Минулоріч на обслуговування не державною мовою поскаржилися 2 тис. разів

Минулоріч на обслуговування не державною мовою поскаржилися 2 тис. разів

У 2021 році українці 1902 рази поскаржилися на порушення права на обслуговування, отримання інформації про послуги та товари державною мовою. Про це ідеться у звіті «Про стан дотримання мовного Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у 2021 році» уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

 

1044 звернень (55%) стосувалися відсутності інформації українською мовою на вебсайтах та сторінках в соцмережах, зокрема на сайтах інтернет-магазинів, інтернет-каталогів тощо, а 858 повідомлень (45%) — порушень прав громадян безпосередньо під час обслуговування.

 

Найбільше повідомлень про порушення прав на отримання послуг українською надходили у Києві — 245 звернень, Харківській області — 88 звернень, Дніпропетровській — 44, Одеській — 37, Запорізькій — 41.

 

Крім того, секретаріат уповноваженого із захисту державної мови встановив 432 порушення вимог законодавства на інтернет-сторінках. Після звернень 238 (55,1%) з порушень виправили.

 

У звіті повідомляють, що великі інтернет-магазини та маркетплейси Rozetka, Prom.ua, «Цитрус», MakeUp, «Сільпо», вчасно створили версії своїх інтернет-ресурсів державною мовою, а недоліки щодо неповноти інформації українською мовою у порівнянні з версіями сайту іншими мовами усунули впродовж року. Під час виїзних моніторингів до таких міст, як Київ, Харків, Дніпро та Одеса, перевірили 83 заклади щодо дотримання закону про державну мову під час обслуговування. За результатами моніторингу порушення встановили у діяльності 34 суб’єктів, що складає 41%. Найбільший відсоток порушень був у Харкові – 60%, а найнижчий у Києві – 10%. В Одесі та Дніпрі цей показник становить 40% та 52% відповідно.

 

Найбільшу кількість звернень (647) зафіксували у січні 2021 року, коли набрали чинності вимоги закону у сфері обслуговування. Також у звіті ідеться про те, що більшість бізнесів у короткі терміни позбувалися порушень та надалі надавали послуги  українською мовою. 

 

Як повідомлялося, 2021 року в Україні порушили закон про функціонування української мови як державної в одній книгарні в Дніпрі та трьох в Одесі. 

 

Стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до якої всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги державною мовою, набула чинності 16 січня 2021 року.

Оригінал статті на Suspilne: Минулоріч на обслуговування не державною мовою поскаржилися 2 тис. разів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Поезія Вільних»: 20 500 віршів про війну в Україні

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну понад 20 000 віршів про війну було подано на портал «Поезія Вільних» українськими та іноземними поетами.

На порталі вірші найвищого художнього

Колективна безвідповідальність: «Гроші від Гітлера» Радки Денемаркової

Радка Денемаркова. Гроші від Гітлера / переклад М. Севрукової – Комора, 2022

Літератури про Голокост здебільшого сконцентрована на тому, що відбувалося в концентраційних таборах. Здава

З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди. Нехай росія «вітає» його обстрілом музею у Сковородинівці, повном

«Репортери без кордонів» проти ретрансляції телеканалів рф французькими супутниками

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) подала позов проти державного французького регулятора телерадіомовлення (ARCOM), який відмовився застосовувати будь-які заборони

Михайло Пасічник. «Ми заклали бомбу помсти…»

ПУТІН ПРОВОДИТЬ ОКУПАЦІЙНУ НАРАДУЦе не закІнчиться добром…Дивлюсь одні й ті ж самі ролики:Сидить у кріслі під гербомУдав – гіпнотизує кроликів…26 люте 2022БУЛЬБЕШНИК-САМОЗВАНЕЦЬГосподарник, батько? Ні,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"