Минулоріч на обслуговування не державною мовою поскаржилися 2 тис. разів

Минулоріч на обслуговування не державною мовою поскаржилися 2 тис. разів

У 2021 році українці 1902 рази поскаржилися на порушення права на обслуговування, отримання інформації про послуги та товари державною мовою. Про це ідеться у звіті «Про стан дотримання мовного Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у 2021 році» уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

 

1044 звернень (55%) стосувалися відсутності інформації українською мовою на вебсайтах та сторінках в соцмережах, зокрема на сайтах інтернет-магазинів, інтернет-каталогів тощо, а 858 повідомлень (45%) — порушень прав громадян безпосередньо під час обслуговування.

 

Найбільше повідомлень про порушення прав на отримання послуг українською надходили у Києві — 245 звернень, Харківській області — 88 звернень, Дніпропетровській — 44, Одеській — 37, Запорізькій — 41.

 

Крім того, секретаріат уповноваженого із захисту державної мови встановив 432 порушення вимог законодавства на інтернет-сторінках. Після звернень 238 (55,1%) з порушень виправили.

 

У звіті повідомляють, що великі інтернет-магазини та маркетплейси Rozetka, Prom.ua, «Цитрус», MakeUp, «Сільпо», вчасно створили версії своїх інтернет-ресурсів державною мовою, а недоліки щодо неповноти інформації українською мовою у порівнянні з версіями сайту іншими мовами усунули впродовж року. Під час виїзних моніторингів до таких міст, як Київ, Харків, Дніпро та Одеса, перевірили 83 заклади щодо дотримання закону про державну мову під час обслуговування. За результатами моніторингу порушення встановили у діяльності 34 суб’єктів, що складає 41%. Найбільший відсоток порушень був у Харкові – 60%, а найнижчий у Києві – 10%. В Одесі та Дніпрі цей показник становить 40% та 52% відповідно.

 

Найбільшу кількість звернень (647) зафіксували у січні 2021 року, коли набрали чинності вимоги закону у сфері обслуговування. Також у звіті ідеться про те, що більшість бізнесів у короткі терміни позбувалися порушень та надалі надавали послуги  українською мовою. 

 

Як повідомлялося, 2021 року в Україні порушили закон про функціонування української мови як державної в одній книгарні в Дніпрі та трьох в Одесі. 

 

Стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до якої всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги державною мовою, набула чинності 16 січня 2021 року.

Оригінал статті на Suspilne: Минулоріч на обслуговування не державною мовою поскаржилися 2 тис. разів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Хто написав радіодиктант національної єдності-2023 без помилок?

Суспільне Мовлення назвало переможців радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Про це повідомили на сайті Українського радіо.
Дві переможниці не припустилися

Звіт PISA-2022: українські учні відстають у читанні на 2,5 роки

Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) оприлюднила результати міжнародного дослідження PISA, зокрема і щодо України. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти й

Склали перелік письменників і перекладачів, загиблих через російсько-українську війну

Письменниця, парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Олена Герасим’юк уклала список письменників та перекладачів, які загинули або померли через війну росії проти

У мережі стверджують, що в росії перевидадуть книжку української письменниці Наталії Щерби

Як повідомила на своїй фейсбук-сторінці письменниця Оля Русіна, російський книжковий блог анонсував перевидання серії «Часодії» української підліткової фентезі-письменниці Наталії Щерби

НАДРУКОВАНЕ ЧИСЛО 11 (355, листопад 2023) «УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ГАЗЕТИ»

Мотто номера: «ГАРАНТІЯ МИРУ: ЗАКОПАТИ СОКИРУ ВІЙНИ РАЗОМ З ВОРОГОМ» (Станіслав Єжи ЛЄЦ)З матеріалами газети можна ознайомитися на сайті litgazeta.com.uaПередплатіть «Українську літературну газету» на 2

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"