Марися Нікітюк пише сценарій до фільму про дітей за мотивами роману «Лоліта»
Кінорежисерка, письменниця і сценаристка Марися Нікітюк пише сценарій до свого нового фільму «@lolita2012». Про це повідомили на сайті Національної спілки кінематографістів України.
Сценарій створюють за мотивами роману Володимира Набокова «Лоліта» (1955). Головною героїнею стане сучасна українська дівчина-підліток, події стрічки розповідатимуть від першої особи. Ідея нового повнометражного фільму виникла під час зйомок фільму «Коли падають дерева», де вона працювала з 4-літньою акторкою Сонею Халаімовою.
«Я була вражена енергією та харизмою Соні. Її ангельське обличчя в поєднанні з неймовірною органікою й характером «маленького чортеняти» мене заворожили. Саме тоді й подумалося, що коли вона підросте, зняти б із нею сучасний варіант «Лоліти», – пригадала Марися Нікітюк.
Для написання сценарію Нікітюк спілкується з дітьми та їхніми батьками, досліджуючи, з чим вони сьогодні стикаються, як впливають на них соціальні мережі, комп’ютерні ігри, травматичне середовище, економічні скрути. В ексклюзивному коментарі Читомо Марися Нікітюк розповіла, що кілька місяців тому вона почала опитування:
«Наразі ми опитуємо дітей віком 8-13 років та їх батьків або дорослих поки лише з міст. Частину інтерв’ю ми записуємо, частину − ні, коли учасники проти, тема складна. Звісно, опитування відбувається лише зі згоди батьків, часто за їх присутності. Опитування я проводжу сама або з оператором. Але потім ми аналізуємо зібраний матеріал з психологами. Також психологи та соціологи, які з нами співпрацюють діляться анонімно випадками, що самі знають».
Консультації з психологами проводитимуть також під час роботи над сценарієм, зйомками. Режисерка зазначає, що темою майбутнього фільму стане те, «як бути дівчинкою у сучасній Україні», а також вплив соціальних медіа та травматичного оточення на формування дітей.
«Зараз я занурююсь у тему і реальних прототипів, їх життєві обставини, у світ сучасних дітей, що на них впливає, що формує наступне покоління. Це насправді важливо», − переконана вона.
Марися Нікітюк не виключає, що під час роботи над стрічою чи після прем’єри така тема може стати резонансною у публічному дискурсі: «Це може статися, а може і ні».
Додамо, проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.
Марися Нікітюк (1986) − українська кінорежисерка, сценаристка, письменниця, драматургиня. У 2018 році вийшов її фільм «Коли падають дерева», у 2019 − «Додому», до якого з Наріманом Алієвим написала сценарій. Крім того, триває робота над її фільмом «Я, Ніна».
У 2015 році вийшла її книжка для дітей«Книга баванок або історії чарівного Тойто» (видавництво Glowberry). У 2016 році − збірка оповідань «Безодня», у 2019 − роман «Можливо, завтра» (видавництво Анетти Антоненко).
Додамо, нещодавно письменник та сценарист Михайло Бриних разом з режисером Іваном Тимченком розпочали роботу над сценарієм фільму «Рейтинг Адама». Крім того, триває робота над створенням фільму за сценарієм Ірени Карпи.
Оригінал статті на Suspilne: Марися Нікітюк пише сценарій до фільму про дітей за мотивами роману «Лоліта»
Блог
Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітикиКабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн
У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд
Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізуютьКомпанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою
Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо
Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школуУ Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.