Маленькі держави перемагають великі – письменник Юнгер про війну в Україні

Маленькі держави перемагають великі – письменник Юнгер про війну в Україні

Світові аналітики, які прогнозували, що Україна не витримає і трьох днів повномасштабного вторгнення рф, забули, що наддержави не завжди перемагають.

Такої думки американський письменник, дослідник та журналіст Себастьян Юнгер.

За його словами, зазнали невдачі аналітики тому, бо припускали, що росія є більш компетентною та має більше можливостей, ніж насправді.

– Ми всі зовсім забули, що наддержави не завжди перемагають. Я досить багато вивчав це питання й написав у книзі «Свобода«, чому аутсайдери, менші за розміром та менш потужні групи, часто перемагають більшого супротивника, – говорить письменник.

Себастьян Юнгер наголошує: якби найбільші країни та імперії завжди перемагали, у світі не було б жодного шансу для свободи.

– Світ складався б із кількох фашистських мегадержав, де населення не мало б автономії. Але світ так не виглядає. Тому, очевидно, що аналітики забули про те, що протягом довгої історії людства менші групи, на щастя, перемагали більші, – зауважує письменник.

Дослідник додає, що англійське слово freedom походить від давнього німецького слова кохані. Тому люди, які борються за свою свободу, насправді захищають свої сім’ї, дітей, громади, тобто те, за що варто померти.

– Я не впевнений, що російські солдати мають таке відчуття. Думаю, деякі взагалі спантеличені тим, що вони взагалі роблять в Україні. Натомість люди, які захищають свої домівки, воюють дуже й дуже ефективно, – зазначає він.

Крім того, каже Себастьян Юнгер, українці мали час підготуватися, бо війна на Донбасі триває вісім років.

– Отже, очевидно, що українське суспільство навчилося мислити категоріями війни та готуватися до неї. Звісно, важлива й зброя, як-от ракетні комплекси, що працюють “з плеча” та можуть знищити танк (StingerNLAW та Javelin, – Ред.), – зауважує письменник.

Не менш важливою є роль жінок у війні, бо саме вони надають моральну легітимність будь-якій суспільній справі.

– Якщо деспоти-автократи стріляють у натовп чоловіків, це виглядає як бунт. Щойно серед них з’являються жінки, це вже виглядає не як бунт, а моральний рух, – пояснює дослідник.

На переконання Себастьяна Юнгера, для успішної боротьби важливими є:

  • шляхетна мета (наприклад, боротьба за свободу та безпеку близьких),
  • лідери, які не ховаться за інших людей, готові до ризиків, труднощів та смерті,
  • присутність жінок у політичному чи громадському русі.

– Надзвичайно важливо, щоб були жінки, бо вони мають більший моральний авторитет та діють інакше, ніж чоловіки. У них є горизонтальні мережі, а не ієрархічні, як у чоловіків, а це дуже важливо. Я думаю, що український уряд і ЗМІ дбають про те, щоб міжнародні ЗМІ знали, що жінки є частиною цього руху, – говорить Себастьян Юнгер.

Тетяна Забожко

fakty.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Маленькі держави перемагають великі – письменник Юнгер про війну в Україні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За три місяці повномасштабної війни окупанти скоїли 280 злочинів проти медіа

За три місяці повномасштабної війни росія скоїла 280 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомив Інститут масової інформації.

Станом на 24 травня загалом російські

Премію Американського PEN вручили родині журналіста-політв’язня Єсипенка

Дружині та доньці Владислава Єсипенка, українського журналіста, засудженого в окупованому росією Криму, вручили премію Американського PEN Barbey Freedom to Write Award 2022.
 
Нагороду

В Україні відкриваються книгарні після вимушених перерв

Vivat та Видавництво Старого Лева відкривають свої книгарні в українських містах, які не працювала через обстріли міст російськими військовими. Про це Читомо повідомили представники вид

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"