«Мирослав Скорик – національна легенда»: у Львівській філармонії відбувся концерт, присвячений…

«Мирослав Скорик – національна легенда»: у Львівській філармонії відбувся концерт, присвячений…

Рівно два роки тому у Львівській обласній філармонії, яка сьогодні носить ім’я Мирослава Скорика, вперше прозвучав його Концерт № 10 для скрипки з оркестром. Сьогодні ж його виконав відомий український скрипаль Марко Комонько. Саме йому Маестро присвятив цю композицію. Концерт № 10 та інші твори Мирослава Скорика можна було почути на концерті «Мирослав Скорик — національна легенда».

Також у програмі звучали відома музика з фільму «Високий перевал», Симфонієта для симфонічного оркестру, Концерт № 1 для віолончелі з оркестром, Перший віолончельний концерт (1983) композитора в інтерпретації відомого віолончеліста Олександра Пірієва. За цей твір Мирослав Михайлович отримав Національну премію Тараса Шевченка.

Відвідали концерт заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк, заступниця директорки Тетяна Плугатор із родинами, депутати Львівської облради. Серед глядачів концерту і дружина композитора, проректорка з наукової роботи НМАУ ім. П. Чайковського Адріана Скорик, а також — його друзі та колеги, поціновувачі творчості митця. 

«Мирослав Скорик – це справжня Національна легенда для України. Твори Маестро житимуть вічно, на них виховується молодь і нові покоління українських композиторів. Львівська облдержадміністрація завжди підтримує популяризацію національних шедеврів, зокрема, і традиційний концерт музики Мирослава Скорика», — зазначив Іван Собко.

Твори композитора виконували академічний симфонічний оркестр філармонії за участі Олександра Пірієва (віолончель), Марка Комонька (скрипка) та Володимира Сивохіпа (диригент) – директора філармонії.

Нагадаємо, у серпні 2021 року, з нагоди 30-річчя Незалежності України, Мирославу Скорику посмертно присвоїли заслужену відзнаку «Національна легенда України». А вчора, 24 вересня, в Україні заснували Державну премію імені Мирослава Скорика.

Джерело: loda.gov.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Мирослав Скорик – національна легенда»: у Львівській філармонії відбувся концерт, присвячений…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"