Марися Нікітюк пише сценарій до фільму про дітей за мотивами роману «Лоліта»
![Марися Нікітюк пише сценарій до фільму про дітей за мотивами роману «Лоліта» Марися Нікітюк пише сценарій до фільму про дітей за мотивами роману «Лоліта»](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2021/11/nikityuk.jpg)
Кінорежисерка, письменниця і сценаристка Марися Нікітюк пише сценарій до свого нового фільму «@lolita2012». Про це повідомили на сайті Національної спілки кінематографістів України.
Сценарій створюють за мотивами роману Володимира Набокова «Лоліта» (1955). Головною героїнею стане сучасна українська дівчина-підліток, події стрічки розповідатимуть від першої особи. Ідея нового повнометражного фільму виникла під час зйомок фільму «Коли падають дерева», де вона працювала з 4-літньою акторкою Сонею Халаімовою.
«Я була вражена енергією та харизмою Соні. Її ангельське обличчя в поєднанні з неймовірною органікою й характером «маленького чортеняти» мене заворожили. Саме тоді й подумалося, що коли вона підросте, зняти б із нею сучасний варіант «Лоліти», – пригадала Марися Нікітюк.
Для написання сценарію Нікітюк спілкується з дітьми та їхніми батьками, досліджуючи, з чим вони сьогодні стикаються, як впливають на них соціальні мережі, комп’ютерні ігри, травматичне середовище, економічні скрути. В ексклюзивному коментарі Читомо Марися Нікітюк розповіла, що кілька місяців тому вона почала опитування:
«Наразі ми опитуємо дітей віком 8-13 років та їх батьків або дорослих поки лише з міст. Частину інтерв’ю ми записуємо, частину − ні, коли учасники проти, тема складна. Звісно, опитування відбувається лише зі згоди батьків, часто за їх присутності. Опитування я проводжу сама або з оператором. Але потім ми аналізуємо зібраний матеріал з психологами. Також психологи та соціологи, які з нами співпрацюють діляться анонімно випадками, що самі знають».
Консультації з психологами проводитимуть також під час роботи над сценарієм, зйомками. Режисерка зазначає, що темою майбутнього фільму стане те, «як бути дівчинкою у сучасній Україні», а також вплив соціальних медіа та травматичного оточення на формування дітей.
«Зараз я занурююсь у тему і реальних прототипів, їх життєві обставини, у світ сучасних дітей, що на них впливає, що формує наступне покоління. Це насправді важливо», − переконана вона.
Марися Нікітюк не виключає, що під час роботи над стрічою чи після прем’єри така тема може стати резонансною у публічному дискурсі: «Це може статися, а може і ні».
Додамо, проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.
Марися Нікітюк (1986) − українська кінорежисерка, сценаристка, письменниця, драматургиня. У 2018 році вийшов її фільм «Коли падають дерева», у 2019 − «Додому», до якого з Наріманом Алієвим написала сценарій. Крім того, триває робота над її фільмом «Я, Ніна».
У 2015 році вийшла її книжка для дітей«Книга баванок або історії чарівного Тойто» (видавництво Glowberry). У 2016 році − збірка оповідань «Безодня», у 2019 − роман «Можливо, завтра» (видавництво Анетти Антоненко).
Додамо, нещодавно письменник та сценарист Михайло Бриних разом з режисером Іваном Тимченком розпочали роботу над сценарієм фільму «Рейтинг Адама». Крім того, триває робота над створенням фільму за сценарієм Ірени Карпи.
Оригінал статті на Suspilne: Марися Нікітюк пише сценарій до фільму про дітей за мотивами роману «Лоліта»
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.