Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення суду щодо книги про Стуса
Народний депутат Віктор Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду щодо книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Про це Вахтанг Кіпіані повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Маємо документальний доказ, що нєкто Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення апеляційного суду щодо книги «Справа Василя Стуса». Отже, крапку іменем України поставлено. Лояльний КГБ екс-адвокат не отримав бажаного – ні заборони книги «в будь-який спосіб на будь-якій території», ні жодних вилучень з моїх текстів, ні спроби отримати фактичне вето на згадування свого імені в контексті розправ над українськими поетами Стусом і Литвином», – заявив Кіпіані.
Автор «Справи Василя Стуса» також додав, що Медведчук не хоче компенсувати видавництву Vivat витрати на правову допомогу під час розгляду справи щодо книжки в апеляційній інстанції. Щодо цього буде окреме рішення суду.
Крім того, журналіст висловив подяки адвокату В’ячеславу Якубенку, правозахиснику Євгену Захарову та Харківській правозахисній групі й видавництву Vivat.
Нагадаємо, Віктор Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки у серпні 2019 року. Тоді Генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова заявила, що позов є спробою тиску на свободу слова і друку.
Разом з тим, на тлі суду, читачі розкупили наклад книжки протягом 4-х днів.
У жовтні 2020 року Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюдження «Справи Василя Стуса» до усунення з неї інформації, що порушує право Медведчука на повагу до честі та гідності.
Київський апеляційний суд 19 березня частково задовольнив апеляційну скаргу щодо заборони книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, дозволивши таким чином її розповсюдження.
Оригінал статті на Suspilne: Медведчук не подав касаційну скаргу на рішення суду щодо книги про Стуса
Блог
Букерівська премія-2024 оголосила переможницюСаманта Гарві стала лавреаткою Букерівської премії з літератури 2024 року за роман «Orbital». Про це повідомили на сайті премії.
«Команда астронавтів на Міжнародній космічній станції з
“Українська літературна газета”, ч. 10 (366), жовтень 2024
Закінчення. Початок див.: https://litgazeta.com.ua/articles/kostiantyn-sushko-khto-vse-zh-taky-zakhystyt-khortytsiu/
6.
Я, даруйте, – людина са
Український поет і військовий Дмитро Лазуткін переміг на міжнародному поетичному слемі EUNIC Literaturtage, організованому EUNIC Austria у Відні для підтримки міжнародної культурної спі
Бюджет УІК збільшили лише на 100 млн гривеньНа фінансування Українського інституту книги у державному бюджеті 2025 року виділили 278 мільйонів 500 тисяч гривень. Про це йдеться у проєкті бюджету до другого читання.
Серед оновлень
Суд у Нью-Делі (Індія) визнав, що книжку «Сатанинські вірші» британського письменника індійського походження Салмана Рушді дозволяється видавати й поширювати в країні.
Позивач, індієць
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.