Минулоріч на обслуговування не державною мовою поскаржилися 2 тис. разів

Минулоріч на обслуговування не державною мовою поскаржилися 2 тис. разів

У 2021 році українці 1902 рази поскаржилися на порушення права на обслуговування, отримання інформації про послуги та товари державною мовою. Про це ідеться у звіті «Про стан дотримання мовного Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у 2021 році» уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

 

1044 звернень (55%) стосувалися відсутності інформації українською мовою на вебсайтах та сторінках в соцмережах, зокрема на сайтах інтернет-магазинів, інтернет-каталогів тощо, а 858 повідомлень (45%) — порушень прав громадян безпосередньо під час обслуговування.

 

Найбільше повідомлень про порушення прав на отримання послуг українською надходили у Києві — 245 звернень, Харківській області — 88 звернень, Дніпропетровській — 44, Одеській — 37, Запорізькій — 41.

 

Крім того, секретаріат уповноваженого із захисту державної мови встановив 432 порушення вимог законодавства на інтернет-сторінках. Після звернень 238 (55,1%) з порушень виправили.

 

У звіті повідомляють, що великі інтернет-магазини та маркетплейси Rozetka, Prom.ua, «Цитрус», MakeUp, «Сільпо», вчасно створили версії своїх інтернет-ресурсів державною мовою, а недоліки щодо неповноти інформації українською мовою у порівнянні з версіями сайту іншими мовами усунули впродовж року. Під час виїзних моніторингів до таких міст, як Київ, Харків, Дніпро та Одеса, перевірили 83 заклади щодо дотримання закону про державну мову під час обслуговування. За результатами моніторингу порушення встановили у діяльності 34 суб’єктів, що складає 41%. Найбільший відсоток порушень був у Харкові – 60%, а найнижчий у Києві – 10%. В Одесі та Дніпрі цей показник становить 40% та 52% відповідно.

 

Найбільшу кількість звернень (647) зафіксували у січні 2021 року, коли набрали чинності вимоги закону у сфері обслуговування. Також у звіті ідеться про те, що більшість бізнесів у короткі терміни позбувалися порушень та надалі надавали послуги  українською мовою. 

 

Як повідомлялося, 2021 року в Україні порушили закон про функціонування української мови як державної в одній книгарні в Дніпрі та трьох в Одесі. 

 

Стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до якої всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги державною мовою, набула чинності 16 січня 2021 року.

Оригінал статті на Suspilne: Минулоріч на обслуговування не державною мовою поскаржилися 2 тис. разів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"