у навчанні. Але хіба погані оцінки з ельфійської математики мають значення, коли темні сили хочуть знищити Різдво? Про це йдеться у книжці «Батечко Різдво і я».
Сила цієї серії в тому, що, розважаючи дітей-читачів захопливими сюжетами, автор надихає їх на важливі речі – вірити в неможливе, не втрачати надії й творити добро.
Купити книжки.
«Викрадачі снігу»
- Анастасія Нікуліна. – Харків : Віват, 2021. – 128 с.
Зимове фентезі для молодших підлітків, повне незвичайних пригод, небезпечних подорожей, моментів непростого вибору і героїчних учинків, захоплює з перших сторінок. У цій повість йдеться про дев’ятирічного Річі, який вирушає на пошуки казкової країни, про яку розповідав дідусь, щоб роздобути трохи снігу. Бо тільки сніг, вірить малий, зможе врятувати дідуся, що занедужав від чорної безсніжної зими. Та виявляється, що потрапити туди простіше, ніж здійснити свою місію. Річі доведеться битися пліч-о-пліч з колишнім вогнеборцем, познайомитися з королевою мергів – велетенських павуків, сплести різдвяного павука і відродити Зірку. Та й потім ще трохи повоювати.
«Викрадачі снігу» – історія про те, як добро перемагає зло, а світло темряву, хоча й силою надзвичайних зусиль. Її класно читати на зимових канікулах, заповнюючи довгі вечори фантастичними пригодами.
Купити книжку.
Хто творить Різдво
- упор. Оксана Лущевська. – Чернівці: Чорні вівці ; Книги – ХХІ, 2021. – 96 с.
Для того, щоб усім нам створити неповторну атмосферу різдвяних свят, трудиться багато людей – творчі майстрині, які проводять майстер-класи і створюють унікальні ялинкові прикраси, пекарі, що печуть запашні пампухи, і кур’єри, які їх доставляють, майстри свічок, що вкладають у кожен виріб трішечки світла, хористи, які полонять серця солодкоголосими колядками, та багато-багато інших. Саме про тих людей, які завдяки своїм професіям стають різдвяними чарівниками і допомагають створювати свято, розповідає ця збірка оповідань.
Її герої – сучасні діти й підлітки, зі своїми цілком звичайними мріями, переживаннями, страхами і вподобаннями. Та й дорослі – такі ж люди, яких можна зустріти на вулиці чи в транспорті щодня. У цих історіях немає казкових і магічних перетворень. Але в них є магія Різдва – та, яку творять звичайні люди, щоб зробити свята надзвичайними.
Купити книжку.
Мене звати Варвара
- Дзвінка Матіяш. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 136 с.
Що спільного у давньоримської мучениці, меценатки з родини цукрозаводчика, черешневої гілочки, що зацвітає під Різдво, і київської школярки? Ім’я Варвара і прагнення дивувати світ і себе і дивуватися світу. Головна героїня десятої, ювілейної книжки Дзвінки Матіяш Варвара, виконуючи шкільний проєкт, прагне більше дізнатися про своє ім’я. І, занурюючись у дослідження, сторінка за сторінкою відкриває цікаві історії про відомих жінок з таким же іменем, місця й міста, де вони жили, знаходить непомітні, на перший погляд, зв’язки між персоналіями з різних регіонів та епох. А ще – дізнається про дуже особисті історії власної сім’ї.
Це чарівна, немов ті дідусеві черешні, що «зацвіли» посеред грудня, книжка про дорослішання і пізнання себе і довколишнього світу, вона чіпляє не лише глибиною емоцій, а й розсипами цікавезних фактів про Київ, Глухів і Відень, Варвару Ханенко, Кирила Розумовського та Григорія Сковороду й багатьох інших, кого ця історія затягує у свою орбіту. Вона на вивчення і дослідження, а також заворожує обіцянкою див, які неодмінно почнуть відбуватися, коли пірнаєш у пізнання.
Купити книжку.
Дитина Півночі
- Едіт Патту ; пер. з англ. Т.В.Євлоєва. – Харків : Ранок, 2021. – 416 с.
Це ретелінг відомої норвезької казки «На схід від сонця, на захід від місяця», і в цьому романі є всі її основні сюжетні елементи. Білий ведмідь приходить до сім’ї, де живе дівчинка Руз, і переконує відпустити її з ним в обмін на послугу. А потім несе через ліси-моря до замку, де дівчина живе в доволі комфортних умовах. Втім, їй не дає спокою декілька таємниць: хто такий цей білий ведмідь, що інколи говорить людським голосом, і хто приходить щоночі, щоб спати на протилежному краї її ліжка? Звісно, з’ясовується, що білий ведмідь – зачарований принц, а Руз не дотерпіла буквально дня, щоб зняти з нього закляття. І тепер вона вирушає «на схід від сонця, на захід від місяця», щоб врятувати принца з країни тролів, куди його забрала закохана в нього королева.
