Літературний конкурс «Природи ніжний пагінець-2021» визначив переможців

18 вересня, у день народження українського письменника-природолюба Михайла Чабанівського, організатори Всеукраїнського літературного конкурсу для школярів «Природи ніжний пагінець» ім. М. Чабанівського оприлюднили імена переможців та звернення від оргкомітету конкурсу, членів журі.
«Цьогоріч ми отримали рекордну кількість робіт – понад 800! Приємно, що чудові звістки полетять сьогодні у різні куточки України – від Сумщини до Чернівців, від Полтавщини до Хмельниччини», – зазначила директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, голова оргкомітету конкурсу Олена Чижова на сторінках фейсбуку.

Попри те, що організація літературних конкурсів не входить в обов’язки Центрального архіву, його керівництво, розуміючи важливість підтримки юних літературних обдарувань, уже третій рік поспіль проводить цей конкурс і планує робити це й надалі. Підтримали ініціативу Національна спілка письменників України («Кабінет молодого автора НСПУ») та Інститут філології КНУ ім. Т. Шевченка.

Членами журі були: Анатолій Ткаченко (голова журі) — письменник, доктор філологічних наук, професор кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Інституту філології КНУ ім. Т. Шевченка; Марія Морозенко – письменниця, літредактор, лауреат літературних конкурсів та фестивалів, очільниця Київської організації НСПУ; Валентин Сперкач – режисер-документаліст, заслужений діяч мистецтв України, член Національної Спілки кінематографістів України, лауреат премій ім. Я. Галана та ім. М. Чабанівського, Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка; Юлія Бережко-Камінська – письменниця, журналіст, лауреат низки літературних премій, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами; Сергій Куліда – публіцист, головний редактор газети «Літературна Україна»; Тетяна Череп-Пероганич – письменниця, драматург, перекладач, член НСПУ, головна редакторка журналу «Українська культура»; Лілія Подворна – завідувач відділу «Літературно-мистецькі Плюти» Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.
Організатори висловлюють подяку Оксані Хорозовій – дочці Михайла Івановича Чабанівського, яка розділила радісні миті урочистого заходу. Окремі слова подяки – спонсорам конкурсу за підтримку: ГО «Асоціація малих міст України», Державному підприємству «Науковий центр превентивної токсикології харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя МОЗ України» (ЕКОГІНТОКС), ПРАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» та Українській міській раді.
«Кабінет молодого автора НСПУ»
Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.
Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі.
“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.
Оригінал статті на НСПУ: Літературний конкурс «Природи ніжний пагінець-2021» визначив переможців
Блог
Після перерви Держкомтелерадіо анонсує подання на премію ім. РильськогоДержавний комітет телебачення і радіомовлення України розпочав прийом заявок на щорічну премію Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського. Про це повідомили на сайті Держкомтел
В Україні планували замах на медійника і здійснювали наклеп у телеграміУ червні 2025 року експерти Інституту масової інформації зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні. Про це йдеться у щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».
І
Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
Тараса Кременя звільнили з посади мовного омбудсменаКабінет Міністрів звільнив Тараса Кременя із посади Уповноваженого із захисту державної мови через закінчення строку призначення. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив постійний представник Кабм
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.