Марися Нікітюк пише сценарій до фільму про дітей за мотивами роману «Лоліта»

Марися Нікітюк пише сценарій до фільму про дітей за мотивами роману «Лоліта»

Кінорежисерка, письменниця і сценаристка Марися Нікітюк пише сценарій до свого нового фільму  «@lolita2012». Про це повідомили на сайті Національної спілки кінематографістів України.

Сценарій створюють за мотивами роману Володимира Набокова «Лоліта» (1955). Головною героїнею стане сучасна українська дівчина-підліток, події стрічки розповідатимуть від першої особи. Ідея нового повнометражного фільму виникла під час зйомок фільму «Коли падають дерева», де вона працювала з 4-літньою акторкою Сонею Халаімовою.

 

«Я була вражена енергією та харизмою Соні. Її ангельське обличчя в поєднанні з неймовірною органікою й характером «маленького чортеняти» мене заворожили. Саме тоді й подумалося, що коли вона підросте, зняти б із нею сучасний варіант «Лоліти», – пригадала Марися Нікітюк.

 

Для написання сценарію Нікітюк спілкується з дітьми та їхніми батьками, досліджуючи, з чим вони сьогодні стикаються, як впливають на них соціальні мережі, комп’ютерні ігри, травматичне середовище, економічні скрути. В ексклюзивному коментарі Читомо Марися Нікітюк розповіла, що кілька місяців тому вона почала опитування:

 

«Наразі ми опитуємо дітей віком 8-13 років та їх батьків або дорослих поки лише з міст. Частину інтерв’ю ми записуємо, частину − ні, коли учасники проти, тема складна. Звісно, опитування відбувається лише зі згоди батьків, часто за їх присутності. Опитування я проводжу сама або з оператором. Але потім ми аналізуємо зібраний матеріал з психологами. Також психологи та соціологи, які з нами співпрацюють діляться анонімно випадками, що самі знають». 

 

Консультації з психологами проводитимуть також під час роботи над сценарієм, зйомками. Режисерка зазначає, що темою майбутнього фільму стане те, «як бути дівчинкою у сучасній Україні», а також вплив соціальних медіа та травматичного оточення на формування дітей.

 

«Зараз я занурююсь у тему і реальних прототипів, їх життєві обставини, у світ сучасних дітей, що на них впливає, що формує наступне покоління. Це насправді важливо», − переконана вона.

 

Марися Нікітюк не виключає, що під час роботи над стрічою чи після прем’єри така тема може стати резонансною у публічному дискурсі: «Це може статися, а може і ні». 

 

Додамо, проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

 

Марися Нікітюк (1986) − українська кінорежисерка, сценаристка, письменниця, драматургиня. У 2018 році вийшов її фільм «Коли падають дерева», у 2019 − «Додому», до якого з Наріманом Алієвим написала сценарій. Крім того, триває робота над її фільмом «Я, Ніна».

 

У 2015 році вийшла її книжка для дітей«Книга баванок або історії чарівного Тойто» (видавництво Glowberry). У 2016 році − збірка оповідань «Безодня», у 2019 − роман «Можливо, завтра» (видавництво Анетти Антоненко).

 

Додамо, нещодавно письменник та сценарист Михайло Бриних разом з режисером Іваном Тимченком розпочали роботу над сценарієм фільму «Рейтинг Адама». Крім того, триває робота над створенням фільму за сценарієм Ірени Карпи.

Оригінал статті на Suspilne: Марися Нікітюк пише сценарій до фільму про дітей за мотивами роману «Лоліта»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"