Окрім побудованого за принципами казки пригодницького сюжету та мотиву відданості і спокути за свою ненавмисну провину, в цьому романі порушуються важливі теми – родинних стосунків, материнської прив’язаності, забобонів, що можуть неабияк попсувати життя, і навіть аб’юзу. Оскільки головна героїня походить з родини картографа, то в тексті є цікава інформація про науку складання карт, а ще на її сторінках детально описаний побут жителів Гренландії.
Купити книжку.
Так чи інакше
- Кара Мак-Довелл ; пер. з англ. Д.А. Москвітіна. – Харків : Ранок, 2022. – 352 с.
Хіба можна уявити Різдво без романтичної історії? Цей янг-едалт роман подарує їх навіть дві, адже історія про Пейдж – це історія про те, як одній дівчині, яка страшенно боялася приймати рішення, вдалося прожити альтернативні варіанти одного Різдва.
Пейдж мріє подорожувати й таємно закохана у свого найкращого друга Фітца. А ще панічно боїться самостійно обирати бодай щось, адже завжди є ймовірність, що інший варіант був би кращим. І ось перед Різдвом вона постає перед вибором: поїхати з мамою до Нью-Йорка, про який вона давно мріє, і вперше в житті полетіти літаком чи провести зимові канікули у котеджі з родиною Фітца і вперше побачити сніг. Ситуація ускладнюється тим, що мама доклала чимало зусиль, аби організувати цю поїздку і вдруге така нагода випаде невідомо-коли, а у Фітца лишився лист із її зізнаннями в почуттях, і дівчині не хотілося б, щоб він його прочитав. Внаслідок нещасного випадку Пейдж вдасться «роздвоїтися» й паралельно прожити альтернативні варіанти, провідчувавши всі мінуси й плюси кожного з них. Буде страшенно романтично, дуже життєво і місцями абсолютно несподівано!
Купити книжку.
Дорога до Різдва
- упор. Богдана Матіяш. – Львів : Свічадо, 2021. – 96 с.
Збірка оповідань сучасних українських письменників про Різдво і пов’язані з ним історії призначена для широкого кола читачів, але особливо вона припаде до душі вихованим у християнському дусі підліткам. У цій книзі – 10 оповідань, події яких відбуваються в різний час і в різних країнах – від Константинополя до Львова, а герої їхні – хлопчики, дівчатка, жінки й чоловіки різного віку. Та об’єднує їх непростий процес внутрішніх переживань та перетворень, які проходить кожен із них.
Візантійський юнак Романос, давши обіцянку Богородиці, відкриває у собі незвичайний талант до співу; молода жінка Марта у Святвечір несе вечерю хрещеному і зустрічає двох людей, яких може прихистити й зігріти цієї радісної зимової ночі; Вероніка їде до Львова на туристичне «галицьке Різдво», але зрештою замість гомінкого ярмарку опиняється у соборі святого Юра… У кожного з героїв своя дорога до Різдва, і, можливо, вони надихнуть читачів відшукати власну.
Купити книжку.
Це хоч і великий, однак не вичерпний список зимово-різдвяних новинок, які цього року підготували українські видавці для малюків і підлітків. Тож вам буде з чого вибрати книжкові подарунки під ялинку.
Оригінал статті на Suspilne: Миші, мама Му й Миколай: 25 різдвяних новинок для дітей і підлітків
Блог
На найбільшому букіністичному ринку Львова продають російські книжкиНа площі в районі вулиці Підвальної біля пам’ятника першодрукарю Івану Федорову продають на «блошиному ринку» книжки з російською пропагандою, які «оспівують російські спецслужби та імп
Видавчиня зі Сакартвело стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавцівКерівниця відділу міжнародних зв’язків в картвельському видавництві «Intelekti» Ґванца Джобава стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців (IPA). Про це повідомляється на оф
95% учителів вважають, що успішність учнів погіршиласяЗгідно з результатами опитування компанії Rakuten Viber та студії онлайн-освіти EdEra, 95% учителів відзначили, що навчальні результати учнів погіршилися з лютого 2022 року.
Основні пр
У межах ХXXІ Lviv Book Forum відбулася публічна розмова із Салманом Рушді та обговорення його нової книжки «Ніж» за участі українського письменника Олександра Михеда. Ми записали 10 най
Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?Протягом 9 місяців 2024 року секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримав 1633 звернення щодо порушення Закону України «Про функціонування української мови як державної»
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.