Максима Буткевича і ще чотирьох українців визнали політв’язнями на росії
Правозахисники незалежного російського проєкту «Меморіал. Підтримка політв’язнів» визнали журналіста, правозахисника і військового ЗСУ Максима Буткевича політв’язнем. Про це йдеться на фейсбук-сторінці російського проєкту «Меморіал».
«Суд так званої ЛНР засудив його до 13 років колонії суворого режиму за статтями про замах на вбивство, свідоме знищення майна, жорстоке поводження із цивільним населенням та військовополоненими», — йдеться у дописі «Меморіалу».
Російські правозахисники також опублікували адресу, на яку можна надіслати Буткевичу листа: 294562, ЛНР, г. о. Красный луч, г. Вахрушево, ул. Мира, д. 20, ФКУ ИК-2 УФСИН по ЛНР, Буткевичу Максиму Александровичу, 1977 г. р.
Крім того, проєкт товариства «Меморіал» визнав політв’язнями ще чотирьох українців:
- Володимира Удовика;
- Володимира Лінника;
- Вікторію Ткаченко;
- Наталію Придатченко.
Це колишні військовослужбовці батальйону «Айдар». Українців засудили у росії до різних строків (до 6 років) позбавлення волі за статтею про участь у терористичній організації.
Максим Буткевич — правозахисник, журналіст, співзасновник та член ГО «Громадське радіо».
«Меморіал. Підтримка політв’язнів» — незалежний російський правозахисний проєкт, який збирає, вивчає та систематизує інформацію про незаконні кримінальні переслідування з політичних мотивів, а також допомагає жертвам політичних репресій і російським політв’язням.
Як повідомлялося, у березні 2023 року так званий «Верховний суд» терористичного угруповування «лнр» засудив Максима Буткевича до 13 років ув’язнення. У серпні перший апеляційний суд загальної юрисдикції у москві залишив без зміни термін увʼязнення. Місцеперебування Максима Буткевича було невідомим із серпня 2023 року.
Чільне фото: Громадське радіо
Оригінал статті на Suspilne: Максима Буткевича і ще чотирьох українців визнали політв’язнями на росії
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.