Літтел презентує у Києві перший український переклад свого роману “Благоволительки” про Голокост
Американсько-французький письменник Джонатан Літтел презентує у Києві перший переклад на українську мову свого роману “Благоволительки”, який присвячено Голокосту та Другій світовій війні.
Книгу видав Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” до 80-х роковин трагедії. На сайті МЦГБЯ вказано, що під час презентації відбудеться обговорення роману за участі автора. Серед запрошених учасників — головна редакторка Української правди Севгіль Мусаєва та директор бібліотечних і видавничих проєктів Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” Олег Шовенко.
Роман “Благоволительки” присвячено Голокосту та Другій світовій війні. Події розгортаються на Східному фронті: в Україні, на Північному Кавказі, в Сталінграді. Також у ній згадується трагедія Бабиного Яру. У 2006 році книга отримала Гонкурівську премію і Гран-прі Французької академії. Роман написано від лиця офіцера СС – Максиміліана Ауе, який бере участь у масових вбивствах євреїв на окупованих територіях.
У своїй книзі Літтел досліджує природу зла і психологію вбивць. Досліджуючи мотивацію нацистів, які беруть участь у Голокості, автор звертає увагу на бюрократизм цього процесу. Офіцери СС проводять будні не лише в розстрільних ямах, а й у власних кабінетах, на нескінченних нарадах і вечерях.
У 2020 році перекласти “Благоволительок” на українську планувало “Видавництво Старого Лева”. Працювати над перекладом мав Леонід Кононович. Проте видавництво повернуло права на випуск книги правовласнику в зв’язку з категоричною відмовою автора давати дозвіл на післямову від українського науковця з поясненням подій роману з точки зору історії України.
Літтел у Києві також відкрив виставку “Бабин Яр як Зона відчуження”.
Оригінал статті на Читомо: Літтел презентує у Києві перший український переклад свого роману “Благоволительки” про Голокост
Блог
Очолити Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів може Артем БіденкоКолишній держсекретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко ймовірно стане президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це стало відомо з в
Російські письменники принижували українців століттямиЗневажливо висловлювалися про українців у своїх творах Пушкін, Тургенєв, Чехов, Короленко, Ільф і Петров, Булгаков та інші.
Як інформує УМ, про це говориться в досліджені SPRAVDI оприлюдненому в соцмереж
У Львові пропонують перейменувати вулицю Аральську на честь української письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомляється на телеграм-каналі «Деколонізація.Україна».
Команда проєкту
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив про початок приймання літературно-мистецьких творів. Про це повідомили на офіційному сайті Комітету.
Заявки приймают
В Україні створили друкований журнал «Поміж» про Дніпро та навколо від однойменного незалежного онлайнового видання. Про це повідомила команда медіа на інстаграм-сторінці.
Видання присв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.