Література з доставкою: бібліотекарі у Херсоні возять книжки лікарям

Література з доставкою: бібліотекарі у Херсоні возять книжки лікарям

Фахівці одного з відділів Херсонської бібліотеки Гончара возять лікарям медичні видання. Що читають медики, дізнавалася Аліна Олефір, повідомляє suspilne.media.

Валентина Тимошенко працює у бібліотеці на базі лікарні ім. Лучанського понад 40 років. Тут зібрали більш ніж 11 тисяч примірників. Окрім медичної літератури, є тут і художні твори. Оскільки фонд філії не часто оновлюється новими виданнями, сучасну літературу для медичного персоналу замовляють у бібліотеці Гончара.

За словами бібліотекарки лікарні ім. Лучанського Валентини Тимошенко, вибирають теми, які потрібні медичним працівникам.

«Я роблю замовлення, забираємо ксерокопії готові чи лікар може замовити якийсь журнал і прочитати його. У нас майже всі старші медичні сестри всіх відділень роблять замовлення й одержують інформацію, потрібну їм для роботи», — розказує Валентина Тимошенко.

Генеральний директор лікарні імені Лучанського Володимир Ларіонов – постійний користувач бібліотеки. Зараз через брак часу, говорить лікар, приїхати до книгозбірні можливості немає, а от стежити за новинами медичної галузі потрібно.

«Потрібно завжди бути на передньому краї медичних знань і, враховуючи те, що дуже великі зміни і в організації роботи медичної, і в лікувальній справі, і сучасні виклики, з якими зараз ми стикаємося, потрібно постійно оновлювати медичну інформацію», — каже директор лікарні.

Дитяча лікарка Лілія Живило працює вже більше 20 років, і стільки ж є активною користувачкою бібліотеки. Зараз часу на відвідування бібліотеки не вистачає, тому замовляє літературу із доставкою.

«Мені дуже подобається вчитися, і я вважаю, що навчання лікаря не закінчується після університету, воно продовжується все життя. Я обираю собі ту тематику, яка мені цікава, яка мені може бути корисна у моїй практичній діяльності і, дійсно, тут фахова література з дитячої неврології, і з педіатрії, і з інших суміжних спеціальностей», — говорить дитяча лікарка.

Усього у медичному відділі бібліотеки Гончара абонементи мають близько 2 тисяч користувачів. Завідувачка відділу бібліотеки Ганна Ріхтер розказує, обслуговують лікарів та середній медичний персонал усіх херсонських лікарень. Для своїх читачів підбирають літературу та доставляють у будь-якому вигляді – друковану або відскановану.

«Це дуже зручна форма роботи саме для наших медиків, тому що це заощаджує їхній час. Їм не треба добиратися до бібліотеки, працювати з певним масивом літератури, ми за побажаннями та попередніми замовленнями підбираємо всю літературу, робимо інформаційні списки на допомогу спеціалістам, вони відбирають певні пункти, які їх зацікавили», — розповіла завідувачка відділу бібліотеки Ганна Ріхтер.

Літературу до медичних закладів, каже Ганна Ріхтер, доставляють двічі на місяць.

Світлана Білоус, Аліна Олефір

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Література з доставкою: бібліотекарі у Херсоні возять книжки лікарям

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"