Літературна премія Європейського Союзу оголосила переможницю

Літературна премія Європейського Союзу оголосила переможницю

Літературна премія Європейського Союзу (European Union Prize for Literature, EUPL) оголосила лавреатку 2023 року, нею стала хорватська письменниця Мартіна Відайч. Про це повідомляють на сайті EUPL.

Відайч відзначили за книжку Stjenice («Клопи»), видавництво Naklada Ljevak.

 

Спеціальні відзнаки отримали:

 

  • Фінляндія: Iida RaumaHävitys (Знищення), видавництво: Siltala Publishing;
  • Франція: Maud Simonnot, L’heure des oiseaux (Година птахів), видавництво: Editions de l’Observatoire;
  • Косово: Ag ApolloniKësulëkuqja, përrallë për të rritur (Червона шапочка, казка для дорослих), видавництво: Bard Books;
  • Кіпр: Χάρη Ν. Σspanού (Hari N. Spanou), Φυλάκιο (The Outlook), видавництво: Εκδόσεις Αιγαίον (Aegan Publications);
  • Естонія: Tõnis TootsenAhvide pasteet. Ühe ahvi mälestusi ja mõtteid (Pâté of the Apes: One Primas Thoughts and Memories), видавництво: Kaarnakivi Seltsi Kirjastus.

 

 

Переможницю оголосили на Лейпцизькому книжковому ярмарку.

 

«Журі визначило книжки, які найшвидше “подорожують” і найімовірніше зустрінуть нову читацьку авдиторію за межами своїх кордонів. Я сподіваюся, що ці книжки привернуть увагу перекладачів і видавців по всій Європі. Краще розуміння реальності європейців, навіть вигаданої, може лише сприяти розвитку нашого відчуття спільної долі», — зазначив Рікардо Франко Леві, президент Федерації європейських видавців.

 

European Union Prize for Literature — заснована 2009 року щорічна ініціатива, яка відзначає видатних авторів художньої літератури у  41 країні, що беруть участь у програмі Європейського Союзу «Креативна Європа».

 

Премія має на меті підкреслити багатство та різноманітність сучасної європейської літератури, а також привернути увагу до унікальної культурної та мовної спадщини континенту. Премія скерована насамперед на підтримку та міжнародну промоцію не надто відомих, але талановитих авторів із різних країн Європи.

 

Відповідно до правил премії, номінант може бути автором не менше двох, але не більше чотирьох виданих оригінальних книжок.

 

Нагадаємо, 2022 року роман «Спитайте Мієчку» отримав спецвідзнаку літературної премії Європейського союзу.  У 2019 році Галина Шиян стала лавреаткою літературної премії EUPL за роман «За спиною».

 

Чільне зображення: fep-fee.eu

Оригінал статті на Suspilne: Літературна премія Європейського Союзу оголосила переможницю

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі можуть з’явитися вулиці Майка Йогансена і Ґео Шкурупія

В Одесі перейменують топоніми, назви яких пов’язані з колоніальним минулим, зокрема створять мікрорайони «Видатних українських діячів» та «Індустріальний». Про це повідомили на офіційно

Жага справедливості у книжці ​​Олексія Зарецького «Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму»

Олексій Зарецький. Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму – Прометей, 2023 – 432 с.
 
Незабаром у видавництві «Прометей» вийде книжка, присвячена життю і творчості Алли Горсько

У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
 
Ініціатори пр

У Києві відкрилась виставка до 225-річчя «Енеїди» Котляревського

У Національному музеї історії України відкрилась виставка «Енеїда 225», присвячена твору Івана Котляревського. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної полі

Книжковий Арсенал-2023 оголошує набір волонтерів

XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує набір волонтерів. Про це йдеться на сайті події.
 
Волонтери фестивалю отримають можливість приєднатися до команди Мистецького арсе

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"