Майже 60% українців спілкуються вдома виключно українською

Майже 60% українців спілкуються вдома виключно українською

Майже 60% українців зазвичай спілкуються вдома українською, близько 30% — як  українською, так і російською, лише 9% — російською. Про це свідчать результати соціологічного дослідження Соціологічної групи «Рейтинг».

Як свідчить опитування, від березня 2022 року в Україні помітне зменшення використання російської мови у побуті. Українська мова рідна для 82% опитаних, для 16% нею є російська.

 

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) й біженці, які перебувають за кордоном, частіше використовують обидві мови для спілкування або говорять російською, ніж ті, хто не перебуває в Україні або повернувся до неї з-за кордону. Водночас понад 70% ВПО і біженців вважають рідною українську.

 

 

Найбільше об’єднати українців, на думку респондентів, можуть перемоги ЗСУ (65%), відбудова (49%) та допомога один одному (40%). Економічне зростання є об’єднувальним фактором для 30% опитаних, мова — 25%, вступ до ЄС/НАТО  — 20%, єдність політиків — 15%, культура — 13%, історія — 9%, повернення біженців і релігія — по 4%, спортивні перемоги — 1%.

 

Найбільшими загрозами роз’єднання українців, на думку респондентів, можуть стати політичні конфлікти (62%) і взаємні звинувачення (59%).

 

За даними іншого опитування, 78% українців вважають українську мову рідною. Нагадаємо, у 2022 році частка громадян, які вживають українську мову в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 64% у 2021 році.

 

Чільна ілюстрація: tubik.arts

Оригінал статті на Suspilne: Майже 60% українців спілкуються вдома виключно українською

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Шевченківська премія-2025 визначила претендентів

Оголосили висунуті мистецькі твори на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2025 року. Про це повідомили на офіційному сайті комітету відзнаки.
За його результатами

ЮНЕСКО: Ми на зв’язку з Україною щодо культурної спадщини в Одесі

ЮНЕСКО співпрацює з українськими органами компетентними щодо питань збереження національної спадщини, щоб отримати коментарі після заяви понад сотні діячів із проханням відтермінувати д

У Британії вийшла автобіографія українського футболіста Зінченка

У Британії розпочався продаж автобіографії українського футболіста Олександра Зінченка. Про це повідомили на сайті видавництва Bloomsbury.
Книжка має назву «Повір» (Believe), вона вийшл

Британський словник Collins назвав слово року

За версією британського словника Collins словом року стало слово Brat. Про це повідомив письменник Девід Шаріатмадарі на сайті словника Collins.
Слово “brat” займає перше місце в списку

Отець Орест Смицнюк: Через власне духовне служіння хочу залишити у своїй…

Свого часу наші з отцем Орестом СМИЦНЮКОМ земні шляхи могли зійтися у дорозі до Бога ще багато років тому – і під час провадження спільнотою «Пієта» нічної пішої прощі з Івано-Франківська до Духової кри

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"