Максима Буткевича і ще чотирьох українців визнали політв’язнями на росії

Максима Буткевича і ще чотирьох українців визнали політв’язнями на росії

Правозахисники незалежного російського проєкту «Меморіал. Підтримка політв’язнів» визнали журналіста, правозахисника і військового ЗСУ Максима Буткевича політв’язнем. Про це йдеться на фейсбук-сторінці російського проєкту «Меморіал».

«Суд так званої ЛНР засудив його до 13 років колонії суворого режиму за статтями про замах на вбивство, свідоме знищення майна, жорстоке поводження із цивільним населенням та військовополоненими», — йдеться у дописі «Меморіалу».

 

Російські правозахисники також опублікували адресу, на яку можна надіслати Буткевичу листа: 294562, ЛНР, г. о. Красный луч, г. Вахрушево, ул. Мира, д. 20, ФКУ ИК-2 УФСИН по ЛНР, Буткевичу Максиму Александровичу, 1977 г. р.

 

Крім того, проєкт товариства «Меморіал» визнав політв’язнями ще чотирьох українців: 

 

  • Володимира Удовика;
  • Володимира Лінника;
  • Вікторію Ткаченко;
  • Наталію Придатченко. 

 

Це колишні військовослужбовці батальйону «Айдар». Українців засудили у росії до різних строків (до 6 років) позбавлення волі за статтею про участь у терористичній організації.

 

Максим Буткевич — правозахисник, журналіст, співзасновник та член ГО «Громадське радіо». 

 

«Меморіал. Підтримка політв’язнів» — незалежний російський правозахисний проєкт, який збирає, вивчає та систематизує інформацію про незаконні кримінальні переслідування з політичних мотивів, а також допомагає жертвам політичних репресій і російським політв’язням.

 

Як повідомлялося, у березні 2023 року так званий «Верховний суд» терористичного угруповування «лнр» засудив Максима Буткевича до 13 років ув’язнення. У серпні перший апеляційний суд загальної юрисдикції у москві залишив без зміни термін увʼязнення. Місцеперебування Максима Буткевича було невідомим із серпня 2023 року.

 

Чільне фото: Громадське радіо

Оригінал статті на Suspilne: Максима Буткевича і ще чотирьох українців визнали політв’язнями на росії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"